Samsung bude užívat software od Nokie – Microsoftu roste vážný konkurent

Po společnostech Siemens a Matsushita podepsal s Nokií smlouvu na licencování softwaru pro multimediální telefony i Samsung. Zdá se, že roste Microsoftu a jeho vizi blízké budoucnosti Smartphone 2002, vážný konkurent.
Samsung bude užívat software od Nokie – Microsoftu roste vážný konkurent

Málo kdo ví, že Nokia není pouhým výrobcem mobilních telefonů a infrastruktury. V portfoliu finského výrobce figuruje i software nesoucí označení Series 60. Pokud vám tento název nic neříká, vězte, že Series 60 pohání Nokii 7650, jde tedy o software pro multimediální mobilní telefony dvouapůlté generace. O Series 60 už projevily na začátku roku zájem společnosti Siemens a Matsushita, Samsung tedy není první a jistě ani poslední.

Series 60 je určen pro „chytré telefony“ s barevným displejem, jednoduchým ovládáním, fotoaparátem a podporou funkcí jako MMS, Java, prohlížení internetových stránek, hlasovou i datovou komunikací a hlavně rozšiřitelností pomocí aplikací třetích stran. Zde platí jednoduchá rovnice: čím více bude na trhu mobilních telefonů s daným operačním systémem, tím víc bude napsáno softwaru. Nokia tedy zájem Samsungu vítá. Korejský výrobce je v posledních měsících celosvětově považován za nejinovativnějšího výrobce mobilních telefonů a z koláče podílu „mobilního“ trhu si ukusuje celých 9,5 procent.

Tento krok jistě nepřidá na klidu Microsoftu, který hodlá na trh s mobilními telefony prorazit svým operačním systémem Smartphone 2002 vycházejícího z Pocket PC 2002 Phone Edition pro PDA. Smartphone 2002 a Series 60 jsou přímou konkurencí a zatím se vedení ujímá Nokia – má již na trhu model 7650 a pravidelný čtenář Mobilmanie ví, že softwaru pro tento přístroj roste jako hub po dešti. Mobilních telefonů s operačním systémem Microsoftu se dočkáme teprve v průběhu podzimu (Sendo Z100). I přesto, že má Smartphone 2002 základy v Pocket PC, programy pro něj určené musí být rekompilovány. Uvidíme, jak se k tomuto problému postaví tvůrci softwaru.

Není také bez zajímavosti, že Samsung „hraje na obě strany“. Vedle softwaru Nokie má totiž korejský výrobce licencován i software Palm OS či právě zmíněný Smartphone 2002. Kterému dá přednost, to je zatím ve hvězdách a na rýsovacích papírech inženýrů.

Zdroj: Tisková zpráva Nokie

Témata článku: Microsoft, Nokia, Samsung, Software, Konkurent

Určitě si přečtěte

Huawei Mate 10: Se špičkovým hardwarem a umělou inteligencí na palubě

Huawei Mate 10: Se špičkovým hardwarem a umělou inteligencí na palubě

** Huawei dělá krok do budoucnosti, Mate 10 má koprocesor pro umělou inteligenci. ** Modely jsou tři, všechny jsme je v Mnichově vyzkoušeli. ** Rozptyl cen je značný: 10 až 21 tisíc, a to nepočítáme Porsche design.

16.  10.  2017 | Láska Jan, Miksa Martin | 72

Za Android Pay do ČR přijde i Apple Pay. Proč byste měli chtít platit mobilem?

Za Android Pay do ČR přijde i Apple Pay. Proč byste měli chtít platit mobilem?

** Už netřeba sladit mobil,software, banku, operátora a karetní společnsot. ** Android Pay v ČR je hotová věc, po pár měsících dorazí i Apple Pay. ** Platby mobilem začínají dávat smysl. Překonají bezkontaktní karty?

14.  10.  2017 | Kůžel Filip, Láska Jan | 48

Týden mobilně 369: O zahnuté budoucnosti a budoucím bestselleru od Xiaomi

Týden mobilně 369: O zahnuté budoucnosti a budoucím bestselleru od Xiaomi

** Ohebné telefony nás patrně neminou. Chceme je vůbec? ** Představíme vám 4. řadu legendárních Xiaomi Redmi ** Po Mobilní pavlači dostanete malý ještě bezdrátový bonus

28.  1.  2017 | Kůžel Filip, Láska Jan | 28

Toto je první fotka Samsungu Galaxy S8

Toto je první fotka Samsungu Galaxy S8

** První reálně vyhlížející snímek ze spolehlivého zdroje ** Potvrzuje hlavní spekulace z minulosti ** Displej zabírá 83 % čelní plochy. Xiaomi pro Mi Mix uvádí 91 %

27.  1.  2017 | Kůžel Filip | 39

Týden mobilně 367: Obrněných Androidů není nikdy dost

Týden mobilně 367: Obrněných Androidů není nikdy dost

** Nebudeme mluvit o iPhonu, ale o tom, co udělal se světem smartphonů ** Představíme obrněné Androidy, dvojčata iGet Blackview ** Chybět nebude ani Pavlač s komentářem toho nej z uplynulého týdne

14.  1.  2017 | Kůžel Filip, Láska Jan | 7