Samsung chystá velké věci. Odpočítávání skončí v pondělí

Samsung ukryl svůj nový multimediální telefon do krychle. Otevře ji v pondělí v Singapuru. Pravděpodobně se dočkáme i dalších tří novinek.
Samsung chystá velké věci. Odpočítávání skončí v pondělí

Největší korejský výrobce se chystá na letošním veletrhu Communic Asia v Singapuru představit několik strhujících novinek pro druhou polovinu roku 2009. Objeví se nejméně čtyři očekávané high-endy nebo telefony vyšší střední třídy. Vše začne už před víkendem, Samsung by měl během dneška představit luxusní stylový model Armani s operačním systémem Windows Mobile. Se začátkem veletrhu 15. června přijde na řadu nástupce modelu Omnia se stejným operačním systémem, jeho pětimegapixelový sourozenec s uzavřeným prostředím TouchWiz, a možná dojde i na první telefon s 12Mpx fotoaparátem a trojnásobným optickým zoomem.

Samsung S8000 Jet a i8000 Omnia2: bratři v krychli

Že výrobce chystá něco velkého, dokazuje i speciální internetová stránka, kde probíhá odpočet do představení nového modelu. Ten je poodhalen zatím pouze v podobě rentgenového snímku, z detailů lze ale poznat, že se jedná o telefon, který už z Mobilmanie znáte. Zejména šestiúhelníkové středové tlačítko nasvědčuje oficiálnímu představení multimediálního dotykového telefonu S8000 Jet. První informace jste si mohli přečíst zde.

Klepněte pro větší obrázek
Rentgenový snímek Samsungu S8000 Jet z edice Cubic

Proti původním předpokladům se ještě o něco více vylepšily hardwarové parametry. Necelých 12 mm útlý Samsung S8000 Jet obdrží 5Mpx fotoaparát s přisvětlovací LED diodou, rozměrný třípalcový AMOLED displej s královským rozlišením 480 × 800 bodů a také moduly Wi-Fi a GPS.

Samsung spolu s představením nového telefonu uspořádá paralelně ve třech světových metropolích soutěž o 5 tisíc amerických dolarů. Obyvatelé Londýna, Dubaje a Singapuru, kde od pondělka vypukne veletrh mobilních technologií Communic Asia, se budou moci zúčastnit akce nazvané Samsung Mobilel Unpacked 2009 a postupně rozbalovat několikavrstevnou krychli, z níž nakonec zůstane odhalená novinka.

Klepněte pro větší obrázek
Samsung i8000 Omnia2

Do nové designové série Cubic (podle středového tlačítka znázorňující krychli v 2D) se vedle modelu S8000 Jet zařadí také osmimegapixelový komunikátor i8000. Vzhledově i značením blízký telefon, kterému se po vypuštění názvu Omnia u symbianového modelu i8910 HD zatím říká Omnia 2, bude mít ještě o něco lepší výbavu. Uvnitř najdeme operační systém Windows Mobile (při zahájení prodeje v druhé polovině roku se počítá již přímo s integrací nejnovější verze 6.5), chybět nebude Wi-Fi, GPS a 8,1 Mpx fotoaparát. Další podrobnosti o nástupci oblíbené Omnie si můžete přečíst na Smartmanii.

Samsung Armani Pro: móda v rukou technoidů

Už během dnešního dne by měl být v metropoli světové módy Miláně odhalen další přístroj představující spolupráci výrobce mobilních telefonů a módního domu. Spojení Samsungu se značkou Armani není zdaleka novinkou, poprvé by však mělo jít v segmentu stylových módních telefonů o komunikátor s Windows Mobile. Podle informací webu Samsung.HDblog.it poběží komunikátor s poslední verzí WM 6.5. Další detaily nejsou v tuto chvíli známy, objevují se dohady o přítomnosti QWERTY klávesnice, se kterou by nový módní Samsung mohl přímo konkurovat podobně zvolené druhé spolupráci dalšího korejského výrobce LG se značkou Prada.

Samsung M8920: 12 Mpx a 3× optický zoom

Minulý týden představil Samsung svůj první 12Mpx fotomobil M8910. Na první pohled vypadá, jakoby do těla Pixonu nacpal ještě o další 4 megapixely více (čtěte Samsung Pixon12: prvních 12 Mpx na trhu). Tím to ale nejspíš nekončí. Na špionážních fotografiích se totiž objevuje na pohled téměř shodný model, obsahuje ale drobnost navíc: objektiv s trojnásobným optickým zoomem. Že Samsung takové telefony umí, dokázal už před dvěma lety se symbianovým modelem G810, který se na náš trh bohužel nedostal.

Klepněte pro větší obrázek
Připravovaný Samsung M8920 s 12Mpx fotoaparátem a trojnásobným optickým zoomem

Budoucí nejlepší fotomobil ponese pravděpodobně značení M8920, bude obsahovat Wi-Fi, GPS a podporu DLNA. Pro uchování fotografií poslouží 8 GB vnitřní uživatelské paměti, kterou půjde rozšířit kartami microSD. Zatím není jasný, zda bude druhý dvanáctimegapixel Samsungu odhalen při slavnostní akci ve třech světových metropolích, nebo si výrobce jeho představení ponechá na pozdější dobu.

Diskuze (10) Další článek: iPhone 3GS: nové funkce v akci (video)

Témata článku: Samsung, Samsung S8000 Jet, Věc, Internetová stránka


Určitě si přečtěte

RECENZE: Honor 10 drtí konkurenci nejen duhovými odlesky, ale i výbavou a cenou

RECENZE: Honor 10 drtí konkurenci nejen duhovými odlesky, ale i výbavou a cenou

** Honor 10 opět přichází se skvělým poměrem ceny a výkonu ** Za přijatelnou cenu nabízí bohatou ochutnávku ze světa nejlepších ** Nastávající tuctovost displejů s výřezem zahání zády s odlesky duhy

Jakub Vrbacký | 40

Xiaomi Redmi Note 5A Prime: levný neznamená odbytý [recenze]

Xiaomi Redmi Note 5A Prime: levný neznamená odbytý [recenze]

** Překvapivě schopný mix parametrů s rozumnou cenovkou ** Slabší výkon kompenzuje HD rozlišením a dostatkem paměti ** Přítomná trojice slotů na karty a infraport se nevidí často

Martin Herodek | 11

RECENZE: Huawei P20 Lite — odlehčená verze letošní špičky láká vzhledem i cenou

RECENZE: Huawei P20 Lite — odlehčená verze letošní špičky láká vzhledem i cenou

** Osvědčený recept Huawei v trochu modernějším střihu ** Výřez v displeji neruší ani zdaleka, jak by se mohlo zdát ** Odemykání obličejem je návykové a překvapivě dobře funguje

Martin Herodek | 35