RMRFile - nejlepší „dvouokenní“ správce souborů pro Psiony

Mezi programy, které nesmí na mém Psionu chybět, je RMRFile. Je to nejlepší správce souborů, který jsem dosud používal. Kromě všech základních souborových operací zvládne také plně pracovat s archivy Zip.
RMRFile - nejlepší „dvouokenní“ správce souborů pro Psiony

Co vlastně umí?

Se soubory a složkami pracuje program ve dvou oknech stejně, jako je to běžné u programů na PC; nejvíce je RMRFile podobný známému Norton Commanderu. V každém okně vidíte zobrazen obsah jedné složky, případně kořenového adresáře. Soubory i složky můžete přesouvat, kopírovat, mazat i přejmenovávat, tedy provádět všechny běžné operace. Ve výpisu obsahu složky vidíte kromě názvů souborů také jejich velikost, čas a datum vytvoření a atributy; ty lze rovněž měnit.

Tip: Pokud používáte některé složky často, můžete si je uložit do oblíbených položek - ty pak zobrazíte klávesovou zkratkou Ctrl-B.

Kromě práce se soubory umí RMRFile pracovat i s disky. Ten můžete pojmenovat, celý zkopírovat do složky, naformátovat a případně si o něm zobrazit podrobnější informace.

Klepněte pro větší obrázek

Základní grafické rozhraní programu - dvě klasická okna.

Klepněte pro větší obrázek

Informace o disku, paměťové kartě Compact Flash o velikosti 32 MB.

Klepněte pro větší obrázek

Zobrazení a případná změna atributů souboru ebook.zip.

Klepněte pro větší obrázek

RMRFile umí také prohlédavat soubory ve složkách včetně možnosti zadat text, který mají soubory obsahovat.

Práce se soubory Zip

Co ale na programu RMRFile nejvíce oceňuji, je práce se soubory Zip; je možné vytvářet nové archívy a s obsahem těch stávajících pracovat jako s obsahem složky. Lze z ní soubory nejen kopírovat a přesouvat, ale také je mazat, přejmenovávat a případně nové do archívu přidávat. RMRFile umí také přímo ze Zipu spouštět spustitelné soubory, aniž byste je museli předtím někam rozbalovat. To se hodí tehdy, pokud máte v Zipu instalační soubor Sis - nemusíte jej před spuštěním nikam kopírovat.

Má to ale jeden háček - musíte mít zároveň nainstalován program stejného výrobce, RMRZip. Ten v neregistrované verzi umí vše, jen ne spouštět programy přímo ze Zipu.

Klepněte pro větší obrázek

Pravý panel obsahuje otevřený soubor ebook.zip.

Kde a za kolik?

RMRFile je shareware, jeho registrace stojí 25 dolarů. Nicméně i bez registrace vám bude fungovat v pohodě, jen se při startu vždy připomene. Pokud jej ale budete mít neustále puštěný v paměti, nijak vás rušit nebude. Oba programy najdete v naší sekci Soubory.

RMRFile je zkrátka výborný softík, bez něhož se už prakticky neobjedu.

Témata článku: Smartphony, Software pro mobily, Symbian

Určitě si přečtěte

Recenze Essential PH-1: „Zkouší vystoupit z řady, ale...“

Recenze Essential PH-1: „Zkouší vystoupit z řady, ale...“

** Essential Phone od Andyho Rubina jde konečně do prodeje ** Zahraniční redakce oslovil nejen svým futuristickým vzhledem ** Špičkovou výbavu přitom nabídne za velmi sympatickou cenu **

Včera | Miksa Martin | 10

První smartphone slaví 23 let. Některé jeho triky používáme dodnes

První smartphone slaví 23 let. Některé jeho triky používáme dodnes

** Uměl neuvěřitelné věci, nebyl drahý, přesto díru do světa neudělal ** Simon měl některé prvky, které dodnes používají moderní smartphony ** Začal se prodávat v létě 1994, tedy před 23 lety

22.  8.  2017 | Kůžel Filip, Láska Jan | 2

Letošním cenám EISA kraluje Huawei. Smartphone roku má Samsung

Letošním cenám EISA kraluje Huawei. Smartphone roku má Samsung

** Evropské ceny odborníků na spotřební elektroniku mají své vítěze ** V mobilní sekci převládá Huawei, nejcennější trofej získal Samsung ** Ceny také objevují jednu neznámou značku

22.  8.  2017 | Láska Jan


komerční sdělení

Komerční sdělení