Samsung C3060: senioři, nestyďte se za svůj mobil

Samsung C3060 na pohled vypadá jako běžný mobil. Liší se jen většími klávesami, jednoduchým menu a dobře čitelným fontem.
Samsung C3060: senioři, nestyďte se za svůj mobil

Samsung přichází jako první z velkých výrobců s mobilem určeným výhradně pro seniory. První vlaštovkou v korejském portfoliu je telefon klasické konstrukce C3060. Doposud se na podobné modely specializovaly značky, které se v ostatních segmentech trhu nevyskytují. Doro, Aligator, Emporia – všechny tyto telefony mají specifický design, který dává najevo, že není zacílen na „běžné uživatele“. Samsung ale zvolil jinou cestu. Nechce, aby se mobil určený seniorům nebo lidem s horším zrakem hůře na první pohled výrazně odlišoval od ostatních telefonů.

Konstrukce C3060 na první pohled připomíná jednodušší modely Samsungu série E (Essential), výraznější je pouze velikost tlačítek a jejich popisků. Uspořádání kláves je však zcela standardní v matici 4 × 3, doplněné o čtyři funkční klávesy a směrový kurzor s potvrzovacím středem. Právě velikost kláves spolu s dobře čitelným displejem jsou hlavní kritéria úspěšného mobilu pro starší lidi.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek

Barevný displej s úhlopříčkou 2,2“ dokáže v rozlišení 176 × 220 bodů zobrazit přehledně všech pět položek hlavní nabídky: adresář, zprávy, fotoaparát, nastavení a aplikace. Více možností v telefonu nenajdeme. První čtyři položky mluví samy za sebe, v nabídce aplikace najdeme například FM rádio nebo wapový prohlížeč. Fotoaparát disponuje pouze základním rozlišením 1,3 Mpx.

Specialitou seniorského telefonu je červené dedikované SOS tlačítko na boční straně. Po jeho stisku uskuteční majitel nouzový hovor na jedno z pěti přednastavených čísel. Samotná funkce tísňových spojení není u Samsungu novinkou, SOS zprávu nebo možnost fingovaného hovoru nabízí například model pro děti S3030 Tobi.

Samsung C3060 se na českém trhu začne prodávat již v měsíci červnu za doporučenou koncovou cenu 3 tisíce korun.

Témata článku: Samsung, Pro seniory, Mobil, Wapový prohlížeč, NEST

Určitě si přečtěte

Týden mobilně 369: O zahnuté budoucnosti a budoucím bestselleru od Xiaomi

Týden mobilně 369: O zahnuté budoucnosti a budoucím bestselleru od Xiaomi

** Ohebné telefony nás patrně neminou. Chceme je vůbec? ** Představíme vám 4. řadu legendárních Xiaomi Redmi ** Po Mobilní pavlači dostanete malý ještě bezdrátový bonus

28.  1.  2017 | Kůžel Filip, Láska Jan | 28

Toto je první fotka Samsungu Galaxy S8

Toto je první fotka Samsungu Galaxy S8

** První reálně vyhlížející snímek ze spolehlivého zdroje ** Potvrzuje hlavní spekulace z minulosti ** Displej zabírá 83 % čelní plochy. Xiaomi pro Mi Mix uvádí 91 %

27.  1.  2017 | Kůžel Filip | 39

In memoriam: 13 tech-věcí, o které jsme přišli v roce 2016

In memoriam: 13 tech-věcí, o které jsme přišli v roce 2016

** Inovace zažily skvělý rok. ** Ale neplatí to pro všechny technologické vychytávky. ** Takto třináctku ne/šťastných sepsal server CNN.

3.  1.  2017 | E15.cz , Filipová Hana | 43

Podívejte se, proč byl mobilní rok 2016 tak skvělý

Podívejte se, proč byl mobilní rok 2016 tak skvělý

** Rok 2016 byl ve znamení evoluce ** Prosadila se spousta nových technologií ** Došlo i na smutné konce

1.  1.  2017 | Miksa Martin | 13

Největší úlety mobilního roku 2016

Největší úlety mobilního roku 2016

** Příběhy, které nás zvedly ze židle ** Produkty, které vystoupily z řady ** Otázky, na které už na konci roku známe odpovědi

29.  12.  2016 | Kůžel Filip | 12