Sada pro hlasité telefonování k telefonu Nokia 3210

Datum, po kterém bude telefonování za jízdy s mobilem v ruce dopravním přestupkem, se kvapem blíží. Už byste se mohli rozhlížet po vhodných pomůckách, sadách pro hlasité telefonování.
Datum, po kterém bude telefonování za jízdy s mobilem v ruce dopravním přestupkem, se kvapem blíží. Už byste se mohli rozhlížet po vhodných pomůckách, sadách pro hlasité telefonování.Rozlišujeme tři druhy: přenosné (sluchátka do ucha), instalační (napevno zabudované do vozu) a poslední je kříženec, kterému se často říká plug-in. Kombinuje výhody obou typů: mobilitu sluchátek a kvalitu hovoru vlastní instalačním sadám. Podíváme se na sadu plug-in pro telefon Nokia 3210 (lze ji použít také pro modely 8210 a 8850).

Sázecí kolík pro zahrádkáře
Zařízení ve tvaru ergonomické rukojeti, které skrývá reproduktor a neviditelnou elektroniku, se svou úzkou částí vsune do zdířky autozapalovače. Na vhodné místo ve voze umístíte mikrofon, ke kabelu připevníte mobil a můžete telefonovat.

Telefon sám pozná, že je připojen k sadě pro hlasité telefonování a automaticky se přepne do hlasitého módu Vozidlo. Při každém připojení se také hned začne nabíjet baterie. I když nemám k dispozici výsledky měření, řekl bych, že nabíjení z autobaterie nedělá akumulátoru telefonu příliš dobře – už po několika desítkách sekund se zahřeje na teplotu, které při běžném nabíjení nikdy nedosáhne.

Sadu lze používat i bez externího mikrofonu. V takovém případě se využívá mikrofon mobilu, tento přístup ale nemůžu doporučit, určitě si přídavný mikrofon pořiďte. Ze tří míst, které návod doporučuje k připevnění spodní části suchého zipu, na který se vždy při použití uchytí mikrofon, se mi nejvhodnější zdála střední část palubní desky. Zde se neposedný kablík lépe umravní, než pozice na čalounění nad předním sklem nebo na levém sloupku karosérie.

Kvalita zvuku je v autě vynikající, v telefonu druhé strany jen mírně plechová (při použití externího mikrofonu). Čekal jsem větší potíže se srozumitelností. Protože hovor je mnohdy až příliš hlasitý, přivítal bych kolečko pro nastavení hlasitosti.

Kam s telefonem?
Sadu jsem testoval ve Škodě Fabia, která má zásuvku autozapalovače vedle ruční brzdy a do prohlubní vedle ní se hezky vešel i telefon. Stylovější je však použít pasivní držák. Ten, který nabízí přímo Nokia, se sice musí zavrtat do palubní desky, zato však bude spolehlivě držet. Zaplatíte za něj víc než za neznačkové příslušenství, ale je propracovanější a vůbec – přece váš značkový mobil nebude objímat kdejaký bezejmenný šunt.

Pro promiskuitní motoristy
Testovaná sada pro hlasité telefonování mě velmi příjemně překvapila a se sluchátkem, které běžně v autě používám, to už teď nebude ono. Nelíbí se mi pouze nutnost stálého nabíjení, jinak musím jen chválit. Jestliže používáte více automobilů (v soukromí, pracovně), je sada plug-in ideální řešení: před jízdou během sekund zapojíte mobil ke své hands-free, kterou zapíchnete do zásuvky zapalovače a na místo opatřené suchým zipem přilepíte mikrofon.

Tento článek byl napsán pro časopis Mobility

Diskuze (2) Další článek: O mluvení do větru - začínáme s hands-free sadami

Témata článku: Nokia, Příslušenství, Nabíjení, Nokia 3210, Druhá strana, Škoda Fabia, Značkový mobil, Dopravní přestupek, Hlas, Sluchátko, Pomůcky, Telefonování, Přední sklo, Vhodné místo, Sad, Šunt, Hlasité telefonování, Sada, Mobil, Běžné nabíjení, Spodní část, Palubní deska, Střední část, Mikrofon, Telefon

Určitě si přečtěte

Dáte si elektroniku do matrace? Nokia Sleep vám pomůže lépe spát

Dáte si elektroniku do matrace? Nokia Sleep vám pomůže lépe spát

** Nokia na veletrhu CES představila nové zdravotní produkty ** Prvním je chytrý senzor spánkové aktivity ** Druhým chytré hodinky měřící tep, aktivitu a s dlouhou výdrží

10.  1.  2018 | Miksa Martin | 3

BeatsX: Jak si Apple sám udělal konkurenci pro AirPods [vyzkoušeno]

BeatsX: Jak si Apple sám udělal konkurenci pro AirPods [vyzkoušeno]

** Nemají futuristický design ani spoustu senzorů ** Přesto je vyrábí Apple a mají k AirPods velmi blízko ** Hrají skvěle, dlouho vydrží a cena je stále snesitelná

6.  1.  2018 | Miksa Martin | 38

Motorola Moto G5s Plus: všeho tak akorát [recenze]

Motorola Moto G5s Plus: všeho tak akorát [recenze]

** Povedená střední třída s minimálními úpravami systému ** Dobře zpracovaný a funkčně vyvážený telefon sráží vyšší cena ** Bohužel je bez podpory Moto Modů

4.  1.  2018 | Herodek Martin | 7