Samsung chystá tři novinky, Soul má pokračovatele

Novinky z Koreje: U800 z broušeného kovu, dotykový komunikátor i900 s WM 6.1 a symbianový smartphone L870.
Samsung chystá tři novinky, Soul má pokračovatele

Samsung neusíná na vavřínech, na které si zadělal letošní bohatou nabídkou telefonů nejrůznějších platforem, a už připravuje další tři nové modely. Jak bývá zvykem u tohoto korejského výrobce, na ohlašování telefonů jde po svém a tentokrát jen tak mimochodem ukázal v Nizozemí na akci tamního Dutch Telecomu nazvané Televisie 2008 hned několik svých novinek.

Samsung U800

Další z telefonů, který se broušeným kovovým povrchem hlásí do rodiny Soul. Ta už čítá „otce-zakladatele“ slider U900 a nedávno představené véčko G400. U800 se tak stane levnější alternativou pro ty, kdo touží po dobře vypadajícím telefonu s minimálním podílem plastů a nepřišli na chuť vysouvací konstrukci.

Klepněte pro větší obrázek
Zdroj: PortableGear.nl

Samsung U800 by podle specifikací na fotografii měl být 3G telefon s podporou čtyř pásem GSM a fotoaparátem s rozlišením 3,2 Mpx. S rozměry 111 × 46 × 10 mm bude patřit k velmi tenkým telefonům. Funkční výbavu doplní hudební přehrávač a FM rádio, konektivitu zajistí Bluetooth a USB, obojí verze 2.0.

Samsung i900

Tento Samsung potěší všechny nadšence do mobilních zařízení s Windows Mobile. Implementována do něj bude nejnovější verze microsoftího operačního systému 6.1. Model bude i podle označení patřit na samotný vrchol portfolia výrobce, nabídne dotykový displej, 5Mpx fotoaparát, Wi-Fi i podporu 3G. Kromě toho si s ním zavoláte na třech frekvencích GSM, s počítačem jej spojíte pomocí Bluetooth nebo USB 2.0. O modulu GPS se sice na prezentační kartičce nepíše, ale komunikátor by měl být i přesto čipem pro navigaci osazen. Rozměry přístroje udává výrobce 112 × 56 × 13 mm.

Klepněte pro větší obrázek
Zdroj: GSMhelpdesk.nl

Samsung L870

Samsung nezapomíná ani na uživatele operačního systému Symbian a jako jeden z mála výrobců má v nabídce přístroje různých platforem. L870 bude čtyřpásmový GSM smartphone výsuvné konstrukce s podporou 3G, pracující na Symbianu 9.2. Podrobnosti o verzi operačního systému zatím nejsou známy, ale pokud na tom bude stejně jako symbianový průkopník G810, půjde o starší edici S60 3.0.

Klepněte pro větší obrázek
Zdroj: MobileCowboys.nl

S L870 podporuje čtyři pásma GSM a sítě třetí generace UMTS. Vybaven je 3Mpx fotoaparátem a FM rádiem. Ve výčtu funkcí sice není uveden hudební přehrávač, ale ten lze již považovat za samozřejmost. Konektivitu zaručí opět Bluetooth 2.0 a kabelové spojení přes USB 2.0. V rozměrech 102 × 50 × 13,5 mm překvapuje hlavně údaj pro tloušťku přístroje. Se 13,5 mm by L870 patřil k nejtenčím symbianovým smartphonům.

Diskuze (3) Další článek: Čeká nás boj mobilních prohlížečů: Opera, Firefox a IE

Témata článku: Samsung, Samsung L870


Určitě si přečtěte

Aplikace pro Android, bez kterých nedokážu žít [Milan Měchura]

Aplikace pro Android, bez kterých nedokážu žít [Milan Měchura]

** Do telefonu si instaluji vždy zhruba padesátku aplikací ** Nejčastěji jsou zastoupeny aplikace pro sport a zpravodajství ** Najdou se však i některé nešvary (hry), kterými si občas krátím čas

Milan Měchura | 14

Aplikace pro Android, bez kterých nedokážu žít [Jakub Vrbacký]

Aplikace pro Android, bez kterých nedokážu žít [Jakub Vrbacký]

** Donedávna jsem používal Windows 10 Mobile, změna bolela ** Co není na očích, neexistuje, takže mám jedinou plochu ** Důležitým pomocníkem je Nova Launcher s bohatým nastavením

Jakub Vrbacký | 29