S běžnou klávesnicí do Palmu

Mnohé majitele počítačů do dlaně Palm již mnohokrát napadla myšlenka, že by mohli ve svém pomocníkovi vytvářet delší texty pomocí klávesnice. Nyní mohou psát i na běžné klávesnici k počítači.
S běžnou klávesnicí do Palmu
Mnohé majitele počítačů do dlaně Palm již mnohokrát napadla myšlenka, že by mohli ve svém pomocníkovi vytvářet delší texty pomocí klávesnice. Doposud jim tuto možnost poskytovala především GoType – speciální klávesnice pro Palmy. Jak však někteří oponují, jedná se o klávesnici, která byla vytvořena přímo pro kapesní počítač, a tak i její rozměry mají poněkud kapesnější proporce. Z toho vyplývá nutnost přivyknout psaní na menších klávesách a s jinou odezvou stisku kláves, než je tomu u standardní PC klávesnice, kterou už máme všichni tak říkajíc „v ruce“. Proto také uživatelé delší dobu volali po možnosti připojení „velké“ PC klávesnice ke svému Palmu. V kanceláři, doma nebo o víkendu na chatě by tak mohli pohodlně zaznamenávat své nápady, myšlenky a podobně do svých přístrojů.

Ti, kdo trpělivě čekali, se nyní dočkali. Prvním zástupcem, který možnost připojení PC klávesnice k PDA přináší na váš stůl, je firma PFU AMERICA. Její Happy Hacking Cradle je náhradou Palm kolíbky, která vám umožní připojit do svých útrob jakoukoli PC klávesnici obdařenou PS/2 konektorem. Podporovány jsou zatím Palmy řady III a VII, pro řadu V jsou v přípravě. Softwarový ovladač umožní práci s 101 nebo 104tlačítkovou verzí klávesnic. Napájení zajišťují dvě AA baterie vkládané do kolíbky, které slibují 60 až 90 hodin psaní. Happy Hacking Cradle obsahuje rovněž konektor shodného typu, jako je v samotném Palmu; uživatel tak nepřichází o možnost připojení dalších zařízení, například modemu, i když je počítač vložen do kolíbky. A na závěr cena – $49. Ve srovnání s jinými klávesnicemi pro Palm je to velmi zajímavá cena (GoType stojí $80, kuriózní rozkládací klávesnice Stowaway je za $100), není v ní ovšem zahrnuta cena za klávesnici, tu ale ovšem často máte již sami. Teď již nezbývá než si počkat, až se tento výrobek bude prodávat také u nás.

Témata článku: Software pro mobily, Software pro PC

Určitě si přečtěte

Android v říjnu 2017: přikutálela se sušenka

Android v říjnu 2017: přikutálela se sušenka

9.  10.  2017 | Láska Jan | 2

Seznam telefonů, které dostanou Android 8.0 Oreo

Seznam telefonů, které dostanou Android 8.0 Oreo

** Od představení Androidu 8.0 Oreo uběhl více než měsíc ** Jak zareagovali výrobci a které telefony se něj mohou těšit? ** Začněmě hezky podle abecedy.

28.  9.  2017 | Miksa Martin | 8

CCleaner: Ještě větší průšvih, než jsme si mysleli

CCleaner: Ještě větší průšvih, než jsme si mysleli

** Nejprve to vypadalo jako vážný, ale jen izolovaný problém ** Pak se to nafouklo do obřích rozměrů ** CCLeaner má problém a Avast ostudu

24.  9.  2017 | Polesný David, Čížek Jakub | 27