S mobilem za hranicemi: kompletní přehled roamingu

Před cestou na dovolenou si přečtěte tento článek a budete mít jasno, na kolik vás v zahraničí vyjde volání, příjem hovoru, odeslání SMS nebo MMS zprávy a také jak drahé jsou datové přenosy. Vše přehledně jasně a stručně, pro všechny destinace, operátory a paušální i předplacené tarify.
S mobilem za hranicemi: kompletní přehled roamingu
Kapitoly článku

Komunikovat se svým mobilem ze zahraničí mohou v podstatě všichni zákazníci našich mobilních operátorů, kteří mají buď nějaký paušální program nebo předplacený tarif. Sazby za služby jsou ale pochopitelně vyšší než při komunikaci v tuzemsku. Platí zvláštní cenové programy a zpoplatňován je i příchozí hovor v zahraničí. Za aktivaci roamingových služeb se ale nic neplatí a nepřiplácí se ani žádný paušální poplatek.

Při aktivaci roamingu může operátor u nových zákazníků nebo dlužníků vyžadovat složení vratné zálohy. Chrání se tak před tím, že předpokládané zvýšené náklady za využívání mobilu v zahraničí poté zaplatíte. Po řádném vyrovnání účtu vám bude jistina vrácena.

Ze zahraničí pak můžete volat stejně, jako byste byli doma. Mobilní telefon se automaticky přihlásí do dostupné sítě v dané zemi, případně si vybere tu s nejlepším signálem. Volbu sítě v zahraničí můžete provést i ručně, a jak uvidíte dále, mnohdy se to velmi vyplatí. Nahlédněte proto do návodu ke svému telefonu, pokud nevíte, jak síť ručně zvolit.

Tip: nevíte si v zahraničí rady, ať už se jedná o problém s mobilem nebo třeba s ubytováním? Zavolejte operátorské asistenty. O jejich službách a cenách se dočtete zde. 

Číslo volaného musíte v zahraničí zadávat v mezinárodním formátu s předvolbou +420 a samozřejmě je lepší si v tomto formátu čísla rovnou ukládat v telefonním seznamu. Nic vám nebrání posílat také textovky nebo i multimediální zprávy. Není přitom potřeba měnit číslo centra SMS operátora nebo nastavení služby MMS. Odříznuti nezůstanete ani od wapu a internetového připojení. Vše bude přitom fungovat i v cizí síti s nastavením vašeho domácího operátora.

A teď už k cenám jednotlivých operátorů. Tento článek není analýzou a nebudeme ceny srovnávat. Předpokládáme, že většina uživatelů operátora kvůli výhodnějšímu roamingu na dovolené měnit nebude, ale budou chtít vědět, co je roamingové služby budou stát.

Vyberte si:

přehled roamingu Eurotelu

přehled roamingu T-Mobilu

přehled roamingu Vodafonu

Témata článku: Operátoři, Vodafone, O2, T-Mobile

45 komentářů

Nejnovější komentáře

  • goob, goob 2. 11. 2006 12:06:49
    Za Cestovatele se již aktivace neplatí...
  • andrei, andrei 1. 9. 2006 21:31:58
    ted jsem byl nekolik dni v egypte s Eurotelem vlastne ted uz jen O2 a...
  • Vojta 25. 7. 2006 12:09:30
    Roaming pri dnesnich cenach, kdy se sjednotila cena mistniho volani v...
Určitě si přečtěte

Sigfox v praxi: Jak internet věcí pomáhá k lepšímu vínu

Sigfox v praxi: Jak internet věcí pomáhá k lepšímu vínu

** Internet věcí už není prázdná fráze ** Čekali byste chytrou elektroniku ve vinohradu na jihu Moravy? ** Čerstvé informace každých 30 minut umožní šetrně pracovat s chemií

17.  8.  2017 | časopis Computer, Michlovský Jakub

Srpnový ceník O2: pět novinek a štědré slevy na iPhony a modely Huawei

Srpnový ceník O2: pět novinek a štědré slevy na iPhony a modely Huawei

** iPhone 7 32 GB nyní pořídíte těsně pod 20 tisíc korun ** Novinky náleží do střední třídy, Huawei Y6 2017 vyjde na 3 995 Kč ** Na konci léta nabízí O2 slevu až tři tisíce no nový mobil, za úpis

5.  8.  2017 | Pospíšil Aleš | 3


komerční sdělení

Komerční sdělení