Revoluce v mobilech na dosah?

Nezdá se vám, že mobilní telefony jsou stále stejně konvenční a nudné? Chtěli byste přístroj, který by vybočoval ze současných měřítek? Jestli ano, nahlédněte do tohohle článku.
Revoluce v mobilech na dosah?

Nové trendy v mobilních komunikacích budou zcela určitě zajímavé. Jde o to, že o užitečnosti barevných displejů již nemusíme pochybovat. Také o přednostech hlasového vytáčení či rychlých datových přenosů netřeba vést dlouhé diskuse. Podobné je to také s výměnnými kryty, které jsou velmi oblíbené nejen u školní či studující mládeže, ale kupodivu také u osob dříve narozených.

Právě u výměnných krytů se chvíli pozastavím. Prohlédnete-li si obrázky nového konceptu mobilního telefonu od společnosti GITWiT, všimnete si - kromě zajímavého anatomického tvaru a poměrně velkého displeje - právě výměnných krytů. Ty však nejsou takové, jaké je známe ze současných mobilních přístrojů - i tělo tohoto mobilu je jiné.

Klepněte pro větší obrázek

Neobsahuje totiž žádné čudlíky klávesnice a místo toho má pouze hladkou plochu a miniaturní konektor na boku přístroje. Díky tomuto zajímavému řešení může být klávesnice v krytu skutečně jakékoli a nemusí tak nutně kopírovat rozložení kláves dané výrobcem - stejně, jako to vidíme na současných mobilech. Že si to neumíte dost dobře představit? Nevadí, prohlédněte si následující trojici obrázků a určitě vše pochopíte.

Klepněte pro větší obrázek  Klepněte pro větší obrázek  Klepněte pro větší obrázek

Tento zajímavý mobilní telefon je v současné době ještě pouhým technologickým konceptem a bohužel se nejedná o funkční přístroj. Ale i tak si o něm můžeme udělat poměrně jasnou představu - jeho velikost nebude nijak přehnaná. Jeho anatomické tvarování tak dokonale padne do naší dlaně. Za zmínku zřejmě stojí i posouvací ovládací tlačítko podobné kolečkům Jog Dial známých z mobilních telefonů Sony či novějších Sony Ericsson.

Závěr článku a zhodnocení této zajímavé koncepce nechám zcela na vás a probereme jej v naší diskusi. Já osobně považuji tento způsob výměnných krytů s integrovanou klávesnici za poměrně zajímavý a možná i užitečný. A co vy, souhlasíte se mnou nebo máte na celou věc jiný názor? Jak byste nejraději klávesnici mobilu řešili vy?

Diskuze (22) Další článek: Roaming: jaké volání ze zahraničí je nejvýhodnější?

Témata článku: Revoluce, Dosah, Mobil

Určitě si přečtěte