Retro Nokia: Příští prý bude N95 a přerod bude jiný, než byste čekali

Finové přišli na skvělý způsob, jak těžit ze silného jména Nokia a bohaté historie značky. V únoru 2017 zvedli mobilní svět ze židle návratem Nokie 3310. Letos v únoru už veřejnost čekala, co přijde a prohnutá Nokia 8110 s vysouvacím krytem nezklamala. Ale co bude dál?

Dvě jmenované retro Nokie postupují podle stejného receptu – vzít současný „hloupý“ telefon a ušít mu nové plastové šaty, které odkazují na jeden z legendárních modelů z minulosti. Asi by to tak mohlo fungovalo pár dalších let, ale Finové prý chtějí posunout celý tenhle reinkarnační byznys na vyšší level.

Jde pouze o spekulace, na jejichž potvrzení budeme čekat dlouhé měsíce, ale příští legendou s novým kabátem má být Nokia N95. Modely 3310 a 8110 jsou skvělou reklamou pro značku – silný příběh, atraktivní na pohled, ale technika je koncepčně stará. Ne že by se tyhle kuriozity neprodávaly (8110 teprve začne), ale hlavní byznys firmy je jinde, v chytrých telefonech.

Nokia N95 (2019) bude jiná – spojí retro koncept a bude to špičkově vybavený smartphone. Vlastně už to Finové opatrně zkusili letos – s Nokií 8 Sirocco, která si vzala jméno z kultovního modelu 8800 Sirocco. Ale kromě použití oceli a po stranách zahnutého displeje je to vlastně docela normální dotykový smartphone.

Nokia N95 (2019) má přinést něco opravdu nového. Z legendy roku 2006 si vezme vysouvací konstrukci, ale nečekejte ani numerickou klávesnici, ani ovládání hudebního přehrávače. Spodní část se bude vysouvat pouze na jednu stranu (nahoru), jen o kousek a na vzniklém převisu bude selfie kamera, sluchátko a další senzory, které se nevejdou na čelní stranu, protože tu bude „ze 100 %“ zabírat displej. Ani výřez nahoře, ani silnější rámeček dole, nic než displej s rovnoměrným tenkým rámečkem. Čtečka otisků bude integrovaná v displeji.

Vlastně to až tak originální nápad není, něco podobného už vidíme v prototypu Doogee mix 4, který vzal před kameru . Jistě, i tohle řešení má nevýhody, především je telefon nad poměry tlustý a pohyblivé části znamenají potenciální problém do budoucna, ale pokud chcete opravdu bezrámečkový design v dohledné době, zatím k němu nevede mnoho jiných cest.

Diskuze (5) Další článek: Koncept od ZTE nemá jeden, ale hned dva výřezy v displeji. A my se ptáme proč?

Témata článku: Nokia, Spekulace, Chytrý telefon, Zajímavosti, Legendy, Retro, Historie, Legendární model, Skvělý způsob, Vysoký level, Dohledná doba, Rámeček, Originální nápad, Dlouhý měsíc, Hudební přehrávač, Silný rámeček, Vysouvací konstrukce, Vysouvací kryt, Telefon, Potenciální problém, Hloupý telefon, Nový kabát, Fin, Numerická klávesnice, Byznys firmy


Určitě si přečtěte

Amazfit BIP: Vyzkoušeli jsme nejlevnější chytré hodinky od Xiaomi

Amazfit BIP: Vyzkoušeli jsme nejlevnější chytré hodinky od Xiaomi

Odlehčená verze prvních hodinek Xiaomi Huami Amazfit Xiaomi Huami Amazfit Bip míří do ČR za cenu 2 500 Kč Mají vestavěnou GPS a slibují výdrž až 45 dní

Petr Březina | 62

Virtuál Heyah má pohádkovou nabídku: Všechno bez limitu a 10 GB za 160 Kč

Virtuál Heyah má pohádkovou nabídku: Všechno bez limitu a 10 GB za 160 Kč

** Ano, pro kartu s neomezeným tarifem musíte za hranice ** U nás byste se nedoplatili, v Polsku je to ale jiné, pohádkové ** Jak může být tak levný? Ptejte se, jak jinde můžou být tak drazí...

Aleš Pospíšil | 45

Aplikace pro Android, bez kterých nedokážu žít [Milan Měchura]

Aplikace pro Android, bez kterých nedokážu žít [Milan Měchura]

** Do telefonu si instaluji vždy zhruba padesátku aplikací ** Nejčastěji jsou zastoupeny aplikace pro sport a zpravodajství ** Najdou se však i některé nešvary (hry), kterými si občas krátím čas

Milan Měchura | 13