Rozhovor s Václavem Fischerem

Redakci časopisu MobilMania.cz se podařilo získat krátký rozhovor se senátorem Václavem Fischerem. Ptali jsme se na aktuální situaci, zajímala nás také opatření u Fischer Air a v neposlední řadě jsme se zeptali také na mobilní telefony.
Rozhovor s Václavem Fischerem

Klepněte pro větší obrázek

V našem krátkém rozhovoru jsme se ptali samozřejmě také na současnou situaci. Událostmi posledních dvou dnů je však pan senátor Fischer velmi zdrcen a nechtěl se k nim vyjadřovat. Na zbývající otázky nám však odpověděl:

Redakce: Troufnete si odhadnout, jaký vliv bude mít tato událost na světovou ekonomiku?

Václav Fischer: To si nikdo netroufne dnes odhadnout a já nejsem výjimkou.

Otázka: Přijala letecká společnost Fischer Air nějaká opatření v souvislosti s touto tragedií?

Václav Fischer: Hlavní role ochrany cestujích je na pozemním personálu, na pečlivých a podrobných prohlídkách cestujících. Myslím, že personál na Ruzyni i dalších českých letištích  je velmi pozorný.  Cestující nesmějí mít na palubě letadla nože ani jiné  ostré předměty. Jde o ochranu cestujících.

Otázka: Jsou piloti a osádka letadel cvičení pro podobné situace? Jaké platí v takové situaci priority?

Václav Fischer: Prioritou  je samozřejmě ochrana cestujících. Posádky všech leteckých společností jsou cvičeny v tom, že to je  hlavní priorita.

Otázka: Nakonec mi dovolte odbočit od tématu. Protože náš časopis se zaměřuje především na mobilní komunikace, nemůže tato otázka znít jinak než "Jaký máte vztah k mobilním telefonům?".

Václav Fischer: Bez mobilního telefonu si nedovedu představit svůj život. Umím s ním ale zacházet, takže ho často vypínám.

Děkujeme za rozhovor.

 

Diskuze (6) Další článek: OskarKompas – chcete vědět kde co je?

Témata článku: Ostatní, Hlavní priorita, Hlavní role

Určitě si přečtěte