Rychlostní omezení u CDMA: oficiální zpráva (přehled bleskovek)

Stížnosti: Eurotel omezil rychlost CDMA u výměnných sítí - Nokia 6230 bude zřejmě nejúspěšnějším mobilem všech dob - Žebříčky: kolik vydělávají na jednom telefonu. Stihli jste vše? Je tu přehled nejlepších bleskovek minulého týdne.
Rychlostní omezení u CDMA: oficiální zpráva (přehled bleskovek)

Rychlostní omezení u CDMA: oficiální zpráva

Eurotel právě rozeslal oficiální zprávu týkající se rychlostního omezení služby Eurotel Data Expres při používání výměnných sítí (už jsme o něm psali ve včerejší bleskovce). Příjemné však je, že toto opatření nebude platit v noci.

 

Stížnosti: Eurotel omezil rychlost CDMA u výměnných sítí

V diskusi na serveru cdma.cz se odpoledne objevil příspěvek, který potvrdila řada dalších uživatelů. Eurotel podle nich omezil rychlost stahování ve výměnných (P2P) sítí, zatímco zbytek internetového provozu zůstal nepostižen.

 

Nokia 6230 bude zřejmě nejúspěšnějším mobilem všech dob

Nokia 6230 sa zrejme stane najúspešneším mobilom všetkých čias, čo sa predajnosti týka. CSO firmy Nokia, Matti Alahuhta, na konferencii v New Yorku povedal, že len za druhý kvartál sa predalo vyše 1,5 milióna kusov tohto manažérského telefónu.

 

Slabou výdrž Sony Ericssonu K700i řeší baterie od Nokie

Aj keď sa môže zdať nadpis zavádzajúci, opak sa zdá byť pravdou. Podľa skúseností užívateľov na viacerých fórach, na predĺženie relatívne slabej výdrže Sony Ericssonu K700i platí ako najúčinejší „liek“ (mimo upgrade na poslednú verziu firmwaru) prekvapujúco batéria od Nokie s označením BLD-3. Výdrž by sa mala zlepšiť až na 3–4 dni pri miernom používaní.

 

Žebříčky: kolik vydělávají na jednom telefonu?

V dalším pokračování pohledů do analýzy Strategy Analytics za druhé letošní čtvrtletí se podíváme na tržby a zisk výrobců mobilních telefonů. Tato data nemáme k dispozici k úplně všem značkám, ale pouze k šesti největším.

 

Nepřehlédněte: T-Mobile dnes přejmenuje tarify Relax – kvůli Eurotelu

Když T-Mobile v srpnu představil nové tarifní programy Relax, diskutovalo se, jestli to není protiprávní, když stejný název pro stejný produkt používá už konkurenční Eurotel. T-Mobile byl přesvědčen, že je všechno v pořádku a tak pro nové tarify použil stejný název jak ve svých dalších zahraničních sítích.

 

CDMA: problémy a jejich řešení

Radek Hulán připravil na svůj blog rozsáhlý článek, který se věnuje problémům s CDMA a jejich řešení. Shrnuje v něm všechny tipy, které se za dobu provozu objevily na různých serverech a v diskusích.

 

Do Česka míří nové mobily Panasonic
Dvojici současných mobilních telefonů Panasonic, modely G51 a X70, rozšíří v září a říjnu dva další modely. Oznámil to autorizovaný distributor GSMobile Group.

 

Eurotel a T-Mobile mění ceny svých telefonů
Eurotel a T-Mobile se v nejbližších dnech chystají změnit ceny některých mobilních telefonů. U Eurotelu změny platí od 11. září a týkají se čtyř modelů.

Témata článku: Ostatní, CDMA, Nokia 6230, Rychlost, Blesk, Stejný produkt

Určitě si přečtěte

Nordic Telecom dá vale CDMA, příští rok spustí LTE. Zákazníci nový hardware dostanou

Nordic Telecom dá vale CDMA, příští rok spustí LTE. Zákazníci nový hardware dostanou

** Nordic Telecom chce být 4. mobilním operátorem, pomoci má LTE ** Stávající zákazníci budou vybaveni novým zařízením i SIM kartami ** Klíčová však bude aukce frekvencí v pásmu 700 MHz

24.  9.  2017 | Pospíšil Aleš | 49

Celot: druhý modem pro vodafonní CDMA

Celot: druhý modem pro vodafonní CDMA

Vodafone v říjnu přijde s alternativou už testovaného modemu AnyData. Kombo modem Celot je menší, stojí stejně a chybí mu baterie.

30.  9.  2010 | Kůžel Filip | 12

HTC Hero pro sítě CDMA změnil design

HTC Hero pro sítě CDMA změnil design

5.  9.  2009 | Tomek Pavel | 3

Philips představuje první mobil pro GSM/CDMA sítě

Philips představuje první mobil pro GSM/CDMA sítě

Dvě novinky od Philipsu spadají výbavou do průměru, model C600 se ale umí napojit na BTS dvou typů sítí. U nás téhle vlastnosti nevyužijeme.

18.  6.  2009 | Láska Jan | 4

Slovenskou CDMA licenci získal Orange

Slovenskou CDMA licenci získal Orange

30.  4.  2008 | Michlík Matej