RMRFile - nejlepší „dvouokenní“ správce souborů pro Psiony

Mezi programy, které nesmí na mém Psionu chybět, je RMRFile. Je to nejlepší správce souborů, který jsem dosud používal. Kromě všech základních souborových operací zvládne také plně pracovat s archivy Zip.

Co vlastně umí?

Se soubory a složkami pracuje program ve dvou oknech stejně, jako je to běžné u programů na PC; nejvíce je RMRFile podobný známému Norton Commanderu. V každém okně vidíte zobrazen obsah jedné složky, případně kořenového adresáře. Soubory i složky můžete přesouvat, kopírovat, mazat i přejmenovávat, tedy provádět všechny běžné operace. Ve výpisu obsahu složky vidíte kromě názvů souborů také jejich velikost, čas a datum vytvoření a atributy; ty lze rovněž měnit.

Tip: Pokud používáte některé složky často, můžete si je uložit do oblíbených položek - ty pak zobrazíte klávesovou zkratkou Ctrl-B.

Kromě práce se soubory umí RMRFile pracovat i s disky. Ten můžete pojmenovat, celý zkopírovat do složky, naformátovat a případně si o něm zobrazit podrobnější informace.

Klepněte pro větší obrázek

Základní grafické rozhraní programu - dvě klasická okna.

Klepněte pro větší obrázek

Informace o disku, paměťové kartě Compact Flash o velikosti 32 MB.

Klepněte pro větší obrázek

Zobrazení a případná změna atributů souboru ebook.zip.

Klepněte pro větší obrázek

RMRFile umí také prohlédavat soubory ve složkách včetně možnosti zadat text, který mají soubory obsahovat.

Práce se soubory Zip

Co ale na programu RMRFile nejvíce oceňuji, je práce se soubory Zip; je možné vytvářet nové archívy a s obsahem těch stávajících pracovat jako s obsahem složky. Lze z ní soubory nejen kopírovat a přesouvat, ale také je mazat, přejmenovávat a případně nové do archívu přidávat. RMRFile umí také přímo ze Zipu spouštět spustitelné soubory, aniž byste je museli předtím někam rozbalovat. To se hodí tehdy, pokud máte v Zipu instalační soubor Sis - nemusíte jej před spuštěním nikam kopírovat.

Má to ale jeden háček - musíte mít zároveň nainstalován program stejného výrobce, RMRZip. Ten v neregistrované verzi umí vše, jen ne spouštět programy přímo ze Zipu.

Klepněte pro větší obrázek

Pravý panel obsahuje otevřený soubor ebook.zip.

Kde a za kolik?

RMRFile je shareware, jeho registrace stojí 25 dolarů. Nicméně i bez registrace vám bude fungovat v pohodě, jen se při startu vždy připomene. Pokud jej ale budete mít neustále puštěný v paměti, nijak vás rušit nebude. Oba programy najdete v naší sekci Soubory.

RMRFile je zkrátka výborný softík, bez něhož se už prakticky neobjedu.

Váš názor Další článek: Nokia J-NM02: véčko, aktivní barevný displej a foťák

Témata článku: Smartphony, Software pro mobily, Symbian, Soubor, Správce souborů, Správce, Psion


Určitě si přečtěte

Amazfit BIP: Vyzkoušeli jsme nejlevnější chytré hodinky od Xiaomi

Amazfit BIP: Vyzkoušeli jsme nejlevnější chytré hodinky od Xiaomi

Odlehčená verze prvních hodinek Xiaomi Huami Amazfit Xiaomi Huami Amazfit Bip míří do ČR za cenu 2 500 Kč Mají vestavěnou GPS a slibují výdrž až 45 dní

Petr Březina | 136

RECENZE: Xiaomi Redmi Note 5 je téměř bez chyby a má skvělou cenu

RECENZE: Xiaomi Redmi Note 5 je téměř bez chyby a má skvělou cenu

** Kvalitně zpracovaný telefon, na kterém se obtížně hledají chyby ** NFC je zejména v ČR klíčovým parametrem, který zde bohužel chybí ** Povedený mix funkcí si může držet přijatelnou cenovku

Martin Herodek | 80