Samsung Gear Fit: sportovní společník [MWC]

Chcete žít aktivněji a zdravěji? Tyto chytré hodiny vás k tomu mají přimět. Změří vám tep a řeknou, kdo volal. Na jedno nabití vydrží tři dny.

Zdá se, že Samsung naplno podlehl zdravému životnímu stylu a zejména měření všeho, co souvisí se sportovní aktivitou. Sama novinka Samsung Galaxy S5 má v sobě totiž zabudovaný měřič srdečního tepu. Další produkt z dílny jihokorejského výrobce se jmenuje Samsung Gear Fit a jde o chytré hodinky, které vás mají přimět žít aktivněji a zdravěji. Za tímto účelem i ony mají integrovaný měřič srdečního tepu a přináší i jedno prvenství.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Rozměry Samsung Gear Fit jsou 23.4 x 57.4 x 11.95 mm a váží 27 gramů (obr.: samsungmobilepress.com)

Jde totiž o první „wearable“ zařízení, které disponuje zahnutým Super AMOLED displejem s dotykovou vrstvou. Konkrétně se chlubí 1,84palcovým displejem s rozlišením 432 × 128 pixelů. Podobně jako ostatní novinky od Samsungu na letošním veletrhu v Barceloně, i Gear Fit se pyšní certifikací IP67 - jsou tedy prachu a voděodolné. Nové chytré hodinky ale neměří pouze tep, svého uživatele dokáží informovat o příchozím hovoru, SMS, e-mailu a mají také vlastní aplikace. S vybranými telefony řady Samsung jsou samozřejmě propojeny skrze energetický šetrné Bluetooth 4.0 LE.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Náramek pro Gear Fit je vyrobený z gumy. Více obrázků nových sportovních hodinek najdete zde (obr.: samsungmobilepress.com)

Ve svém těle mají uschovanou baterii s kapacitou 210 mAh, což by jim mělo vystačit přibližně na 3 dny provozu nebo až 5 dní při nízké zátěži. Dodávat se budou ve třech barevných variantách, přičemž jednotlivé náramky se dají velmi jednoduše měnit a můžete je tedy bez problému střídat. Samsung Gear Fit se stejně jako Samsung Gear 2 a Samsung Galaxy S5 začnou prodávat 11. dubna ve více než stovce zemí, mezi kterými by Česká republika neměla chybět.

Diskuze (30) Další článek: Galaxy S5, Gear 2 a Gear Fit: snímky + video [MWC]

Témata článku: Samsung, Mobilní aplikace, Ostatní, Příslušenství, Sport, Samsung Galaxy, Samsung Galaxy S5, Zabudovaný měřič, Spor, Gear Fit, Gear


Určitě si přečtěte