Reportáž z uvedení Panasonicu GD87: opravdu nemáte rádi véčka?

Doslova před několika hodinami v byl v Londýně uveden nový Panasonic GD87. Už znáte véčko s obrovským barevným displejem, vestavěným digitálním fotoaparátem, podporou MMS, vícehlasým zvonění a navrch třeba s infraportem? Oživeno: nové fotografie
Reportáž z uvedení Panasonicu GD87: opravdu nemáte rádi véčka?

V Londýně je zrovna nejtypičtější anglické počasí, neboli občasný déšť doprovázený větrem, a v hotelu na rohu Hyde Parku Panasonic oficiálně uvedl svůj nový mobilní telefon s označením GD87. Nejedná se o žádný blesk z nebe, japonský výrobce prototyp telefonu ukazoval už na jarním veletrhu CeBIT, kde jsme si ho prohlédli, i tak se ale jedná o přinejmenším zaznamenáníhodnou událost.

Pro mlaďochy

V úvodu prezentace byl ještě krátce zmíněn mobilní telefon Panasonic GD67, který se už nějakou dobu prodává i u nás. Chystáme jeho recenzi. Při představování u něj byla pochopitelně nejvíc vyzdvihována možnost personalizace. Pod průhledný kryt lze totiž vložit jakýkoli obrázek, vystříhnutý podle šablony. Cílová skupina uživatelů tím určitě musí být nadšena.

Panasonic pro testování svých nových telefonů vybral čtyři mladé páry, které byly sledovány, jak soutěží a plní různé úkoly s mobilem: najít nejlepší kryt, stáhnout z WAPu novou tapetu na displej (ten je u GD67 mimochodem barevný), nahrát nové zvonění. Můžeme spekulovat, jestli víc než o marketingový průzkum nešlo o akci public relations, nahrané klipy při různých činnostech ale prostupovaly celou dnešní prezentací, proto se o nich zmiňuji.

Klepněte pro větší obrázek  Klepněte pro větší obrázek

Nový Panasonic je velké véčko

Ale nyní jsme konečně tam, kde jsme chtěli být: u uvedení Panasonicu GD87. Je to tzv. velké véčko, tedy třída, kam řadím například také novou Motorolu T720, Samsungy Q200, snad i T100 a S100. Telefony Samsung ostatně nový Panasonic připomíná i po stránce designu.

V zavřeném stavu je na víku vidět malý displej, který mimo jiné ukazuje, kdo volá (výborně!), a najdeme zde i dva netradiční prvky. Panasonic GD87 má jako první véčko u nás (doufám, že jsem na nějaký model nezapomněl) infračervený port a nad displejem se na nás ještě směje čočka digitálního fotoaparátu.

Abych byl důsledný, nemohu zapomenout ani na tlačítko kterým se můžete sami vyfotit. Důležité: telefon je dokonale pevný, lze jej bez přimhouření očí přirovnat k Samsungům, u kterých je kvalita konstrukce pověstná.

Klepněte pro větší obrázek  Klepněte pro větší obrázek  Klepněte pro větší obrázek

Rozevírám obě části od sebe a vidím snad největší displej, jaký jsem kdy na mobilu viděl. Větší je snad jen na Nokii 7650. Displej je aktivní typu TFT, dokáže zobrazit pětašedesát tisíc barev a vypadá naprosto skvěle. Obrázek při focení vidíte přes celou plochu, celá plocha je také vyhrazena na tapetu, kterou lze uložit na pozadí hlavního displeje. Ikonky jsou animované, vše je barevné.

Kromě digitálního fotoparátu a barevného displeje Panasonic vyzdvihuje podporu multimediálních zpráv MMS. Zajímavou funkcí je slideshow, kdy můžete vybrat až pět obrázků a poslat je v MMS jako prezentaci. Kromě toho nový Panasonic obsahuje i e-mailový prohlížeč.

Do telefonu se vejde dvě stě jmen s více položkami, jak se ale zdá, nemá paměť pro SMS. Zvonění je vícehlasé, nové melodie lze do Panasonicu dostat prostřednictvím webu www.panasonicbox.com. Wapový prohlížeč je klasika, k němu ale patří GPRS 4+1 a hlavně zmíněný infraport. Véčka jsou konečně i k práci, nejen k chlubení.

Klepněte pro větší obrázek

Pár dalších parametrů:

  • rozměry: 98 x 49 x 23 mm
  • hmotnost: 103 g
  • doba hovoru: 1,6-7 h
  • pohotovostní doba: 75-220 hodin
  • baterie: Li-Ion 720 mAh
  • telefon je triální

Musí stihnout Vánoce

Panasonic o svém novém výrobku tvrdí, že jde o zatím jediný telefon s MMS, barevným displejem a vestavěným digitálním fotoaparátem v kompaktním designu. Dobře, řekněme, že Nokia 7650 není kompaktní.

Klepněte pro větší obrázek

S telefonem jsem si mohl dostatečně pohrát a vypadá opravdu velmi dobře. Věřme, že se u nás objeví před Vánocemi, jak Panasonic plánuje. Cena by se předběžně a spíš neoficiálně mohla dostat pod dvacet tisíc. Zatím jsem neměl možnost přidat parametry GD87 do své databáze mobilních telefonů a porovnat jej s ostatními mobily, odhaduji však, že by se bez problémů měl dostat do první desítky. Recenzi Panasonicu GD87 najdete na MobilManii už brzy. včetně srovnání s jinými podobnými modely.

Oživeno: fotografie z představení

Klepněte pro větší obrázek
Zatím poloprázdný taneční sál v hotelu Grosvenor House

Klepněte pro větší obrázek
Začíná se stručnou historií telefonů Panasonic

Klepněte pro větší obrázek
První část prezentace je věnována modelu GD 67

Klepněte pro větší obrázek
Jeden ze zmiňovaných videoklipů. Tento pár nakonec soutěž vyhrál.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Paul Ashton (vlevo) je odpovědný za produkty, jména japonských
zástupců Panasonicu se mi ale bohužel nepodařilo zachytit

Diskuze (47) Další článek: Nokia 6650 - nové programy a spousta obrázků displejů

Témata článku: Panasonic, Reportáž, Nokia 7650, Panasonic GD67, Panasonic GD87, Uvedení, Panasonic GD


Určitě si přečtěte

RECENZE: Xiaomi Mi Mix 2S — keramický umělec bez rámečků i kompromisů

RECENZE: Xiaomi Mi Mix 2S — keramický umělec bez rámečků i kompromisů

** Bezrámečkovost ve známé podobě se špičkovou výbavou i foťákem ** Vítanou novinkou je podpora bezdrátového nabíjení ** V neposlední řadě zaujme také svou lákavou cenou.

Martin Miksa | 11

Amazfit BIP: Vyzkoušeli jsme nejlevnější chytré hodinky od Xiaomi

Amazfit BIP: Vyzkoušeli jsme nejlevnější chytré hodinky od Xiaomi

Odlehčená verze prvních hodinek Xiaomi Huami Amazfit Xiaomi Huami Amazfit Bip míří do ČR za cenu 2 500 Kč Mají vestavěnou GPS a slibují výdrž až 45 dní

Petr Březina | 136

RECENZE: Xiaomi Redmi Note 5 je téměř bez chyby a má skvělou cenu

RECENZE: Xiaomi Redmi Note 5 je téměř bez chyby a má skvělou cenu

** Kvalitně zpracovaný telefon, na kterém se obtížně hledají chyby ** NFC je zejména v ČR klíčovým parametrem, který zde bohužel chybí ** Povedený mix funkcí si může držet přijatelnou cenovku

Martin Herodek | 16

RECENZE: Xiaomi Redmi 5 Plus — znovu trefa do černého

RECENZE: Xiaomi Redmi 5 Plus — znovu trefa do černého

** Redmi 5 Plus nabízí velký 6palcový FullHD+ displej i dostatečný výkon ** Oproti minulé generaci dokázalo Xiaomi zapracovat na fotoaparátu ** Celková vyváženost vč. rozumné ceny ho předurčuje k úspěchu

Milan Měchura | 14

RECENZE: Honor 10 drtí konkurenci nejen duhovými odlesky, ale i výbavou a cenou

RECENZE: Honor 10 drtí konkurenci nejen duhovými odlesky, ale i výbavou a cenou

** Honor 10 opět přichází se skvělým poměrem ceny a výkonu ** Za přijatelnou cenu nabízí bohatou ochutnávku ze světa nejlepších ** Nastávající tuctovost displejů s výřezem zahání zády s odlesky duhy

Jakub Vrbacký | 11