RPG, autíčka, střílečky a další mobilní hry

Sony Ericsson T300 bude mít jako první mobilní telefon integrovaný herní engine Mophun společnosti Synergenix. Již dnes však existuje nabídka mobilních her pro tuto platformu a my vám je představíme. Na konci článku prohlásíte, že je chcete taky. Nevěříte?
RPG, autíčka, střílečky a další mobilní hry

Budoucnost je nalajnovaná

O tom, jakým směrem se budou mobilní telefony budoucnosti ubírat, není pochyb. Jedině zábava zajistí Klepněte pro větší obrázekvyšší příjmy operátorů a přesvědčí uživatele k výměně mobilů za nový. Není proto od věci, že oči všech významných hráčů na poli mobilní komunikace se dívají na mobilní platformu, jako na budoucí standard zábavy. Firmy, které svůj herní vývoj přizpůsobili nové herní platformě, začínají pomalu profitovat. Jednou z nich je švédská společnost Synergenix, která podepsala kontrakt s atraktivní Sony Ericsson. V budoucnu se můžeme těšit, že mobily této společnosti budou „nacpané“ zábavou až po anténu.

Můžeme se těšit

První exemplář, který bude disponovat herním enginem Mophun, bude nedávno představený Sony Ericsson T300. Přestože stále není v prodeji jediný mobil (první se mají objevit už během roku 2002), který by tuto platformu podporoval, představíme si již několik připravených her. Mnozí z vás zjistí, že i na displej mobilního telefonu lze přenést jakýkoli žánr, ať už se jedná o RPG nebo závody autíček.

Něco málo pro navnadění

  • RallyKlepněte pro větší obrázek

Rychlá auta na displeji mobilního telefonu. Na výběr máte ze tří možných vybavení automobilu. K dispozici dostanete patnáct tratí ve třech různých lokalitách. Animace je snad dost výmluvná, ne? (ukázka 180 KB)

  • Warehouse madnessKlepněte pro větší obrázek

Trpíte-li nákupní horečkou, bude to hra přímo pro vás. Vaším úkolem je nakoupit všechny položky uvedené v seznamu. Hraje se o čas, takže nejrychlejší vyhrává. Čím lepší budete, tím delší bude seznam, co musíte nakoupit. Každopádně to nebude procházka růžovou zahradou, v supermarketu na vás čeká několik nástrah – například zlá uklízečka. (ukázka 150 KB)

  • Gunman JackKlepněte pro větší obrázek

Pistolníkem z divokého západu se stane každý, kdo ochutná následující hru. Úkolem osamělého Jacka z divokého západu bude shromáždit co nejvíce zlata, stříbra a drahých kamenů. Když se mu to podaří, může postoupit do dalšího kola. Cestou musí bojovat se s bandity a kavalérií. Neboť každý by ho chtěl oloupit. Jestli vás baví arkádovky – není co řešit. (ukázka 100 KB)

  • Burp CityKlepněte pro větší obrázek

Ve městě City of Burp je prohlášena prohibice na alkohol – tedy na nejoblíbenější pití BurpSoda. Děj se totiž odehrává v minulém století a pohybovat se budete převážně ve tmavých uličkám velkoměsta. Ve hře je mafiánský boss Don Schmuck a mladý gangster Dogy the Dog. Kdo zvítězí, záleží jen na vás. (ukázka 260 KB)

  • XfinityKlepněte pro větší obrázek

Střílečka ve 2D, velmi podobná hře Space Impact. Na rozdíl od ní má však propracovanou grafiku a velmi plynulý pohyb. Vaším úkolem je sestřelit tolik vetřelců kolik na svých toulkách vesmírem potkáte. Součástí hry jsou různé bonusy, které vás mohou učinit silnějšími. (ukázka 300 KB)

  • Mobile QuestKlepněte pro větší obrázek

První RPG hra pro tuto platformu. Klasická chodička, kdy musíte splnit několik úkolů a probojovat k cíli, cestou za vaším osobním úspěchem. Máte-li rádi Diablo z PC, věřím že se vám bude líbit. (bez ukázky)

Krátký přehled nevystihl všechny hry, které jsou pro tuto mobilní platformu připravené. Každopádně to vypadá, že se máme na co těšit.

Diskuze: Těšíte se na pořádné hry v mobilních telefonech?

Diskuze (29) Další článek: Která předplacená karta je nejvýhodnější

Témata článku: Operátoři, Ostatní, Hry, Sony Ericsson T300, Diablo, RPG, Švédská společnost, Součást hry, Mobil, Auto


Určitě si přečtěte

Xiaomi Mi 8 zatopí top Androidům. Má špičkový foťák a 3D odemykání obličejem

Xiaomi Mi 8 zatopí top Androidům. Má špičkový foťák a 3D odemykání obličejem

** Vyzkoušeli jsme novinku, která se prodává zatím jen v Číně ** Mi 8 se chlubí vysokým výkonem a velmi dobrým fotoaparátem ** Pokud bude česká cena rozumná, může to být hit

Jan Láska | 21

RECENZE: Honor View 10 — prvotřídní výkon za polovic

RECENZE: Honor View 10 — prvotřídní výkon za polovic

** Velmi zajímavý poměr cena/výkon ** Na špičku ztrácí jen v okrajových oblastech ** Správný mix užitečných technologií bez moderních výstřelků

Martin Herodek | 15

Aplikace pro Android, bez kterých nedokážu žít [Jakub Vrbacký]

Aplikace pro Android, bez kterých nedokážu žít [Jakub Vrbacký]

** Donedávna jsem používal Windows 10 Mobile, změna bolela ** Co není na očích, neexistuje, takže mám jedinou plochu ** Důležitým pomocníkem je Nova Launcher s bohatým nastavením

Jakub Vrbacký | 31

RECENZE: Asus Zenfone 5 — výborná vyšší třída, kterou nezazdila ani cena

RECENZE: Asus Zenfone 5 — výborná vyšší třída, kterou nezazdila ani cena

** Asus se nechal zlákat na design s vykousnutým displejem ** K tomu přidal velmi slušnou výbavu s minimem kompromisů ** Vznikl Zenfone 5, který konečně dokáže konkurovat i cenou

Jan Láska | 41

Xiaomi Redmi Note 5A Prime: levný neznamená odbytý [recenze]

Xiaomi Redmi Note 5A Prime: levný neznamená odbytý [recenze]

** Překvapivě schopný mix parametrů s rozumnou cenovkou ** Slabší výkon kompenzuje HD rozlišením a dostatkem paměti ** Přítomná trojice slotů na karty a infraport se nevidí často

Martin Herodek | 11