Samsung Galaxy S II: prostě ten nejlepší [recenze]

Náš katalog to věděl už dlouho, nyní to máme potvrzeno z praktického testu. Samsung Galaxy S II je nejlepším smartphonem současnosti.
Samsung Galaxy S II: prostě ten nejlepší [recenze]

Fotoaparát: nejlepší HD video

Vestavěný 8Mpx fotoaparát pořizuje fotografie v maximálním rozlišení 3 264 × 2 448 bodů, použít lze i širokoúhlý formát 3 264 × 1 968 bodů, a dále několik menších rozlišení. Z pokročilejších funkcí stojí za zmínku rozpoznání mrknutí, stabilizace obrazu nebo vylepšení kontrastu obrazu na displeji. Tato funkce nejvíce přijde vhod při fotografování na přímém slunci. Při pořizování ukázkových fotografií jsme však fotili čistě automaticky a žádnou z těchto funkcí jsme neměli aktivní. Pro majitele telefonu z prvních dodávek, kteří si stěžovali na narůžovělý nádech ve středu snímků, vydal Samsung opravnou záplatu, kterou stačí nainstalovat ze Samsung Apps.

Ukázkové fotografie v maximálním rozlišení:

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Exteriér za denního světla
Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Interiér bez blesku
Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Interiér ve tmě s bleskem

Fotoaparát po přepnutí do režimu videokamery natáčí videa v maximálním rozlišení Full HD (1 920 × 1 080 bodů) rychlostí 30 snímků za sekundu. Při přiblížení objektů na makrovzdálenost funguje i průběžné automatické ostření. Výsledné video ukládá mobil ve formátu MP4 dle výběru do vnitřní paměti nebo na paměťovou kartu telefonu. Následuje ukázkové video, doporučujeme přepnout rozlišení na 1 080p.

Snímky i video patří k tomu nejlepšímu, co lze u fotomobilů najít. Příkladná je ostrost i barevné podání. Při nejvyšším rozlišení je patrné drobné rozostření na okrajích snímků. Bezproblémové je automatické ostření na vybraný bod v záběru, při zhoršených světelných podmínkách přijde na řadu výkonný blesk. Jedinou výhradu u natáčení videa máme k průběžnému autofokusu. Nereaguje tak rychle jako například u mobilů Sony Ericsson a dělá mu problém doostřování.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek

U map a navigace se Galaxy S II spoléhá opět spíše na řešení Googlu. Tradiční Google Maps na našem území ještě neumějí hlasově navigovat, a tak jejich mapové online podklady použijete pouze k vizuální orientaci. Zaměřit a zobrazit aktuální polohu dokáže telefon i podle signálu z BTS stanic, přesnější je to ale se zapnutou Wi-Fi a nejlépe aktivní GPS. Fixování na satelity netrvá nikterak dlouho. Aktuální polohu lze využít v aplikaci Google Latitude, při značkování místa pořízených fotografií a nebo společně s fotoaparátem ve vrstvách rozšířené reality Layar. Zde vám telefon dopomůže podle snímaného obrazu najít například nejbližší zastávku nebo restauraci.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek

Levněji jen s tarifem

Samsung Galaxy S II neskrývá od začátku ambice stát se univerzálním a jediným telefonním pomocníkem. Díky výkonu pod kapotou a komplexní vybavenosti budete mít pocit, že se ve všech směrech můžete na svůj telefon spolehnout. A bude to vlastně správný pocit, pokud se ovšem nevydáte na několik dní do terénu, bez přístupu k zásuvce s elektřinou. Tehdy vás totiž zradí baterka. Ani při sebešetrnějším zacházení a úsporných restrikcích, které můžete telefonu přikázat v nastavení, totiž více než dva dny nevydrží. Stejný problém trápí ale všechny současné nejvýkonnější přístroje, a tak to rozhodně neznamená konkurenční nevýhodu.

Klepněte pro větší obrázek

S výkonem Galaxy S II se mohou aktuálně měřit pouze tři dvoujádrové telefony, z toho jen dva se prodávají v Česku. LG Optimus 2X má o fous menší displej (což můžete brát i jako výhodu), zatím však trpí nedostatky starší verze Androidu 2.2. Nejnověji příchozí HTC Sensation má displej stejně velký, ale s jemnějším rozlišením, vyroben je však horší LCD technologií. Také HTC už má nejčerstvější Android 2.3 a něm svou nástavbu Sense. Při rozhodování mezi velmi podobně vybavenými dvoujádry tedy může mít vliv na finální verdikt i pouhá sympatie k dané značce nebo design. O srovnání s ostatními mobily nemá smysl vůbec uvažovat, Samsung Galaxy S II je nechává všechny daleko za sebou.

Ve světle výše napsaného se nelze divit, že novinka patří mimo prémiovou kategorii mezi aktuálně nejdražší prodávané telefony. Cena začíná na 14 300 Kč a nepředpokládá se, že by měla v nejbližším půlroce zásadně klesat. Galaxy S II však bude od června v nabídce všech tří českých GSM operátorů, a tak způsob, jak se dostat k telefonu levněji, můžete hledat přes smlouvu s tarifem.

Témata článku: Samsung, Recenze, Android, Smartphony, Galaxy, HTC Sensation, HTC Sensation XE, HTC Sensation XL, LG Optimus, LG Optimus 2X, LG Optimus Black, Nokia N8, Samsung Galaxy, Samsung Galaxy S, Samsung Galaxy S II, Real Football, Dobrý pocit, Samostatný účet, Čipový sad, Galaxy s, Sam, Nadprůměrná hodnota, Týdenní výdrž, Výše napsaného, Výsek


Určitě si přečtěte

RECENZE: Samsung Galaxy A40. Seznam má svůj první smartphone. Co to vlastně znamená?

RECENZE: Samsung Galaxy A40. Seznam má svůj první smartphone. Co to vlastně znamená?

** Samsung v ČR prodává hned dvě varianty smartphonu Galaxy A40 ** Jedna z nich je i speciální Seznam.cz Edition ** Rozdíly jsou u obou variant pouze v aplikační výbavě, recenze tedy, až na malé drobnosti, platí pro obě varianty

Martin Chroust | 32

RECENZE: Garmin Forerunner 945 jsou hodinky nabušené k dokonalosti. Umí téměř vše!

RECENZE: Garmin Forerunner 945 jsou hodinky nabušené k dokonalosti. Umí téměř vše!

** Tohle je vrchol mezi sportovními hodinkami. ** Forerunner 945 umí prakticky vše, co se sportovního měření týká. ** Navíc jsou lehké a potěší i výdrž kolem 30 hodin při zapnuté GPS.

Pavel Tomek | 21

RECENZE: Huawei P Smart (2019) — lákavá skořápka s překvapením uvnitř

RECENZE: Huawei P Smart (2019) — lákavá skořápka s překvapením uvnitř

** Huawei P Smart (2019) nabízí 6,21palcový FullHD+ IPS displej ** Baterie s kapacitou 3 400 mAh by měla zaručit dobrou výdrž ** Duální fotoaparát disponuje 13Mpx a 2Mpx (hloubkovým) snímači

Milan Měchura | 9

Amazfit BIP: Vyzkoušeli jsme nejlevnější chytré hodinky od Xiaomi

Amazfit BIP: Vyzkoušeli jsme nejlevnější chytré hodinky od Xiaomi

Odlehčená verze prvních hodinek Xiaomi Huami Amazfit Xiaomi Huami Amazfit Bip míří do ČR za cenu 2 500 Kč Mají vestavěnou GPS a slibují výdrž až 45 dní

Petr Březina | 140