Samsung bude užívat software od Nokie – Microsoftu roste vážný konkurent

Po společnostech Siemens a Matsushita podepsal s Nokií smlouvu na licencování softwaru pro multimediální telefony i Samsung. Zdá se, že roste Microsoftu a jeho vizi blízké budoucnosti Smartphone 2002, vážný konkurent.
Samsung bude užívat software od Nokie – Microsoftu roste vážný konkurent

Málo kdo ví, že Nokia není pouhým výrobcem mobilních telefonů a infrastruktury. V portfoliu finského výrobce figuruje i software nesoucí označení Series 60. Pokud vám tento název nic neříká, vězte, že Series 60 pohání Nokii 7650, jde tedy o software pro multimediální mobilní telefony dvouapůlté generace. O Series 60 už projevily na začátku roku zájem společnosti Siemens a Matsushita, Samsung tedy není první a jistě ani poslední.

Series 60 je určen pro „chytré telefony“ s barevným displejem, jednoduchým ovládáním, fotoaparátem a podporou funkcí jako MMS, Java, prohlížení internetových stránek, hlasovou i datovou komunikací a hlavně rozšiřitelností pomocí aplikací třetích stran. Zde platí jednoduchá rovnice: čím více bude na trhu mobilních telefonů s daným operačním systémem, tím víc bude napsáno softwaru. Nokia tedy zájem Samsungu vítá. Korejský výrobce je v posledních měsících celosvětově považován za nejinovativnějšího výrobce mobilních telefonů a z koláče podílu „mobilního“ trhu si ukusuje celých 9,5 procent.

Tento krok jistě nepřidá na klidu Microsoftu, který hodlá na trh s mobilními telefony prorazit svým operačním systémem Smartphone 2002 vycházejícího z Pocket PC 2002 Phone Edition pro PDA. Smartphone 2002 a Series 60 jsou přímou konkurencí a zatím se vedení ujímá Nokia – má již na trhu model 7650 a pravidelný čtenář Mobilmanie ví, že softwaru pro tento přístroj roste jako hub po dešti. Mobilních telefonů s operačním systémem Microsoftu se dočkáme teprve v průběhu podzimu (Sendo Z100). I přesto, že má Smartphone 2002 základy v Pocket PC, programy pro něj určené musí být rekompilovány. Uvidíme, jak se k tomuto problému postaví tvůrci softwaru.

Není také bez zajímavosti, že Samsung „hraje na obě strany“. Vedle softwaru Nokie má totiž korejský výrobce licencován i software Palm OS či právě zmíněný Smartphone 2002. Kterému dá přednost, to je zatím ve hvězdách a na rýsovacích papírech inženýrů.

Zdroj: Tisková zpráva Nokie

Témata článku: Microsoft, Nokia, Samsung, Software, Konkurent, Pravidelný čtenář

Určitě si přečtěte

LG Q6: za pár peněz jemnost skoro bez rámečků [recenze]

LG Q6: za pár peněz jemnost skoro bez rámečků [recenze]

** Vzhled alá LG G6 znamená drobné rámečky ** Displej s poměrem stran 2:1 je zajímavý bonus ** Zajímavá je i cena, jedná se tedy o úspěšný mix?

Včera | Vrbacký Jakub | 11

Motorola Moto Z2 Play: návrat žiletky jako platformy pro Moto Mods [recenze]

Motorola Moto Z2 Play: návrat žiletky jako platformy pro Moto Mods [recenze]

** Moto Z2 Play je kompatibilní se všemi Moto Mods ** Oproti předchozí generaci nepřináší moc vylepšení ** Moto Mods vás musí zaujmout, jinak je konkurence lepší

5.  11.  2017 | Vrbacký Jakub | 3

Program Upcycling dá druhý život odloženým telefonům. Třeba mohou vydělávat těžbou Bitcoinu

Program Upcycling dá druhý život odloženým telefonům. Třeba mohou vydělávat těžbou Bitcoinu

** Máte starší telefon který nepoužíváte? Nevyhazujte jej. ** S projekty UpCycling mu můžete dát nový smysl. ** Může z něj být třeba herní konzole, kamerový systém či stroj na těžbu Bitcoinu

5.  11.  2017 | Miksa Martin | 2