S Oskartou za korunu na Internet

Chcete využít nabídky Oskarova korunového volání i pro připojení do sítě Internet a chybí vám přípojný bod? Vytvořte si svůj vlastní a prohlížejte web za korunu za minutu s pomocí našeho obrázkového průvodce.

Po zveřejnění našeho článku z konce minulého měsíce o nemožnosti datování za jednu korunu v rámci Oskarovy mobilní sítě projevila spousta z vás zájem o podrobný návod, jak toto připojení na stolním počítači nastavit. Začněme ale pěkně od začátku.

Pokud chcete s Oskartou brouzdat po Internetu za pouhou jednu korunu za minutu, musíte mít (například v zaměstnání) k dispozici stálý přístup k Internetu a dva mobilní telefony v síti Oskar - jedině tak můžete při správném nastavení pracovního počítače přistupovat k Internetu prostřednictvím tohoto mobilu - a tudíž prostřednictvím datových hovorů v síti Oskar za pouhou korunu.

Jdeme na to

Poznámka: Zobrazené obrazovky jsou pořízeny z operačního systému Windows XP, nicméně nastavení ve Windows 2000 je (až na malé rozdíly v grafickém provedení dialogů) identické - české překlady v závorkách odpovídají označení položek ve Windows 2000. Velmi podobné je nastavení ve starších Windows ME či 98SE - tyto systémy však nemám k dispozici.

Krok 1: Otevřete si okno Network Connections (Síťová a telefonická připojení) a z nabídky zvolte položku New Connection Wizard (Průvodce připojením sítě). Vyčkejte, až se objeví následující okno, ve kterém klikněte myší na tlačítko Next (Dále).

Klepněte pro větší obrázek

Krok 2: Z nabízených typů připojení zvolte položku Set up an advanced connection.
Poznámka: We Windows 2000 se toto okno nezobrazí - přeskočte tedy na krok 3.

Klepněte pro větší obrázek

Krok 3: V tomto okně zvolte možnost Accept incoming connections (Přijímat příchozí připojení).

Klepněte pro větší obrázek

Krok 4: Ze seznamu vyberte modem (mobilní telefon), který bude datový hovor přijímat.

Klepněte pro větší obrázek

Krok 5: Na této obrazovce zvolte položku Do not allow virtual private connections (Zakázat virtuální privátní připojení).

Klepněte pro větší obrázek

Krok 6: Zvolte si uživatele, pod jehož jménem a heslem se budete připojovat. Doporučuji vytvořit uživatele nového - já jsem se rozhodl pro uživatele se jménem host.

Klepněte pro větší obrázek

Krok 7: Zvolte síťové protokoly, které budou při vzdáleném připojení použity. Pokud budete toto připojení používat pouze pro připojení na síť Internet, je nejvhodnější zvolit jako jediný protokol pouze TCP/IP.

Klepněte pro větší obrázek

Krok 7: A je hotovo. Kliknutím na tlačítko Finish (Dokončit) vaše nastavení uložíte.

Klepněte pro větší obrázek

Krok 8: Pokud jste postupovali správně, objeví se vám v okně síťových připojení ikonka podobné té na obrázku - z jejího stavu vidíte, že žádný uživatel není prostřednictvím mobilních telefonu připojen.

Klepněte pro větší obrázek

Krok 9: Nyní se z jiného (například domácího nebo kapesního) počítače můžete připojit ke svému sdílenému připojení k Internetu. Ve vlastnostech vytáčeného připojení na tomto počítači pouze vyplníte číslo čekajícího telefonu a uživatelské jméno a jeho heslo a zvolíte Připojit. Po chvíli dojde ke spojení a pokud máte všechna nastavení správná, můžete otevřít prohlížeč Internetu a začít brouzdat.

Na následujícím obrázku vidíte ikonu připojení, která informuje o tom, který uživatel je právě přes vytáčené připojení připojen.

Klepněte pro větší obrázek

Funguje to!

Při nastavování podle tohoto návodu nám připojení fungovalo hned na poprvé. Abyste však mohli používat připojení k Internetu, musí být váš pracovní počítač (ten, ke kterému se připojujete) připojen přímo k Internetu a mít IP adresu přidělovánu automaticky. Informace o způsobu přidělování těchto síťových adres na vašem pracovišti se obraťte na správce počítačové sítě.

Otázka na závěr: Povedlo se?

Diskuze (23) Další článek: 8.11.2001 23:50 Diskuze - problémy s Nokia Game a hráči

Témata článku: Ostatní, Internet, Datový hovor, Oskar


Určitě si přečtěte

RECENZE: Huawei P20 Lite — odlehčená verze letošní špičky láká vzhledem i cenou

RECENZE: Huawei P20 Lite — odlehčená verze letošní špičky láká vzhledem i cenou

** Osvědčený recept Huawei v trochu modernějším střihu ** Výřez v displeji neruší ani zdaleka, jak by se mohlo zdát ** Odemykání obličejem je návykové a překvapivě dobře funguje

Martin Herodek | 35

RECENZE: Xiaomi Redmi Note 5 je téměř bez chyby a má skvělou cenu

RECENZE: Xiaomi Redmi Note 5 je téměř bez chyby a má skvělou cenu

** Kvalitně zpracovaný telefon, na kterém se obtížně hledají chyby ** NFC je zejména v ČR klíčovým parametrem, který zde bohužel chybí ** Povedený mix funkcí si může držet přijatelnou cenovku

Martin Herodek | 80