Samsung D410 - nejlepší displej současnosti? (živé fotky)

Už jste viděli displej s 260 000 barvami? Pokud ne, podívejte se na Samsung D410, jehož živé fotografie vám právě nabízíme. Telefon má vysouvací klávesnici ve stylu Nokie 7650, nechybí taky integrovaný fotoaparát.
Samsung D410 - nejlepší displej současnosti? (živé fotky)
Kapitoly článku

Horké želízko 2004

Jihokorejský Samsung v těchto dnech představuje jeden ze svých klíčových modelů pro rok 2004. Jedná se o mobil pod označením D410, a vězte, že je o co stát. Začneme u designu. Ten je svým způsobem netradiční, zvlášť u Samsungu, který se doteď - až na pár výjimek - zajímal pouze o véčkovou konstrukci.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek

Mobil na první pohled zaujme především rozměrným displejem, klávesnice je totiž vysouvací. Stejné řešení známe například z Nokie 7650 nebo Siemensů řady SL. Konkrétní rozměry telefonu jsou 98 x 48 x 24 mm a hmotnost 116 gramů, Nokia 7650 má pro srovnání 114 x 56 x 26 mm a hmotnost 154 gramů. Samsung je do ruky jistě příjemnější.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek

260 000 barev na displeji

Přejděme k tomu hlavnímu, čímž je barevný displej. V současné době je v našich podmínkách průměrem 4096 barev, přičemž maximum se dotýká hranice 65 000 barev. Samsung patřil v této oblasti vždy ke špičce, proto přidává zhruba 4x víc - konkrétně 262 144 barev. Jedná se o TFD displej s rozlišením 176 x 220 obrazových bodů.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek

Jako další inovativní hodnotu můžeme považovat 64hlasou polyfonii. Vyzváněcí melodie tak dostanou ještě větší "grády". Nechybí také otáčecí VGA fotoaparát, který pracuje tradičně v maximálním rozlišení 640 x 480 pixelů a dovoluje pořizovat i video.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek

Líbí se vám?

Telefonní seznam má mít kapacitu 1000 kontaktů, SMS archív potom 200 zpráv. Mezi další funkce patří MMS, e-mail, Java a GPRS. Výbava je zkrátka podobná jako u Samsungu SGH-E700. Podrobné specifikaci se budeme zabývat později. Dnes vám ovšem nabízíme živé fotografie přístroje. Je jich skutečně hodně, proto jsme článek rozdělili na dvě kapitoly.


Kompletní fotogalerii naleznete v druhé kapitole článku.

Témata článku: Samsung, Nokia 7650, Samsung D410, Současnost, Displej, Nejlepší displej


Určitě si přečtěte

RECENZE: Xiaomi Redmi S2 — osvědčený koktejl dobré ceny i výbavy

RECENZE: Xiaomi Redmi S2 — osvědčený koktejl dobré ceny i výbavy

** Výbavou i vzhledem připomíná jiné modely, přesto je originální ** Hlavní důraz je kladen na foťák a selfie s umělou inteligencí ** Pochvalu zaslouží zejména za skvělý poměr ceny a výbavy

Martin Miksa | 7

Jak správně dobíjet baterie současných mobilů? Pozor na zastaralé návyky

Jak správně dobíjet baterie současných mobilů? Pozor na zastaralé návyky

Baterie v mobilních zařízeních se vyvíjejí, i když možná ne tak rychle jako některé jiné komponenty. Přesto už s dnešními články není žádoucí pracovat jako kdysi s NiCd bateriemi.

Jan Láska | 117