Sagem WA3050: Pocket PC, které „telefonuje“

Kapesní počítače kombinované s telefonem se rozšiřují stále víc. Jedno takové řešení nabízí i francouzský Sagem; operačním systémem je Microsoft Pocket PC.
Sagem WA3050: Pocket PC, které „telefonuje“
Kapesní počítače kombinované s telefonem se rozšiřují stále víc. Jedno takové řešení nabízí i francouzský Sagem; operační systémem je Microsoft Pocket PC.

Společnosti Sagem a Microsoft se rozhodly spolupracovat ve tvorbě kapesního počítače a mobilního telefonu v jednom. Výsledkem je Sagem WA3050, který spojuje výhody kapesních počítačů, mobilních telefonů a hlavně technologie GPRS.

Ten umí to a ten zas tohle...

Jakým dílem se na konečném výsledku podílí společnost Microsoft? Ta dodala operační systém Pocket PC, který byl uveden na trh v polovině loňského roku a stal se nástupcem Windows CE. Pocket PC v sobě kombinuje možnost prohlížení „plnohodnotného“ Internetu pomocí Pocket Internet Explorer a pracovat s poštou prostřednictvím kapesní verze Microsoft Outlook. Samozřejmostí je zabudovaný wapový prohlížeč ve verzi 1.1.

Pomocí programu Microsoft Reader si také můžete číst elektronické knihy nebo poslouchat hudební soubory MP3 a WMA. U Microsoftu nezapomněli ani na „kapesní“ verzi Wordu a Excelu, které jsou kompatibilní se stolními verzemi. Nezapomínejme také na další spousty programů, které pro Pocket PC vyvíjí různé společnosti. Jde prostě o plnohodnotné PDA se všemi možnostmi, které Pocket PC nabízí.

Hezký kabátek

Svou ruku k dílu přiložil Sagem především z té hardwarové stránky. Oblékl WA3050 do slušivého stříbrného kabátku o rozměrech 127 x 76 x 12 mm a hmotnosti 198 gramů. Na první pohled vás zaujme dotykový displej (má standardní rozlišení 240 x 320) a šest tlačítek sloužící k jednoduššímu ovládání.

Funkce přístroj řadí do nejvyšší kategorie telefonů. Z nejzajímavějších funkcí jsou zde datové přenosy GPRS, které vám umožní za určitých podmínek levnější a hlavně rychlejší surfování Internetem a wapovými stránkami. Integrované handsfree je samozřejmostí i u těch nejlevnějších přístrojů této značky. Vibrační vyzvánění, kalendář a plánovač jsou už jen jakýmsi „doplňkem“.

Už svým vzhledem si Sagem WA3050 říká o zařazení do elity mobilních telefonů. Jsou pryč časy, kdy jste nosili po kapsách mobilní telefon, kapesní počítač a v kufříku notebook. Teď vám prostě stačí Sagem WA3050, popř. další „mobily“ této kategorie – Motorola Accompli 008 nebo Nokia 9210.

Diskuze (4) Další článek: Viry v mobilech: fáma nebo důvod k obavám?

Témata článku: Sagem, Telefon, Pocket


Určitě si přečtěte

Xiaomi Mi 8 zatopí top Androidům. Má špičkový foťák a 3D odemykání obličejem

Xiaomi Mi 8 zatopí top Androidům. Má špičkový foťák a 3D odemykání obličejem

** Vyzkoušeli jsme novinku, která se prodává zatím jen v Číně ** Mi 8 se chlubí vysokým výkonem a velmi dobrým fotoaparátem ** Pokud bude česká cena rozumná, může to být hit

Jan Láska | 20

Jak správně dobíjet baterie současných mobilů? Pozor na zastaralé návyky

Jak správně dobíjet baterie současných mobilů? Pozor na zastaralé návyky

Baterie v mobilních zařízeních se vyvíjejí, i když možná ne tak rychle jako některé jiné komponenty. Přesto už s dnešními články není žádoucí pracovat jako kdysi s NiCd bateriemi.

Jan Láska | 113