Samsung D800: první velký hráč českého Vodafonu (první pohled)

Vodafone přinese českým zákazníkům žhavou novinku od Samsungu, která by jinak na uvedení ještě dlouho čekala. Luxusně působící, černý a velmi tenký vysouvák v nabídce nahradí stále oblíbený Samsung D600E.
Samsung D800: první velký hráč českého Vodafonu (první pohled)

Jednou z věcí, kterou jsme očekávali spolu s příchodem Vodafonu na český trh, jsou nové špičkové mobilní telefony. Ze zahraničních zkušeností se ukazuje, že mnohdy Vodafone představuje modely, které by se jinak na daný trh možná ani nedostaly. První takovou novinkou českého Vodafonu bude od března stylový vysouvák Samsung D800.

    
Oficiální fotografie

Oficiálně byl tento Samsung představen v listopadu loňského roku spolu se čtyřmi dalšími modely. Jeho obrovským kreditem je ultratenký profil. V zavřeném stavu měří na šířku pouhých 15 mm, otevřením se profil ještě zúží. Jen pro srovnání, hodnota tloušťky Motoroly V3 je jen o jeden milimetr nižší.

Tip: všechny doposud známé parametry Samsungu D800 najdete v našem katalogu mobilů

Na obrázky jako stvořený

Samozřejmostí ve výbavě je integrovaný digitální fotoaparát. Čočka Samsungu D800 dokáže zachytávat fotografie v rozlišení 1,3 megapixelu (1 280 × 1 024 bodů). Nechybí ani digitální zoom pro přiblížení snímané scény nebo možnost nahrávání videozáznamů. Pro uložení fotografií by měl dostačovat úložný prostor o celkové kapacitě 80 MB.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Samsung D800 "živě"

O zobrazení fotografií se postará špičkový aktivní TFT displej s rozlišením QVGA (240 × 320 bodů) a schopností zobrazit až 262 tisíc barev. Pokud vám nebude rozlišení při prohlížení fotografií dostačovat, díky technologii Picsel™ Viewer a výstupu na televizi lze jednoduše pomocí kabelu propojit mobilní telefon s televizorem.

U televizních prezentací ale multimediální funkce rozhodně nekončí. Díky paměťové kapacitě, integrovanému MP3 přehrávači, ale také stereo headsetu, který je dodáván jako standardní součást balení spolu s telefonem, si stejně dobře jako fotografie a videa vychutnáte i hudební skladby. Melodii ve formátu MP3 je navíc možné nastavit i jako vyzváněcí tón pro příchozí hovory či zprávy.

Umí také data

Ani za datovou výbavu se „dé osmistovka“ nemusí stydět. Do multimediálních zpráv můžete přikládat jak fotografie, tak zvuky a videosekvence až do velikosti 300 kB. Integrovaný e-mailový klient podporuje jak nejpoužívanější protokoly POP3 a SMTP, tak také čím dál oblíbenější IMAP4 pro práci se soubory přímo na poštovním serveru.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Samsung D800 "živě"

Rychlost práce s poštovními složkami si vychutnáte díky rychlým datovým přenosům pomocí technologie EDGE. Kde nebude dosah pokrytí EDGE, tam si budete muset vystačit s GPRS třídy 10. Na přenosy dat do počítače nebo více mobilních zařízení je připravena technologie Bluetooth.

Samsung D800 kombinuje stylový design, pokročilé funkce, ale i úplné funkční novinky do jednoho zařízení. Na své si tak přijdou jak obyčejní uživatelé, tak příznivci multimédií a mobilních novinek. Základní cena, za kterou bude Vodafone Samsung D800 nabízet, je 9 977 Kč. Podepíšete-li společně s koupí telefonu smlouvu na paušální program 500 Naplno, získáte tento stylový mobil už za 3 977 Kč.


Ve zkratce:

  • rozměry: 97 × 52 × 14,9 mm
  • hmotnost: 98 gramů
  • sítě: GSM: 900/1 800/1 900 MHz
  • displeje: aktivní TFT, QVGA rozlišení (240 × 320 bodů), 262 tisících barev
  • paměť: 80 MB vnitřní paměti
  • fotoaparát: rozlišení 1,3 Mpx (1 280 × 1 024 bodů), digitální zoom, pořizování videozáznamu
  • připojení a data: EDGE, GPRS třídy 10, Bluetooth
  • další funkce: výstup na TV, MP3 přehrávač, 2 předinstalované Java hry, MMS
Diskuze (28) Další článek: Computer Press: aktuální nabídka volných míst

Témata článku: Samsung, Samsung D600E, Samsung D800, Voda, Pohled, Velký hráč, První pohled, Vodafone

Určitě si přečtěte