Roaming - tipy a triky, přehled zemí

Chcete-li svůj mobilní telefon používat za hranicemi, bude vás jistě zajímat, zda a za jakých podmínek můžete z určité země volat. Proto jsme pro vás připravili seriál o roamingu, který dnes vrcholí svou závěrečnou částí.
Roaming - tipy a triky, přehled zemí

Dnešním dnem uzavíráme téma roamingu, které nás na MobilManii provázelo celý červenec. V průběhu jednoho měsíce jsme vám naservírovali několik článků, jejichž cílem bylo přiblížit problematiku roamingu nejprve obecně a poté i prakticky. V obecné části, jste se dozvěděli, co to vlastně roaming je, jak funguje, co musíte udělat pro jeho aktivaci, jaký potřebujete telefon atd. Podrobně jsme se zabývali také předplacenkami, jimž jsme věnovali samostatný článek.

Praktická část seriálu byla věnována jednotlivým zemím, obvyklým prázdninovým destinacím. V každém článku byl k nalezení kompletní ceník služeb všech českých operátorů rozdělený do několika kategorií. Dozvěděli jste se, kolik stojí odeslání textovky, kolik zaplatíte za odchozí hovory, kolik naopak za hovory příchozí, jaké jsou ceny GPRS roamingu.

Doufáme, že vám povídání o roamingu přišlo vhod a pomohlo k lepší orientaci v cenách a problematice roamingu obecně. Pokud byste v seznamu zemí nenašli tu, která vás z hlediska roamingu zajímá, dejte nám vědět. Dodatečně ji zpracujeme a uveřejníme. Přivítáme také vaše návrhy na zlepšení seriálu pro příští rok.

Témata článku: Ostatní, Roaming, Tip, Celý červenec, Trik

Určitě si přečtěte

Roaming už padnul, teď se EU zaměří na předražené volání do zahraničí

Roaming už padnul, teď se EU zaměří na předražené volání do zahraničí

** V roamingu konečně využíváme služby za domácí ceny ** EU se chce nyní zaměřit na drahé volání z domova za hranice ** Jde o další škodlivou regulaci EU? Nebo není jiná cesta?

3.  10.  2017 | Pospíšil Aleš | 44

Tři měsíce bez okovů. Jak se nám žije bez evropského roamingu?

Tři měsíce bez okovů. Jak se nám žije bez evropského roamingu?

** Chování Čechů v zahraničí se změnilo zcela zásadně ** V Chorvatsku jsme surfovali 50× více a spotřeba rostla v celé EU ** Překupníci se zahraničními tarify se neobjevili, operátoři nezdražují

23.  9.  2017 | Kůžel Filip, Láska Jan | 68

T-Mobile: Pád roamingu znamená 10× spotřebu dat a trojnásobek volání

T-Mobile: Pád roamingu znamená 10× spotřebu dat a trojnásobek volání

** Roaming už není strašák, lidé přestali mobil za hranicemi vypínat ** Datový provoz narostl v porovnání s rokem 2016 desetinásobně ** T-Mobile také obsloužil o 20 % více cizinců, nejvíce Němců

2.  9.  2017 | Pospíšil Aleš | 88

Virtuálové chtěli zpoplatnit roaming, ČTÚ jim nevyhověl

Virtuálové chtěli zpoplatnit roaming, ČTÚ jim nevyhověl

** Vectone mobile, Odorik a Laudatio chtěli účtovat příplatky v roamingu ** ČTÚ shledal žádosti o příplatek za roaming jako nedůvodné ** Jde o první žádosti tuzemských virtuálů, určitě ne o poslední...

20.  8.  2017 | Pospíšil Aleš | 30