Rychle do obchodu:  co tam koupit?

Co koupit pod stromeček, čím udělat radost? Doporučujeme mobilní dárky pro ženy, pro muže i pro děti, v různých cenových kategoriích.

Vánoce jsou tu. Pro většinu z nás je dnešní den posledním, který trávíme před Štědrým dnem ještě v práci. Úkoly jsou splněny a ty které nejsou počkají. Je čas myslet na to, zda jsme připraveni na vánoční nadílku a zda máme čím obdarovat své blízké. Kdo se nepřipravil v dostatečném předstihu, ten jistě bude vděčný za jakoukoli inspiraci pro nákup vhodného vánočního dárku. A proto je tu dnešní článek.

Poradíme vám několik zajímavých tipů pro koupi vánočního dárku. Vše se samozřejmě bude točit kolem mobilních telefonů. A pokud byste své blízké chtěli obdarovat právě mobilem, doporučujeme obětovat několik minut nahlédnutím do některého z našich přehledových článků:


Dárky pro ženu

Levné – do 1000 Kč

Stejně jako sebe, zdobí většina žen ráda i předměty osobní potřeby, mobil nevyjímaje. Nabídka trhu je velmi bohatá a tak můžete být při výběru ozdoby pro mobil velmi kreativní. V módě jsou krátké přívěsky různých stylů. Miniaturní plyšáci nebo různé ornamenty seženete do sta korun, jen o málo dražší je originální přívěsek s živou květinou. V řádu několika set pak pořídíte luxusnější zboží z drahých kovů nebo například s blyštivými kameny značky Swarovski.

Klepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázek 
Přívěsky: plyšové, živé, značkové

Radost i užitek může udělat praktický stojánek na mobil. Vyrábí se z plastu, z kovu, ze dřeva i v podobě plyšových hraček. Cena cca 100 – 300 Kč.

Klepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázek

Dražší – do 3000 Kč

Ženy se rády chlubí schopností dělat několik věcí zároveň. A tak se jim jistě bude hodit bluetoothové sluchátko, které jim při telefonování uvolní ruce k dalším činnostem. A nemusí to být jen řízení auta. Po funkční stránce není mezi sluchátky žádných zásadních rozdílů, proto doporučujeme hledět na styl a ergonomii ovládání. Ceny začínají už pod tisícem korun, kvalitní značkové sluchátko nyní seženete s cenou od tisíce korun výš. Doporučujeme sluchátko Jabra BT-160, ke kterému dostanete 33 různých barevných krytů a další si můžete snadno vyrobit. Snadno tak žena sluchátko sladí se svým ošacením.

Klepněte pro větší obrázek
Sluchátko Jabra BT-160

Radost můžete udělat i novým mobilem. A jaký jiný by to měl být, něž nějaké slušivé véčko. Jednoznačným favoritem je Sharp GX29 s cenou těsně pod třemi tisíci korunami. Zaujme svým designem a špičkovým displejem, překvapí funkcemi. Najdete ho v nabídce Vodafonu, ale používat jej samozřejmě můžete i se SIM kartou jiného operátora.

Klepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázek
Sharp GX29

Drahé – nad 3000Kč

Pokud se rozhodnete pro nákup nového mobilu, doporučujeme opět velmi dbát na design. Ale ani výbava samozřejmě nemůže jít stranou. Vhodným kompromisem je například Nokia 7360. Telefon klasické konstrukce pochází z kolekce stylových telefonů L’Amour. Za pět tisíc dostanete dobře vybavený telefon s kvalitním displejem, fotoaparátem a rádiem. Výhodou je snadné ovládání, přehledná nabídka a propracované funkce.

Klepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázek
Nokia 7360

Kdo si může dovolit utratit deset tisíc, ten ať zvolí Motorolu KRZR K1. Útlé véčko se skleněnými kryty je luxusní ozdobou ve které se spojuje moderní technika s nejnovějšími módními trendy. Výbava zahrnuje i takové libůstky, jako je 2Mpx fotoaparát, přehrávač hudby, slot pro paměťové karty nebo rychlé datové přenosy EDGE. Nic by nemělo chybět ani náročnější uživatelce.

Klepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázek
Motorolu KRZR K1


Dárky pro muže

Levné – do 1000 Kč

Dárek, který bude dělat radost pravidelně celý rok – předplatné časopisu Mobility. Za 369 Kč dostanete 12 časopisů dávkovaných postupně až do dalších Vánoc, dvakrát ročně navíc rozsáhlý katalog mobilů a nyní navíc ještě poukázku 200 Kč na nákup knihy z nakladatelství Computer Press. Předplatné můžete zařídit zasláním objednávky na adresu predplatne@cpress.cz nebo telefonicky na čísle 545 113 713.

Klepněte pro větší obrázek
Dárek na celý rok

Velmi praktickým dárkem může být nabíječka mobilu do auta. Maličkost, která je velmi často k nezaplacení a přitom stojí jen pár korun. Neoriginální seženete za cenu od sta korun výše, značkové jsou pochopitelně o něco dražší.

 Klepněte pro větší obrázek

Dražší – do 3000 Kč

Bluetoothové sluchátko je vděčným dárkem. Doporučit jedno konkrétní je velmi těžké, nabídka na trhu je totiž velmi pestrá. Značka sluchátka nemusí odpovídat značce mobilu, se kterým bude používán, vybírat můžete také u specializovaných výrobců. Dbejte především na možnosti nastavení úchytu, který by se měl přizpůsobit uchu, a také ergonomii ovládání. Tlačítka musí být snadno rozpoznatelná hmatem a neměla by být příliš tuhá. Cena se pohybuje od tisíce do třech tisíc korun.

Klepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázek
Nejnovější sluchátka od Nokie, Samsungu a Motoroly

A co takhle navigační GPS modul? S telefonem se propojí prostřednictvím Bluetooth a pokud se jedná o chytrý telefon s operačním systémem, na výběr je poté rovnou několik programů pro navigaci. To už si může obdarovaný muž vybrat sám a pokud se mu nebude chtít utrácet, ocení alespoň možnost lokalizace některou ze zdarma dostupných javových aplikací. Ty dokáží měřit rychlost a analyzovat turistické výlety.

Klepněte pro větší obrázek
GPS modul Nokia

Drahé – nad 3000Kč

Plnohodnotná navigace je pak naším tipem do poněkud dražší cenové kategorie. Vybírat lze v zásadě ze dvou skupin – navigace do auta nebo turistická navigace. Ceny autonavigací už spadly pod deset tisíc, ale zaplatit můžete i dvakrát tolik. S výběrem vám pomůže náš článek. Pro turistiku a zejména pak pro cykloturitiku jsou určeny speciální navigátory. Doporučit můžeme přístroje Garmin, zejména pak povedenou řadu eTrex.

Klepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázek
Navigace do auta nebo do kapsy

Sen o nadupaném mobilu se všemi nejmodernějšími technologiemi může splnit Nokia N80. Tento mobil doporučujeme jako nejvhodnější kompromis mezi přístrojem specializovaným na multimediální zábavu, telefonem pro běžné používání a výkonným pracovním nástrojem. Do kompaktního výsuvného těla se vešel 3MPx fotoaparát, špičkový displej, slot na karty, rádio a nechybí ani podpora Wi-Fi. Operační systém Symbian dává příležitost k doinstalování nových funkcí. Nokia N80 stojí kolem patnácti tisíc korun.

Klepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázek
Nokia N80


Dárky pro děti

Levné – do 1000 Kč

Můžete vybírat mezi nekonečným množstvím přívěsků, šňůrek a blikátek, ale nakonec zjistíte, že nezbednému dítku stejně největší radost udělá příspěvek na telefonování. Možnosti dobíjení předplacených karet jsou sice široké, ale klasické dobíjecí kupóny ještě nevymřely. Mají různou hodnotu od několika set korun a dají se zabalit do obálky a umístit pod stromeček.

Ne každý má ovšem předplacenku. Místo drobností, které za chvíli omrzí doporučujeme zainvestovat do nějakého praktického příslušenství. Výborné jsou například reproduktory Sony Ericsson MPS-60, které poskytnou vzhledem ke svým rozměrům neuvěřitelný zvuk. Stojí devět set korun. Pokud musíte vybírat mezi příslušenstvím jiných značek, co takhle paměťová karta, kvalitnější sluchátka nebo adaptér pro připojená klasických sluchátek?

Klepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázek
Reproduktory Sony Ericsson MPS-60 • adaptér Nokia • sluchátka od Motoroly

Dražší – do 3000 Kč

Nový mobil udělá samozřejmě asi radost největší. Vybírat je z čeho už i v kategorii do tří tisíc korun. Doporučujeme Sony Ericsson J230i, který potěší barevným displejem a především vestavěným rádiem.

Klepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázek
Sony Ericsson J230i

Pokud je obdarovávaný majitelem nějakého vyspělejšího mobilu s hudebním přehrávačem a podporou přenosu stereofonního zvuku prostřednictvím Bluetooth, přímo se nabízí koupě bezdrátových sluchátek. Naším tipem jsou výborná DJ sluchátka Motorola S805 s cenou těsně pod třemi tisíci korunami. Nabízí výborný zvuk a pohodlné dálkové ovládání telefonu. Trh nabízí i menší sluchátka jiných výrobců s cenou kolem dvou tisíc.

Klepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázek
Bezdrátová sluchátka od Motoroly • rozumí si i s telefony jiných značek

Drahé – nad 3000Kč

Mladí uživatelé očekávají od mobilu především zábavu. Proto dbejte na to, aby byl telefon vybaven kvalitním fotoaparátem, MP3 přehrávačem, slotem pro paměťové karty, rádiem a dostatečně rychlou Javou, která zvládne i náročnější 3D hry. Naším tipem je Sony Ericsson W700i, který tyto požadavky splňuje a s cenou se přitom vejdete do sedmi tisíc.

Klepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázek
Sony Ericsson W700i

Za nějakých patnáct set navíc můžete koupit Nokii 5500 Sport, která má navíc speciální sportovní funkce založené na pohybových čidlech, odolnou konstrukci, mnohem kvalitnější displej a především otevřený operační systém Symbian.

Klepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázek
Nokii 5500 Sport

Diskuze (6) Další článek: Symbian S60: vánoční nadílka programů

Témata článku: Ostatní, Nokia 7360, Nokia N80, Sharp GX29, Sony Ericsson J230i, Sony Ericsson W700i, Drahý mobil, Obchod, Moderní technika, Sluchátko Jabra, Sportovní funkce, Největší radost, Výborný zvuk


Určitě si přečtěte

RECENZE: Huawei P Smart – kovové dvojče má o jedno oko méně

RECENZE: Huawei P Smart – kovové dvojče má o jedno oko méně

** Kvalitní střední třída s protáhlým displejem ** Stejný jako Honor 9 Lite, přesto se liší v drobnostech ** Fotoaparát už se barev nebojí

Martin Herodek | 11

RECENZE: Huawei P20 Lite — odlehčená verze letošní špičky láká vzhledem i cenou

RECENZE: Huawei P20 Lite — odlehčená verze letošní špičky láká vzhledem i cenou

** Osvědčený recept Huawei v trochu modernějším střihu ** Výřez v displeji neruší ani zdaleka, jak by se mohlo zdát ** Odemykání obličejem je návykové a překvapivě dobře funguje

Martin Herodek | 34

Vybrali jsme 12 povedených tabletů, které udělají radost pod stromečkem

Vybrali jsme 12 povedených tabletů, které udělají radost pod stromečkem

** Jak se zorientovat v široké nabídce tabletů a proč tablet vůbec chtít? ** Vybíráme 12 nejlepších modelů napříč cenovým spektrem ** Cena použitelných modelů začíná na dvou tisících korun

Jan Láska | 93

Vybrali jsme 13 povedených chytrých hodinek a náramků. Nejen pod vánoční stromek

Vybrali jsme 13 povedených chytrých hodinek a náramků. Nejen pod vánoční stromek

** Nositelnosti jsou specifická kategorie, vybírají se jinak než mobily. ** Co model, to charakter, unikátní mix vlastností, parametrů a funkcí. ** Začneme jednoduchým náramkem, skončíme našlapanými Apple Watch.

Filip Kůžel | 41

RECENZE: Huawei Mate 20 Pro — génius s hromadou technologií, které si zamilujete

RECENZE: Huawei Mate 20 Pro — génius s hromadou technologií, které si zamilujete

** Huawei vyrobilo nejinovativnější smartphone současnosti ** Obsahuje čtečku v displeji a podporuje zcela nový typ paměťovek ** Prvotřídní displej, foťák Leica a dlouhá výdrž jsou největší přednosti

Jan Láska | 73

Jak správně dobíjet baterie současných mobilů? Pozor na zastaralé návyky

Jak správně dobíjet baterie současných mobilů? Pozor na zastaralé návyky

Baterie v mobilních zařízeních se vyvíjejí, i když možná ne tak rychle jako některé jiné komponenty. Přesto už s dnešními články není žádoucí pracovat jako kdysi s NiCd bateriemi.

Jan Láska | 124