S mobilem za hranicemi: kompletní přehled roamingu

Před cestou na dovolenou si přečtěte tento článek a budete mít jasno, na kolik vás v zahraničí vyjde volání, příjem hovoru, odeslání SMS nebo MMS zprávy a také jak drahé jsou datové přenosy. Vše přehledně jasně a stručně, pro všechny destinace, operátory a paušální i předplacené tarify.
S mobilem za hranicemi: kompletní přehled roamingu
Kapitoly článku

Komunikovat se svým mobilem ze zahraničí mohou v podstatě všichni zákazníci našich mobilních operátorů, kteří mají buď nějaký paušální program nebo předplacený tarif. Sazby za služby jsou ale pochopitelně vyšší než při komunikaci v tuzemsku. Platí zvláštní cenové programy a zpoplatňován je i příchozí hovor v zahraničí. Za aktivaci roamingových služeb se ale nic neplatí a nepřiplácí se ani žádný paušální poplatek.

Při aktivaci roamingu může operátor u nových zákazníků nebo dlužníků vyžadovat složení vratné zálohy. Chrání se tak před tím, že předpokládané zvýšené náklady za využívání mobilu v zahraničí poté zaplatíte. Po řádném vyrovnání účtu vám bude jistina vrácena.

Ze zahraničí pak můžete volat stejně, jako byste byli doma. Mobilní telefon se automaticky přihlásí do dostupné sítě v dané zemi, případně si vybere tu s nejlepším signálem. Volbu sítě v zahraničí můžete provést i ručně, a jak uvidíte dále, mnohdy se to velmi vyplatí. Nahlédněte proto do návodu ke svému telefonu, pokud nevíte, jak síť ručně zvolit.

Tip: nevíte si v zahraničí rady, ať už se jedná o problém s mobilem nebo třeba s ubytováním? Zavolejte operátorské asistenty. O jejich službách a cenách se dočtete zde. 

Číslo volaného musíte v zahraničí zadávat v mezinárodním formátu s předvolbou +420 a samozřejmě je lepší si v tomto formátu čísla rovnou ukládat v telefonním seznamu. Nic vám nebrání posílat také textovky nebo i multimediální zprávy. Není přitom potřeba měnit číslo centra SMS operátora nebo nastavení služby MMS. Odříznuti nezůstanete ani od wapu a internetového připojení. Vše bude přitom fungovat i v cizí síti s nastavením vašeho domácího operátora.

A teď už k cenám jednotlivých operátorů. Tento článek není analýzou a nebudeme ceny srovnávat. Předpokládáme, že většina uživatelů operátora kvůli výhodnějšímu roamingu na dovolené měnit nebude, ale budou chtít vědět, co je roamingové služby budou stát.

Vyberte si:

přehled roamingu Eurotelu

přehled roamingu T-Mobilu

přehled roamingu Vodafonu

Témata článku: Operátoři, Vodafone, O2, T-Mobile, Hra, Komplet, Kompletní přehled, Aktivovaný roaming, Mezinárodní formát, Mobil, Nejlepší signál, Holiday roaming, Jednotná cena

Určitě si přečtěte

Vánoční ceník O2: slevy za úpis, iPhone X, Nokia 8 a Xiaomi Mi A1

Vánoční ceník O2: slevy za úpis, iPhone X, Nokia 8 a Xiaomi Mi A1

** Kvalitu za rozumnou cenu nabídne Xiaomi Mi A1 za 6 496 Kč ** Štědrý Ježíšek může pod stromeček naložit Nokii 8 ** Chcete-li ušetřit na HW, je tu vánoční akce, ale musíte uzavřít smlouvu

6.  12.  2017 | Pospíšil Aleš | 2

Nokia 8 v prosincovém ceníku Vodafonu. „Pětka“ zlevnila pod 5 tisíc

Nokia 8 v prosincovém ceníku Vodafonu. „Pětka“ zlevnila pod 5 tisíc

** Ve zvýhodněné kategorii „pro věrné“ je tento měsíc 13 modelů ** Prosincovou novinkou je nejvybavenější Nokia s „čistým“ Androidem ** Pokud upíšete duši na dvě léta, dostanete slevu 2 000 Kč

4.  12.  2017 | Pospíšil Aleš | 3

T-Mobile před Vánoci zvýhodní Samsungy. Ježíšek donese dva za cenu jednoho

T-Mobile před Vánoci zvýhodní Samsungy. Ježíšek donese dva za cenu jednoho

** Novinky nejsou, ale tři roky starý 32GB iPhone 6 koupíte pod 10 tisíc ** Kvalitu za rozumnou cenu nabízí o tisícovku zlevněné Honory 8 a 6X ** Neprohloupíte ani s Nokií 5, která klesla o 500 Kč a stojí pod 5 tisíc

2.  12.  2017 | Pospíšil Aleš | 7