Samsung E720: já s MP3 jdu jako ptáček (test)

Samsung vzal proslavený design véčka E700, bohatou výbavu výsuvného modelu D500 a stvořil model E720. Funkcemi nabité véčko má dva barevné displeje, megapixelový fotoaparát, Bluetooth, obří pamětí a přehrávač MP3.
Samsung E720: já s MP3 jdu jako ptáček (test)

Rychlé odkazy

 parametry telefonu v katalogu mobilů 
 
• fotogalerie se všemi obrázky
 •
nerozdělená recenze v textové verzi

Klíčové funkce

 • vnitřní displej s rozlišením 176 × 220 bodů a 262 tisíci barvami
 • vnější OLED displej schopný zobrazit 65 tisíc barev
 • megapixelový fotoaparát s možností natáčet video
 • MP3 přehrávač s ovládacími tlačítky na předním krytu
 • Bluetooth

Hlavní nedostatky

 • chybí vyzváněcí profily
 • nemá slot pro paměťové karty
 • chybí infraport


Když Samsung v září roku 2003 představil mobilní telefon E700, vysloužil si za jeho povedený design slova chvály jak ze strany odborné veřejnosti, tak ze strany zákazníků, kteří si telefon kupují dodnes. Není se čemu divit, atraktivní véčko bez antény láká a okouzlený zákazník tak lehce přehlédne nedostatky ve výbavě či ovládání.

 
Samsung E700

Přesuňme se do současnosti a pohleďme na nejnovější model D500. Je to velmi dobře vybavený mobil s vysouvací konstrukcí, který má špičkový displej, megapixelový fotoaparát a Bluetooth, a také dobře vypadá. Vsadil tentokrát na černou barvu, odstraněny byly i mnohé neduhy v ovládání.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Samsung D500

Spojíme-li to nejlepší z obou výše zmíněných telefonů dohromady, dostaneme nový Samsung E720. Elegantní telefon véčkové konstrukce je vybaven dvěma barevnými displeji, megapixelovým fotoaparátem i Bluetooth. Má také integrovaný MP3 přehrávač, který je možné ovládat vyhrazenými tlačítky na předním krytu. Modrou barvu modelu E700 sice nahradila fádní šeď, ale i přesto to telefonu velice sluší.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Nový Samsung E720

Dobře vyšlapaná cesta

Samsung E720 pokračuje v designovém směru výchozího modelu E700. Modrostříbrné véčko bez antény, které zdobí ostré hrany a kvalitní OLED displej na předním krytu, se vám jistě vybavuje. Design byl nadčasový, proto Samsung neudělal velkou chybu, když se jím inspiroval.

Nevšední a originální modrou barvu, podle které E700 každý poznal, nahradila antracitová, tedy tmavě šedá barva. Spolu s kovově stříbrnými rámy telefon působí velmi sladěně a „industriálně“ – jasně dává najevo, že to není žádná hračka.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Designem si telefon získá mnoho příznivců

Na předním krytu telefonu nejvíce zaujme stále zářící malý displej ohraničený masivním stříbrným rámečkem. V horní části rámečku je zasazena čočka fotoaparátu doplněna z obou stran osvětlovací diodou, ve spodní najdeme vyryté logo výrobce a trojici tlačítek pro ovládání MP3 přehrávače. Zbytek horního krytu je vyroben z antracitového krytu; povrch je matný a nejsou na něm vidět žádné otisky prstů. Okraje tvoří temně stříbrný pás.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Detaily předního krytu

Přední strana je v oblasti kloubu výrazně zaoblena. Kloub je příkladně pevný a nevykazuje vůli ani v otevřeném, ani v zavřeném stavu. Pohyb při otevírání je naprosto plynulý a horní část do krajních poloh lehce zapadne sama. Díky zvýrazněným drážkám mezi oběma částmi telefonu je rozevírání snadné i jednou rukou. Telefon je poměrně malý, o čemž nejlépe vypovídají rozměry 91 × 45 × 23 mm. Také hmotnost 90 g patří k běžnému průměru u véčkových mobilů.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Horní hrana je zhora zaoblená • kloub je příkladně pevný • porovnání rozměrů

Boční partie telefonu jsou temně stříbrné. Na pravém boku najdeme podlouhlé tlačítko pro aktivaci fotoaparátu, na druhé straně klasické kolébkové tlačítko pro zesilování a krytkou chráněný konektor pro připojení sluchátek. O krytku se nemusíte bát, je připevněna dvěma pryžovými pásky k telefonu. Konektor bohužel není klasický jack, což by u mobilu s MP3 přehrávačem bylo velkým přínosem, ale atypický konektor Samsungu vzdáleně připomínající miniUSB. Na spodní hraně je klasický systémový konektor; opět chráněný krytkou.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Detaily prvků na bocích telefonu

Zadní kryt je součástí akumulátoru a je vyveden opět v antracitovém odstínu. Zdobí ho plastické logo výrobce a internetová adresa www.samsungmobile.com. V horní části pak nelze přehlédnout očko pro přichycení šňůrky. Baterie by měla vydržet až 330 minut hovoru nebo 200 hodin v pohotovosti. V praxi jsme tyto hodnoty zatím nemohli ověřit, při intenzivním testování jsem nabíjel dokonce dvakrát za den. Dodávaná nabíječka je vybavena diodou signalizující stav nabíjení akumulátoru.

Klepněte pro větší obrázek Zezadu je telefon nudný

Vítejte ve Star Treku

Vnitřní část telefonu na mě zapůsobila futuristickým dojmem, hlavně díky klávesnici a netradičně tvarované hlavní navigační klávese. Ta má tlačítka pro čtyři směry a uprostřed potvrzovací tlačítko, které skutečně potvrzuje volbu. Ještě by mohl Samsung dopilovat takovou maličkost, aby v běžném, pohotovostním režimu vyvolal střed nabídku a ne wapový prohlížeč.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Klávesnice s futuristickým designem je velmi pohodlná

Zbytek klávesnice tvoří tři sloupce. Vedle navigační klávesy začínají kontextovými tlačítky ty krajní. Pokračují klávesy se sluchátky pro ovládání hovorů (symboly jsou netradičně bílé) a numerickými tlačítky. Prostřední sloupec je oddělen tenkými předěly a numerická tlačítka doplňuje v horní části korekční klávesa C.

Všechny klávesy jsou v antracitovém odstínu. Hlavní ovládací klávesa je orámována tenkým chromovým rámečkem. Stejně se lesknou také přechody jednotlivých řad kláves a potvrzovací tlačítko.

Klávesnice je velmi pohodlná a patří k těm nejlepším z těch, které se mi zatím dostaly pod ruku. Tlačítka jsou příjemně velká, přechody mezi tlačítky dostatečně výrazné. Zdvih je velmi nízký, ale stisk je díky výraznému cvaknutí jistý. Charakteristické cvakání by však mohlo někomu vadit. Podsvícení klávesnice je bílé, dostatečně silné a po celé klávesnici rovnoměrné.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Podsvícení klávesnice

Ať barvy hrají

V oblasti displejů patří Samsung ke špičce. Hlavní displej modelu E720 zobrazí až 262 tisíc barev při rozlišení 176 × 220. Obraz je jako malovaný, displej by ale mohl být větší, místa je kolem dostatek. Displej modelu D500 má větší rozměry. Závažnější problémy jsem neměl ani při čtení za svitu slunce.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Displej je špičkový

Nešetřilo se ani na vnějším displeji. Ten je vyroben technologií OLED a dokáže zobrazit až 65 tisíc barev. Je rozdělen na dvě části – horní řádek s digitálními hodinami a stavovými ikonami a grafickou část s rozlišením 96 ×96 bodů. Horní řádek displeje září pořád, tyrkysově modrou barvou. S ohledem na technologii to neznamená žádné větší energetické ztráty.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek  
Na přímém světle je displej hůře čitelný • zobrazení hodin při zavření telefonu • takto displej září stále

Nad zobrazením vnějšího displeje se pozastavím. Při příchozím volání uvidíte na displeji fotografii volaného a jeho jméno a číslo. Při příchozí zprávě se ukáže obrázek na grafickém displeji, který posléze zmizí a o zmeškané zprávě vás informuje malá ikona ve stále svítícím modrém obdélníčku. Neplatí to však u zmeškaných hovorů. Zde grafický obrázek zmizí a ikona se již neobjeví. Pomocí vnějšího displeje je také možné fotografovat autoportréty.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Upozornění na vnějším displeji


V druhé kapitole se podíváme na prostředí telefonu, projdeme si funkce pro telefonování a práci se zprávami

Témata článku: Samsung, Recenze, Test, Motorola V635, Nokia 7270, Samsung D500, Samsung E700

170 komentářů

Nejnovější komentáře

 • tomáš 8. 1. 2008 16:12:43
  já bych šel do d500 ale podívej se na samsung sgh e250 má pamětovky a...
 • Jardik 28. 10. 2007 1:07:33
  musis si koupiti usb kabel!!tak to vydim ja:-P
 • a 28. 4. 2007 19:40:07
  Jsi lama tlusťochu !
Určitě si přečtěte

Lenovo Moto G5: černý kůň střední třídy [recenze]

Lenovo Moto G5: černý kůň střední třídy [recenze]

** Nenápadný navenek, povedený uvnitř ** Lenovo Moto G5 potěší výbavou, ale hlavně čistým Androidem ** Díky speciální úpravě přežije déšť i polití

16.  8.  2017 | Miksa Martin | 16

Honor 6A: kvalitní základ [recenze]

Honor 6A: kvalitní základ [recenze]

** Povedený telefon s rozumnou cenovkou ** Evropská verze bohužel bez čtečky otisků prstů ** Odladěné prostředí nad Androidem 7 s řadou užitečných funkcí

13.  8.  2017 | Herodek Martin | 13

Nokia 5: kovový odkaz na řadu Lumia je jen dobrý [recenze]

Nokia 5: kovový odkaz na řadu Lumia je jen dobrý [recenze]

** Precizní kovové zpracování a líbivý design ** Výdrž na baterii je solidní a čistý Android je velké plus ** Zklamala pomalá čtečka otisků i škobrtání fotoaparátu

9.  8.  2017 | Vrbacký Jakub | 34

Honor 9: Když je jedno z dvojčat hezčí a levnější [recenze]

Honor 9: Když je jedno z dvojčat hezčí a levnější [recenze]

** Srovnáváte s Huawei P10? Volba je jasná – Honor 9 ** Designem a poměrem výkon/cena obstojí i proti ostatní konkurenci ** Oproti loňské generaci je dražší, ale dostanete dvojnásobek paměti

6.  8.  2017 | Kůžel Filip | 85

Vodafone Smart V8: kdeže loňské sněhy jsou [recenze]

Vodafone Smart V8: kdeže loňské sněhy jsou [recenze]

** Vodafone Smart V8 je letošní jedničkou modelové řady od Vodafonu ** Svou výbavou se řadí do nižší střední třídy ** Lákat bude na kovové zpracování nebo čtečku otisků prstů

30.  7.  2017 | Měchura Milan | 9

Vodafone Smart N8: dravější konkurence mu bere vítr z plachet [recenze]

Vodafone Smart N8: dravější konkurence mu bere vítr z plachet [recenze]

** Evoluce osvědčeného konceptu bez výrazných chyb ** Konkurence nespí a pořádně Vodafonu zatápí ** Zajímavý poměr cena/výkon už není tak atraktivní jako dříve

27.  7.  2017 | Herodek Martin | 14

Asus Zenfone AR: na rozhraní mezi třemi realitami [recenze]

Asus Zenfone AR: na rozhraní mezi třemi realitami [recenze]

** Asus Zenfone AR vás přenese do rozšířené i virtuální reality ** Nekompromisní výbava uspokojí i ty nejnáročnějí uživatele ** Celkový dojem kazí jen vyšší cena

23.  7.  2017 | Miksa Martin | 4

Chytrý adaptér NextDrive Plug a webová kamera NextDrive Cam S: osobní cloud s dohledem

Chytrý adaptér NextDrive Plug a webová kamera NextDrive Cam S: osobní cloud s dohledem

** Chytrý adaptér do zásuvky poslouží jako osobní cloud ** Pomocí webové kamery získáte dálkový dohled ** Mobilní aplikace umožní rychlý přístup na disk, flasku nebo webovou kameru

20.  7.  2017 | Michlovský Jakub | 1


komerční sdělení

Komerční sdělení