RSS na MobilManii: už nikdy nezmeškáte žádný článek

Zběhlejším čtenářům MobilManie bude stačit, když napíšu, že jim nabízíme RSS. Ostatní mohou z článku zjistit, že nyní už nezmeškají žádný článek a ke všem novinkám se dostanou téměř okamžitě po vydání.
RSS na MobilManii: už nikdy nezmeškáte žádný článek

Aby technicky zdatnější čtenáři nemuseli louskat celý článek, zde mají to, co v něm asi hledají, adresu RSS: http://www.mobilmania.cz/system/RSS.xml. Jestliže vám to ale zatím nic neříká, čtěte dál.

Proč RSS?

Na MobilManii v poslední době přibylo bleskovek - krátkých aktuálních zpráv. Nové zprávy však neustále vytlačují ty starší a několikrát se už stalo, že pokud jste MobilManii navštívili jen jednou denně, některé bleskovky jste na titulní straně vůbec neobjevili. Za jediný den jich přibylo tolik, že nejstarší už zmizely do archivu.

Víme, že bleskovky vás zřejmě zajímají, jsou dobře čtené, proto jsme přemýšleli, jak zajistit, abyste je neminuli. Podobně bychom byli rádi, kdybyste se co nejdřív dozvěděli o běžných článcích, které občas vydáváme v průběhu dne: o novém mobilním telefonu, revoluční službě operátora a tak podobně.

Našli jsme řešení v podobě RSS v kombinaci s programem FeedReader nebo jinou čtečkou tohoto formátu. Když na MobilManii přibude bleskovka nebo článek, za krátkou dobu o tom budete vědět.

Co dokáže FeedReader

Existuje řada různých programů pro práci s RSS, nejvíc nám ale vyhovoval FeedReader. V pravidelných intervalech zkoumá, co se změnilo na webech, které máte přihlášeny. Když na MobilManii přibude nový článek, v pravém spodním rohu obrazovky vašeho počítače se objeví okénko; vypadá například takto:

Zároveň se v nástrojovém pruhu začne točit ikonka programu:

Stačí klepnout na odkaz, otevře se okno FeedReaderu a v němž je přehled aktuálních článků:

 

Jednotlivé články si můžete přečíst přímo ve FeedReaderu (funguje jako internetový prohlížeč), anebo ve svém běžném prohlížeči webových stránek:

 

S FeedReaderem nebo jinou čtečkou souborů RSS zkrátka budete vždy v obraze a o novém článku se dozvíte klidně i několik minut po jeho vydání (interval aktualizace souboru je dvacet minut). Nikdy nezmeškáte žádnou bleskovku nebo novinku. Důležité také je, že při kontrole se přenáší jen velmi malé množství dat - v případě MobilManie pouhé čtyři kilobajty.

FeadReader: jak na něj

Program si můžete stáhnout přímo na MobilManii (1,3 MB), nebo se proklikat domácí stránkou www.feedreader.com. Po instalaci v pravém spodním rohu obrazovky objeví ikonka, klepnutím se otevře okno programu.

FeedReader bude po instalaci úplně prázdný a musíte mu říct, jaké informační zdroje chcete sledovat. Klepněte tedy na tlačítko New:

 

Do políčka, které se objeví, zadejte adresu http://www.mobilmania.cz/system/RSS.xml - nejpohodlnější bude, když ji zkopírujete prostřednictvím Schránky Windows.

Vyberte Next, program sám nabídne název kanálu. Klepněte na tlačítko Finish.

V nabídce zdrojů v levém svislém pruhu FeedReaderu se objeví MobilMania.cz a zanedlouho se načtou aktuální články.

Nastavení

Ačkoli FeedReader nevyžaduje žádné zvláštní nastavování, v případě potřeby si program můžete přizpůsobit.

Klepnutím na tlačítko Properties v horním nástrojovém pruhu se objeví dialog, v němž je nejzajímavější asi třetí záložka Appearance. Můžete si v ní zvolit, jak často bude FeedReader zjišťovat, jestli na stránkách nenastala nějaká změna. Vyberete si také, jak dlouho bude viditelné oznámení o nových článcích.

Zajímavé jsou také položky v kontextové nabídce jednotlivých kanálů. Klikněte například na MobilManii.cz pravým tlačítkem:

Můžete zde ručně provést kontrolu nových článků, označit všechny položky jako přečtené (často používám klávesovou zkratku Ctrl+R). Ve volbě Feed properties můžete různým kanálům individuálně nastavit různou dobu aktualizace:

Další možnosti

Jestliže vám z nějakého důvodu nevyhovuje FeedReader, můžete vyzkoušet například FeedDemon, který je v některých ohledech lepší. Stejně jako předchozí program jde jen o betaverzi, je však plně funkční, stáhnete ji na internetové stránce www.feeddemon.com.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
FeedReader trochu připomíná nejnovější Microsoft Outlook 2003

Je-li to stále málo, na stránce www.lights.com/weblogs/rss.html najdete rozsáhlý přehled programů, které použít pro čtení RSS zdrojů.

RSS není jen pro MobilManii

Ač se to možná nezdá, výstup v podobě RSS nabízí mnoho informačních serverů, tato technologie je velice oblíbená zejména u internetových blogů. V ideálním případě si do FeedReaderu můžete zadat RSS adresy všech stránek, které pravidelně sledujete, a bez dlouhého klikání a zadávání adres mít na jednom místě vše potřebné. Rozsáhlý přehled českých RSS zdrojů najdete na Pooh.cz

Jestliže se o technologii RSS chcete dozvědět více, podívejte se na technický článek na stejném serveru. Jsou v něm také odkazy na další zdroje informací.

Diskuze (96) Další článek: Dnes bude uvedeno deset nových Samsungů, sledujte MobilManii

Témata článku: Ostatní, Článek, Mobil, Třetí záložka


Určitě si přečtěte

Xiaomi Redmi Note 5A Prime: levný neznamená odbytý [recenze]

Xiaomi Redmi Note 5A Prime: levný neznamená odbytý [recenze]

** Překvapivě schopný mix parametrů s rozumnou cenovkou ** Slabší výkon kompenzuje HD rozlišením a dostatkem paměti ** Přítomná trojice slotů na karty a infraport se nevidí často

Martin Herodek | 11

Amazfit BIP: Vyzkoušeli jsme nejlevnější chytré hodinky od Xiaomi

Amazfit BIP: Vyzkoušeli jsme nejlevnější chytré hodinky od Xiaomi

Odlehčená verze prvních hodinek Xiaomi Huami Amazfit Xiaomi Huami Amazfit Bip míří do ČR za cenu 2 500 Kč Mají vestavěnou GPS a slibují výdrž až 45 dní

Petr Březina | 136

RECENZE: Nokia 8 Sirocco — luxusně nepraktická

RECENZE: Nokia 8 Sirocco — luxusně nepraktická

** Vzhled na prvním místě, vše ostatní se musí podrobit ** Nejedná se však pouze o převlečenou Nokii 8, nabídne víc ** Za nevšední design platí samozřejmě jistou daň, a ne jednu **

Milan Měchura | 10

RECENZE: Xiaomi Redmi 5 Plus — znovu trefa do černého

RECENZE: Xiaomi Redmi 5 Plus — znovu trefa do černého

** Redmi 5 Plus nabízí velký 6palcový FullHD+ displej i dostatečný výkon ** Oproti minulé generaci dokázalo Xiaomi zapracovat na fotoaparátu ** Celková vyváženost vč. rozumné ceny ho předurčuje k úspěchu

Milan Měchura | 34

RECENZE: Huawei P20 Lite — odlehčená verze letošní špičky láká vzhledem i cenou

RECENZE: Huawei P20 Lite — odlehčená verze letošní špičky láká vzhledem i cenou

** Osvědčený recept Huawei v trochu modernějším střihu ** Výřez v displeji neruší ani zdaleka, jak by se mohlo zdát ** Odemykání obličejem je návykové a překvapivě dobře funguje

Martin Herodek | 11