Rozhovor s Oskarem: cena MMS je obvyklá na trhu

Na začátku týdne Oskar spustil MMS. Službu, na kterou mnozí již dlouho čekali. Přichází v době, kdy je dle Oskara reálně využitelná. Ku příležitosti konání tiskové konference jsme se zeptali na několik otázek.
Rozhovor s Oskarem: cena MMS je obvyklá na trhu

Ptali jsme se Igora Přerovského, viceprezidenta pro značku a komunikaci. 

Proč Oskar uvedl MMS altak pozdě a proč s takovou cenou?

MMS služby jsou zajímavé pro zákazníky i pro operátora za dvou souvisejících předpokladů: Za prvé musí být na trhu dost MMS telefonů za rozumnou cenu. Za druhé penetrace MMS musí být na určité úrovni. Bez splnění podmínky číslo jedna nemůžete splnit podmínku číslo dvě. Telefony za ceny kolem pěti tisíc korun v nabídce máme. Penetrace českého trhu je nyní někde pod dvěma procenty. Podle odhadů ARC Group má být na konci roku 2004 celosvětově penetrace MMS přes 50 procent. 

Dobrá, uživatel si může koupi MMS mobil, ale samotnou službu nebude pro její cenu používat.  

To si nemyslíme. Chytrý zákazník přinejmenším využije to, co mu Oskar nabízí zdarma. To znamená balíček Moje MMS, který nabízí deset MMS měsíčně zdarma: Pro stávající zákazníky s tarifními programy do konce ledna, pro nové pak v závislosti na tom, jaký tarif si pořídí. Majitelé tarifu Nezavěšuj mohou mít až 120 MMS zdarma, tedy po celý rok deset zpráv měsíčně. Potom je na každém zákazníkovi, jestli bude chtít MMS posílat i dál.

Klepněte pro větší obrázek

A co Oskarty?

Samozřejmě i majitelé Oskaret mohou používat MMS. Oskar se snaží motivovat zákazníky k přechodu na tarifní plány, proto je balíček deseti MMS měsíčně zdarma určen majitelům paušálů. Ovšem ani majitelé Oskaret nepřijdou zkrátka, neboť při aktivaci MMS získají MMS Koktejl, a budou zdarma dostávat po dva měsíce jednu multimediální zprávu z MMS Magazínu denně.

Mohou používat MMS i tarify starší generace?

Samozřejmě, včetně balíčku Moje MMS.

Zpět k ceně. V našich diskusích se ozývají uživatelé, které Oskar cenou za zprávu zklamal. Dosud byl levnější než konkurence…

Oskar nabízí podobné ceny jako konkurence. Asi největším důvodem jsou v současné době propojovací poplatky za ukončení MMS v konkurenční síti, které jsou bohužel nepřiměřeně vysoké. Tyto poplatky tvoří největší část nákladů z koncové ceny účtované za zaslání MMS do jiné sítě. Uznáte asi sami, že Oskar nemá za takové situace příliš velký prostor pro radikální snížení ceny na trhu. Nicméně MMS je doposud stále ještě relativně nová služba a u takových bývají zpočátku zaváděcí ceny o něco vyšší.

Neuvažovali jste o levnějších MMS do vlastní sítě?

Samozřejmě uvažovali a uvažujeme. Z pochopitelných důvodů ale zatím nemůžeme říci nic bližšího.

Oskar stále nemá GPRS roaming, který je důležitý pro zasílání MMS ze zahraničí. Změní se situace řekněme do dvou měsíců?

Přesto, že GPRS roaming je důležitý pro specifickou skupinu zákazníků, a nejde tak o masovou záležitost, na této službě pracujeme. Termín spuštění v tomto okamžiku z pochopitelných důvodů prozrazovat nechceme.

A co doručenky u MMS? Fungují?

Ano, fungují a jsou zdarma.

Diskuze (123) Další článek: Nokia 6220: nejlepší z celé série (test)

Témata článku: Operátoři, Vodafone, MMS, Trh, Cena, Oskar

Určitě si přečtěte