Rozhovor s Oskarem: A parníček jste viděl? Tak to bude tři sta korun…

Včera Oskar spustil mobilní bankovnictví a SMS Info a po tiskové konferenci jsme se mluvčího, Igora Přerovského, zeptali na několik otázek.
Rozhovor s Oskarem: A parníček jste viděl? Tak to bude tři sta korun…

Uživatelé po Oskarovi požadovali GSM bankovnictví již od začátku. Proč tuto službu spouštíte až dnes?

Vyvarovat se chyb již nabízených služeb tohoto charakteru a nabídnout to nejlepší z existujích služeb na trhu je jen pro dobro zákazníka.

S kolika bankami budete podporovat GSM bankovnictví do konce roku? Které banky to budou?

Nyní to jsou dvě banky, eBanka a GE Capital Bank. V současné době probíhají jednání s dalšími bankami, jejichž jména bych nerad zmiňoval. Předpokládáme, že do konce roku další dvě přibudou, když jich bude více, budeme jen rádi.

Klepněte pro větší obrázek

Jak za rok provozu pokročila služba Platby z mobilu?

Tato služba se nyní jmenuje M-Platba a je součástí karty SIM Plus. V současné době tato služba spolupracuje s kreditními a platebními kartami Komerční banky, eBanky, Volksbanky a kreditními kartami HomeCredit a s dalšími jednáme.

Je mezi bankami o tuto službu zájem?

Je a poměrně velký.

Bude možné časem s M-Platbou provádět i jiné operace než jen platit za služby Oskara, např. hrazení měsíčního účtu či dobíjení Oskarty?

Ano, snažíme se, aby služba M-Platba byla skutečnou mobilní peněženkou.

Klepněte pro větší obrázekVýměna staré karty SIM za novou SIM Plus je zdarma. Nicméně její aktivace už stojí tři sta korun. Chápu to dobře tak, že aktivace se vztahuje pouze na doplňkové SIM Toolkitové služby?

Tři sta korun zaplatí zákazník za aktivaci karty SIM. To platí jak pro zákazníky, kteří si kartu mění, tak pro zákazníky, kteří si pořizují zcela novou kartu SIM.

Lze tedy chápat těch tři sta korun jako aktivační poplatek?

Ano.

Až dosud Oskar hlásal, že za samozřejmé věci se neplatí. Najednou ale požaduje aktivační poplatek. Proč?

V tuto chvíli jsou vedle sebe dvě karty SIM: běžnou a novou SIM Plus. Původní karta bez služeb jako M-Platba či M-banka je stále zdarma, za SIM Plus zákazník vždy zaplatí tři sta korun. Na kartě SIM Plus je zkrátka balíček nadstandardních služeb, za něž je nutné zaplatit.

Lze mít na kartě SIM Plus více aktivních bank současně?

Ano, současně můžete ovládat účty až u deseti bank, zatím spolupracujeme pouze se dvěma bankami, jejich počet se však bude rozšiřovat.

GE Capital Bank vždy při spouštění GSM bankovnictví s oběma operátory, Eurotel i T-Mobilem, nabídl mobily zdarma nebo se slevou. Bude se historie opakovat i s Oskarem?

Ne, nebude. Důvod je jednoduchý: mobilní trh je podstatně vyspělejší a proto není nutné tuto zavedenou službu tímto způsobem podporovat. Nicméně GECB i eBanka plánují na blízkou dobu zajímavé novinky, o nichž budou veřejnost zcela jistě informovat.

Pokud si zákazník nechá vyměnit desetikorunovou Oskartu za novou kartu SIM Plus, zůstane mu tento bezesporu výhodný tarif?

Ano, na nové kartě SIM Plus bude identický tarifní plán, zákazník nepřijde ani o desetikorunovou Oskartu, ani o starší tarifní program.

Již od počátku spuštění Oskarovy sítě distribuujete karty s funkcí ALS, tedy dvěma čísly na jedné SIM. Kdy tuto službu spustíte?

Tato služba není zatím naší prioritou, ale do budoucna s ní počítáme.

Co se skrývá za projektem Oskaréna?

(Výbuch smíchu) Shodou okolností jsme před rokem spouštěli projekt, který se jmenoval GPRS> Ověřeno na lidech, který se velmi povedl a pomohl nám lépe připravit službu GPRS pro naše zákazníky. Tento projekt žije dále, jeho další fáze probíhá právě nyní. Co teď mohu říct, sledujte tento web a určitě se zaregistrujte.

Půjde o testování MMS?

Nechal bych na čtenářích, ať si udělají vlastní názor. MMS je pro nás zajímavá služba a určitě proběhne test na uzavřené skupině uživatelů. Čtenáři MobilManie mohou být u toho, sledujte pravidelně zprávy o Oskarovi a přečtěte si předchozí odpověď.

Diskuze (45) Další článek: Předplaťte si MMS zprávičky od Eurotelu

Témata článku: Operátoři, Vodafone, Zajímavá služba, Oskar


Určitě si přečtěte

RECENZE: Xiaomi Redmi 5 Plus — znovu trefa do černého

RECENZE: Xiaomi Redmi 5 Plus — znovu trefa do černého

** Redmi 5 Plus nabízí velký 6palcový FullHD+ displej i dostatečný výkon ** Oproti minulé generaci dokázalo Xiaomi zapracovat na fotoaparátu ** Celková vyváženost vč. rozumné ceny ho předurčuje k úspěchu

Milan Měchura | 34

RECENZE: Huawei P20 Pro — mistr nočního vidění

RECENZE: Huawei P20 Pro — mistr nočního vidění

** Špička portfolia Huawei nepřipouští žádné kompromisy ** Má atraktivní, zapamatovatelný design a spoustu výkonu ** Hlavním lákadlem je unikátní fotoaparát Leica se třemi objektivy

Jan Láska | 70

RECENZE: Xiaomi Mi Mix 2S — keramický umělec bez rámečků i kompromisů

RECENZE: Xiaomi Mi Mix 2S — keramický umělec bez rámečků i kompromisů

** Bezrámečkovost ve známé podobě se špičkovou výbavou i foťákem ** Vítanou novinkou je podpora bezdrátového nabíjení ** V neposlední řadě zaujme také svou lákavou cenou.

Martin Miksa | 39

RECENZE: Nokia 6.1 a Android One mají trumfy, které z tabulky nevyčtete

RECENZE: Nokia 6.1 a Android One mají trumfy, které z tabulky nevyčtete

** Výrazně vyšší výkon ve srovnání s předchůdcem ** Čistý Android není pro každého, má ale svoje kouzlo ** Moderní pojetí klasiky bez zbytečných módních výstřelků

Martin Herodek | 14

RECENZE: Honor 10 drtí konkurenci nejen duhovými odlesky, ale i výbavou a cenou

RECENZE: Honor 10 drtí konkurenci nejen duhovými odlesky, ale i výbavou a cenou

** Honor 10 opět přichází se skvělým poměrem ceny a výkonu ** Za přijatelnou cenu nabízí bohatou ochutnávku ze světa nejlepších ** Nastávající tuctovost displejů s výřezem zahání zády s odlesky duhy

Jakub Vrbacký | 40

RECENZE: Honor View 10 — prvotřídní výkon za polovic

RECENZE: Honor View 10 — prvotřídní výkon za polovic

** Velmi zajímavý poměr cena/výkon ** Na špičku ztrácí jen v okrajových oblastech ** Správný mix užitečných technologií bez moderních výstřelků

Martin Herodek | 15