Samsung i600: nejlepší komunikátor s Windows Mobile? (test)

Černá placka od Samsungu vybavená QWERTY klávesnicí a QVGA displejem nese označení i600. Nabízí ještě 2Mpx fotoaparát s automatickým zaostřováním, Bluetooth, Wi-Fi, EDGE, UMTS, i datové přenosy HSDPA. Operační systém je Windows Mobile 5. Nechejte se zlákat novým proudem.
Samsung i600: nejlepší komunikátor s Windows Mobile? (test)

Drobné hrbolky zvané tlačítka

Přední strana zařízení je více než pestrá. V horní části najdeme optiku přední kamerky a pochromovaný kryt sluchátka. Klávesnice je standardně rozdělená na dvě části. Systémová se skládá z šesti funkčních kláves a čtyřsměrného kruhového tlačítka s potvrzovacím středem. Navigační tlačítko je lesklé a proto na něm prst trošku klouže. Ovšem není to žádný nepřekonatelný problém. Tlačítka pro přijetí a odmítnutí hovoru jsou jasně barevně označené a dají se lehce najít i podle hmatu.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Čelní strana

Hardwarová klávesnice je o něco zajímavější. Je to plnohodnotný kousek s 37 alfanumerickými tlačítky. Její rozložení je klasické QWERTY, přičemž čtvrtý řádek s písmenky s diakritikou chybí. Tlačítka jsou podlouhlá, velmi úzká. Jsou vyrobena z plastu a na můj vkus jsou až příliš tuhá. Celá klávesnice je rovnoměrně bíle podsvětlená.

Klepněte pro větší obrázek
Plnohodnotná klávesnice

Plnohodnotnou klávesnici většinou hodnotím jako velkou výhodu v možnostech práce s telefonem, ovšem v případě i600 si nejsem úplně jistý. Psaní na tomto komunikátoru je pomalé a je k němu potřebná velká dávka cviku a vytrvalosti. Tlačítka jsou velmi malá a ani jejich tvar nenapomáhá ergonomii. Velmi šikovně jsou ovšem vyřešeny numerické klávesy. Vždy dvojice čísel tvoří jedno číslo, takže když stisknete například „E“ a „R“, napíše se číslo „1“. Je to praktické, rychlé a návykové.

Klepněte pro větší obrázek
Klávesnice ve tmě

Nečekejte domácí kino

Samsung i600 disponuje aktivním TFT displejem orientovaným na šířku. Jde o podobný kus, jaký najdeme v jeho starším bratříčkovi, Samsungu i320. Zobrazí 65 tisíc barev na úhlopříčce 2,4 palce. Podle parametrů se to může zdát akorát, ovšem opticky je to velmi málo. Pro serióznější práci je potřeba alespoň 2,8 palce. Displej pracuje v QVGA rozlišení, tedy 320 × 240 obrazových bodů. Na slunci je dobře čitelný.

Klepněte pro větší obrázek
Displej je orientovaný na šířku

Displej není dotykový. Původně jsem tuto vlastnost chtěl zkritizovat, ovšem několik minut mi stačilo k tomu, abych zjistil, že tomuto zařízení by dotykový displej nešel k pleti. Na takto malé úhlopříčce by dotyková funkce byla spíše nevýhodou a zbytečně by způsobovala obavy o poškození.


V další kapitole: okna do světa, telefonování

Témata článku: Samsung, Recenze, HP iPaq hw6915, HTC Tytn, Nokia E61, Nokia E61i, Palm Treo 650, Samsung i600, Sony Ericsson M600i, T-Mobile MDA Vario, Sam, Komunikátor, Nepřekonatelný problém, Nepsaný standard, Windows Mobile, Velký konkurent, Bluetooth či wi-fi, Mobil, Základní bod, Chybějící infraport, Velká dávka, Dobrý procesor, Test, Wind, Windows


Určitě si přečtěte

RECENZE: Redmi Note 8 Pro – bestseller má úspěšné pokračování

RECENZE: Redmi Note 8 Pro – bestseller má úspěšné pokračování

** Redmi Note 8 Pro přináší nekompromisní poměr výkon / cena ** Přidává čtyřnásobný fotoaparát s 64Mpx rozlišením ** Zamrzí jen košaté MIUI se zbytečnými aplikacemi

Martin Miksa | 36

RECENZE: Samsung Galaxy A51 – také letos bude tím nejprodávanějším „áčkem“

RECENZE: Samsung Galaxy A51 – také letos bude tím nejprodávanějším „áčkem“

** Otestovali jsme již druhý model letošní řady Galaxy A ** Samsung se zaměřil na kvalitnější focení, které doplňuje špičkovými AMOLED displeji ** Galaxy A51 bude mainstream, cena však meziročně o něco narostla...

Martin Chroust | 31