Sagem MW 3052 – mobil se vším všudy

Francouzský výrobce mobilních telefonů Sagem představuje poslední dobou jednu novinku za druhou. Nově představený model MW 3052 je dalším Sagemem s podporou GPRS datových přenosů a funkčně vychází ze staršího GPRS modelu MW 959, který se však nikdy nezačal pořádně prodávat.
Sagem MW 3052 – mobil se vším všudy


Klepněte pro větší obrázekSagem MW 3052 je nevelký mobilní telefon, který váží pouhých 100 gramů s běžně dodávanou Li-Ion baterií, jejíž kapacitu se nám nepodařilo zjistit. Podporuje také spoustu moderních funkcí, jako například skupiny volajících, vestavěný hardwarový modem pro připojení osobního počítače k Internetu, prohlížeč wapových stránek (prozatím ve verzi 1.1, do budoucna je ale počítáno s verzí 1.2).

Má pamatováka

Přímo do paměti telefonu můžete uložit až 100 záznamů v telefonním seznamu a také deset textových zpráv. Vyzvánět můžete jednou ze 40 připravených melodií plus můžete složit jednu skladbu vlastní, v intimních okamžicích můžete telefon místo vyzvánění jemně vibrovat. Slovník pro psaní T9 by mohl obsahovat česká slovíčka a infračervený port je jen třešničkou na dortu nadstandardních funkcí. Výdrž na baterie je také poměrně slušná.

Nový Sagem vypadá opravdu zajímavě a přestože byly s některými telefony této značky v minulosti jisté potíže, tento model bych se asi nebál zakoupit; vypadá také konečně jinak než všechny starší modely (je podobný modelu MW 3042, o kterém jsme také již psali). Je malý, poměrně lehký a portfolio nabízených funkcí je více než dobré. A pokud bude jeho cena přijatelná, nevidím jediný důvod, proč jej nemít.

Poznámka: První mobil z řady 3000 se začal prodávat i u nás - společnost Cellular Star model MW 3020 nabízí za 8040 Kč.

Ve zkratce:

  • Mobilní telefon Sagem MW 3052
  • Síť: 900/1800 MHz
  • Rozměry: 105 x 50 x 23 milimetrů
  • Hmotnost: 100 gramů
  • Pohotovostní doba: 200 hodin
  • Doba hovoru: 180 minut
  • Paměť v telefonu: 100 položek telefonního seznamu a 10 textových zpráv
  • Rychlost datových přenosů: GPRS 3 + 1 timeslot
  • Podporované funkce: T9, skupiny volajících, 40 vyzváněcích melodií, skladatel melodií, inteligentní vibrační vyzvánění, infračervený port
Diskuze (21) Další článek: Ericsson T39 a R520: průlom smůly velkého Švéda?

Témata článku: Sagem, Mobil

Určitě si přečtěte