Samsung i8910 Acme: převálcuje Nokii Tube?

Samsung připravuje dotykový smartphone se Symbianem. 8Mpx fotoaparát dokáže nahrávat videa v HD. Aktualizováno

Samsung před zahájením mobilního veletrhu v Barceloně čelí velkým únikům připravovaných telefonů. Začátkem týdne se dostalo na světlo denní deset nových lowendů a zvěst o připravovaném 12Mpx fotomobilu. Teď se přidávají první informace o novém chystaném dotykovém smartphonu, který by měl znamenat konkurenci zejména pro multimediální Nokii 5800 XpressMusic, přezdívanou Tube.

Klepněte pro větší obrázek
Zdroj: gaj-it.com

Stejně jako ona bude i Samsung i8910 Acme vybaven dotykovou verzí Symbianu S60 páté edice. Na telefonu klasické konstrukce nenajdete hardwarovou klávesnici, k ovládání bude sloužit velký dotykový displej. Jeho rozměry a rozlišení zatím nejsou známy, z fotografií lze ale usuzovat, že bude minimálně stejně velký jako u 5800, s rozlišením 360 × 640 pixelů.

V designu se návrháři Samsungu nechali inspirovat modelem Omnia, trochu mu zúžili pas a přidali dynamičtější tvary. Další společná vlastnost s windowsovským komunikátorem by měla být ve variabilitě vestavěné paměti. I i8910 se bude prodávat ve verzích s 8 nebo 16 GB.

Klepněte pro větší obrázek
Zdroj: gaj-it.com 

Proti Nokii Tube získá nový Samsung výhodu v lepším fotoaparátu, Acme dostane osmimegapixelový snímač s automatickým ostřením, použit bude zřejmě stejný čip jako u smartphonu Innov8. Multimédia podpoří 3,5mm audio konektor, možnost nahrávání videa ve vysokém rozlišení a jeho bezztrátový přenos díky rozhraní HDMI nebo komunikace s ostatními spotřebiči pomocí DLNA. Telefon bude certifikován i pro videa formátu DivX.

Pokud chce i8910 konkurovat na poli multimédií, nesmí chybět ani Wi-Fi a vestavěný přijímač GPS. Další podrobnosti o výbavě nejsou v tuto chvíli známy, blíže se nám telefon představí pravděpodobně až v průběhu konání Světového mobilního kongresu v Barceloně mezi 16. a 19. únorem.

Klepněte pro větší obrázek
Zdroj: gaj-it.com

Pozn.: Pokud vás napadlo, že kódové označení Acme novinky i8910 má až příliš blízko ke slovu „akné“, nejste sami. Samsung ale už v minulosti ukázal, že přídomky svých produktů umí variovat. Stylový telefon F480 se například ve Velké Británii prodává pod označení Tocco, v jiných částech Evropy výrobce zvolil název TouchWiz, podle uživatelského prostředí. Ani Acme tak nemusí být pro štíhlý symbianový smartphone definitivní nálepka.


Aktualizováno:

Na serveru dailymobile.se se objevily nové kvalitnější fotografie, které potvrzují, že Samsung i8910 dostane osmimegapixelový fotoaparát s autofocusem a diodovým bleskem, poběží na operačním systému Symbian S60 páté edice, tedy stejném prostředí, jaké používá Nokia 5800 XpressMusic. Acme dokáže nahrávat video v HD kvalitě (1 280 × 720 bodů).

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek

Diskuze (58) Další článek: NavRoad NR750BV: sedm palců do náklaďáku

Témata článku: Nokia, Samsung, Nokia 5800 Navigation Edition, Nokia 5800 XpressMusic, Vestavěný přijímač, Stejné prostředí, ACM, Velký únik

Určitě si přečtěte