Sagem na 3GSM: ve stylu Motoroly a Benq-Siemensu

Na 3GSM kongresu nebyli k vidění jen krasavci pocházející z dílen výrobců zvučných jmen. I Sagem tu představil svá dítka, některá vůbec ne špatná. Slušné fotoaparáty a solidní displeje spolu se zajímavým vzhledem možná budou lákadlem při rozhodování o vašem novém telefonu.
Sagem na 3GSM: ve stylu Motoroly a Benq-Siemensu

Sagem ukázal na 3GSM kongresu tři své nové modely. Tenkostí konstrukce těla se vyrovnají „razrovské“ produkci Motoroly, design hlavních ovládacích prvků vyvolává vzpomínky na nedávno uvedené nové Benq-Siemensy, třeba model S68. To všechno poznáme, vrhněme se na ně.

Se dvěma očima

Funkční vybaveností nejzajímavější je bezesporu model nesoucí označení myW-7. Dvojité „vé“ v názvu je prý složenina dvou jednoduchých véček; jedno symbolizuje „videohovor“ a druhé pak prý značí „videostreaming“. Obé vyjmenované myW-7 má, patří totiž mezi tu skupinu telefonů, které si rozumějí s UMTS. Proto je na přední stěně telefonu i malá VGA kamerka pro videotelefonování. Je však umístěna hned vedle sluchátka, o jeho špinění způsobené třením o ucho tak asi nebude vůbec nouze.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Sagem MyW-7

Na pravém boku sedí krycí sklíčko infraportu, nad ním dvě stříbrná tlačítka ovládání hlasitosti. Vlevo je jen pryžová krytka slotu pro paměťové karty typu TransFlash (microSD). Ty rozšíří nevelkou vnitřní paměť s kapacitou šest megabajtů.

Klepněte pro větší obrázek

Na tělo o rozměrech 112 × 46 × 20 milimetrů se vměstnal hlavní ovládací prvek, který velmi evokuje zmiňované použití podobného typu u modelů Benq-Siemens. Při pohledu zezadu je nejpatrnější 1,3 Mpx fotoaparát s šestinásobným digitálním zoomem. Přisvětlovací LED chybí, je tu jen zrcátko pro autoportréty. Uvnitř klasické konstrukce sedí lithium-iontová baterie, která je papírově schopna zásobovat telefon energií na 300 hodin pohotovosti a 240 minut hovoru.

Displej svítí rozlišením 176 × 220 bodů při 256 tisících barev, výrobní technologie je aktivní TFT. Pro komunikaci s okolím budou k dispozici Bluetooth a infraport, přesnou specifikaci týkající se datových přenosů EDGE a GRPS výrobce u tohoto modelu neuvedl. Sítě UMTS se ale o dostatečnou rychlost postarají. Přesné datum uvedení na trh ani cena nejsou zatím známy.

Sagem myW-7 ve zkratce:

 • Rozměry a hmotnost: 112 × 46 × 20 mm, 128 g
 • Konstrukce: klasická
 • Barevné provedení: černá
 • Displej: aktivní TFT, 256 tisíc barev, rozlišení 176 × 220 bodů
 • Vestavěný fotoaparát: rozlišení 1,3 Mpx, 6× digitální zoom
 • Video-kamerka: druhá kamerka na přední straně pro videohovory ve VGA rozlišení
 • Paměť: vestavěná o velikosti 6 MB, slot pro paměťové karty TransFlash/microSD
 • Výdrž: 300 hodin v pohotovosti a 240 minut hovoru
 • Ostatní: přehrávač MP3/AAC, e-mailový klient, Bluetooth, infraport, 64hlasé polyfonní vyzvánění, Java MIDP 2.0, xHTML prohlížeč


Květinové dítě

Vzhledově nejpovedenější je Sagem my700X. Čistokrevný hudební mobil je charakteristický svými květinovými vzory na těle. Kombinace tyrkysové modré a matně černé či růžové s bílou se povedly. Těla nových 700X budou čítat 106 × 46 × 15 milimetrů a 95 gramů hmotnosti.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Sagem My700X

Hlavním ovládacím prvkem je opět čtyřsměrná klávesa s potvrzovacím středem, který slouží při aktivním přehrávači k práci se skladbami. Komu by nestačily vlastní písničky na miniSD kartě, může si pustit FM rádio. Vnitřní paměť telefonu dosáhla hodnoty 32 MB. Můžeme jen doufat, že USB konektor, který na my700X najdeme, bude podporovat klasické Mass Storage.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Model My700X v bílo-růžovém provedení

Aktivní TFT displej tohoto modelu je stejný jako u myW-7, tedy 176 × 220 bodů při 256 tisících barevných odstínů. Vestavěný fotoaparát nabízí rozlišení 1,3 Mpx a digitální osminásobné přiblížení. Sagem my700X bude dostupný ve dvojím barevném provedení, bílém a černém, a to od druhého čtvrtletí tohoto roku za cenu nepřesahující sedm tisíc korun.

Sagem my700X ve zkratce:

 • Rozměry a hmotnost: 106 × 46 × 15 mm, 95 g
 • Konstrukce: klasická
 • Barevné provedení: černá, bílá
 • Displej: aktivní TFT, 256 tisíc barev, rozlišení 176 × 220 bodů
 • Vestavěný fotoaparát: rozlišení 1,3 Mpx, 8× digitální zoom
 • Paměť: vestavěná o velikosti 32 MB, slot pro paměťové karty miniSD
 • Výdrž: 350 hodin v pohotovosti a 300 minut hovoru
 • Ostatní: USB konektor, Bluetooth, přehrávač MP3/AAC, e-mailový klient, FM rádio, EDGE


Levná elegance

Už z dřívějška známý model my400X si ve vzhledu s Benq-Siemensy nezadá zrovna tak. Vyniká svojí tloušťkou; byť známe dnes už tenčí telefony, dosahuje třetí rozměr my700X velmi dobrých 14 milimetrů. Displej nabídne 65 tisíc barevných odstínů a už slabší rozlišení 128 × 160 bodů.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Sagem MyX400

Vestavěný fotoaparát se rovněž nepředá, umožní pořizovat snímky pouze do VGA rozlišení. K tomu pak čtyřnásobný digitální zoom. K velikosti vnitřní paměti se výrobce nevyjadřuje, nejspíš půjde jen o pět šest megabajtů, bez možnosti rozšíření paměťovými kartami.

Klepněte pro větší obrázek

To odpovídá určení, Sagem my400X se postaví do souboje se zavedenými low-endy známějších výrobců. Poměrně chudá výbava tedy nebude v případě příjemné ceny znamenat důvod ke smutnění, scházet ale může třeba infraport. Telefon se bude nabízet ve dvou barevných variantách, černé a stříbrné.

Sagem my400X ve zkratce:

 • Rozměry a hmotnost: 105 × 46 × 14 mm, 85 g
 • Konstrukce: klasická
 • Barevné provedení: černá, stříbrná
 • Displej: aktivní TFT, 65 tisíc barev, rozlišení 128 × 160 bodů
 • Vestavěný fotoaparát: VGA rozlišení (0,3 Mpx), 4× digitální zoom
 • Výdrž: 350 hodin v pohotovosti a 240 minut hovoru
 • Ostatní: WAP 2.0, Java MIDP 2.0, xHTML prohlížeč, 32hlasá polyfonie vyzvánění
Diskuze (5) Další článek: Nová Motorola V195: obtloustlé véčko s MP3 a Bluetooth

Témata článku: Benq, Motorola, Sagem, Siemens, 3G, Motor, Styl, A/B


Určitě si přečtěte

RECENZE: Honor 10 drtí konkurenci nejen duhovými odlesky, ale i výbavou a cenou

RECENZE: Honor 10 drtí konkurenci nejen duhovými odlesky, ale i výbavou a cenou

** Honor 10 opět přichází se skvělým poměrem ceny a výkonu ** Za přijatelnou cenu nabízí bohatou ochutnávku ze světa nejlepších ** Nastávající tuctovost displejů s výřezem zahání zády s odlesky duhy

Jakub Vrbacký | 40

RECENZE: Huawei P20 Lite — odlehčená verze letošní špičky láká vzhledem i cenou

RECENZE: Huawei P20 Lite — odlehčená verze letošní špičky láká vzhledem i cenou

** Osvědčený recept Huawei v trochu modernějším střihu ** Výřez v displeji neruší ani zdaleka, jak by se mohlo zdát ** Odemykání obličejem je návykové a překvapivě dobře funguje

Martin Herodek | 11