Sagem MW 959 a MW 979: dvojí útok na GPRS

Francouzská společnost Sagem pokračuje v „omlazování“ svých starších modelů. Po MC 950, jež je vzhledově stejný jako MC 920, přichází na řadu inovace téměř rok starých MC/RC 922 a to modely MW 959 a MW 979.
Sagem MW 959 a MW 979: dvojí útok na GPRS
Francouzská společnost Sagem pokračuje v „omlazování“ svých starších modelů. Po MC 950, jež je vzhledově stejný jako MC 920, přichází na řadu inovace téměř rok starých MC/RC 922 a to modely MW 959 a MW 979. Jak již nadpis článku napovídá, hlavní změnou je integrace rychlých datových přenosů GPRS.

Nový starý Sagem

Jak jsem se již zmínil, design nových modelů je v podstatě stejný jako u starších Sagemů MC/RC 922. Jak je patrné z obrázků, přibyl jen flip chránící klávesnici proti nechtěnému stisku. Rozměry zůstaly totožné – 116 x 45 x 18 mm, hmotnost se ale snížila, zejména díky Li-Ion baterii, na výborných 95gramů.

GPRS u Sagemů? Proč ne?

Před nedávnem jsme psali informace o „luxusním“ Sagemu WA3050, jež spojuje výhody platformy kapesních počítačů Pocket PC a technologie GPRS. Je zřejmé, že tento „mobilek“ nebude pro každého, a tak nám Sagem nabídne rychlé datové přenosy ve svých cenově dostupnějších modelech MW 959 a MW 979. Asi se ptáte, jaký je mezi zmiňovanými mobilními telefony rozdíl. Model MW 959 může využít pro přenos dat 4 timesloty, což představuje rychlost 39,9 kb/s směrem k a 13,3 kb/s od uživatele (rychlost jednoho timeslotu u EuroTelu je 13,3 kb/s). MW 979 má navíc jeden timeslot, což nám umožní přijímat data rychlostí až 53,2 kb/s. Poměr lze samozřejmě měnit podle aktuální potřeby.

Tip: pokud nevíte, co je GPRS, nebo se chcete dozvědět, jak funguje, přečtěte si tyto články:

Umí všechno, co potřebujete

Oba modely, jak je u Sagemů již dlouhou dobu zvykem, mají vestavěné handsfree, vibrační vyzvánění a paměť na 20 textových zpráv. Pod displejem opět nalezneme tři tlačítka – dvě jsou programovatelná a jedno slouží k rychlému přístupu na WAP. Přítomnost wapového prohlížeče (ve verzi 1,1) dnes již nikoho neohromí, ale s využitím GPRS se stává „surfování“ mnohem rychlejší a hlavně pohodlnější – nemusíte stále koukat na hodinky.

Podporována má být i technologie rychlého vkládání textu T9, zda-li bude i v české verzi výrobce neuvádí. Majitele karet SIM EuroTelu potěší vlastní paměť telefonu na 250 čísel. Vestavěný data/fax modem, podpora EFR, 40 vyzváněcích melodií a hry jsou již jen jakousi třešničkou na dortu. Budete-li chtít nový Sagem a obejdete se bez GPRS, model MC 959 WAP disponuje všemi výše uvedenými funkcemi kromě GPRS.

Sagem 959 a 979 GPRS

Kdy budou?

Zatím není známo, kdy nové modely z Francie dorazí na náš trh a jaká bude jejich cena. Předpokládáme však, jak je u Sagemu zvykem, že cena nebude přemrštěná a za své peníze dostaneme odpovídající výkon. Bohužel – Sagem si v naší zemi získal pověst nepříliš spolehlivého přístroje. Doufejme, že se problémů s kvalitou připravovaných modelů francouzský výrobce vyvaruje.
Diskuze (4) Další článek: Mobily ve školách: možné řešení problému

Témata článku: Sagem, Útok, GPRS

Určitě si přečtěte