Samsung i8910 HD exkluzivně v redakci (video)

Do rukou se nám dostal prototyp očekávané novinky letošního jara, Samsung i8910 HD. A neříkejte mu Omnia!

Možná si teď ťukáte na čelo a říkáte si, proč bychom neměli nazývat nový smartphone i8910 HD přídomkem Omnia, když jej sám Samsung představil pod tímto názvem na letošním Světovém mobilním kongresu v Barceloně. I ve světě mobilů však nastávají kuriózní situace a jednou z nich je přejmenování produktů na poslední chvíli. V Koreji se rozhodli, že brand Omnia ponechají pro zařízení s operačním systémem Windows Mobile, aby nedocházelo k matení zákazníků. Nový Samsung i8910 HD totiž běží na platformě Symbian S60 páté edice.

Klepněte pro větší obrázek

Do rukou se nám dostal předprodukční prototyp, který byl sice po hardwarové stránce plně vybaven, kompletně doladěno ale nebylo vnitřní prostředí a nefungovaly tak některé aplikace. Z toho důvodu jsme telefon zatím nepodrobili hodnocení jako v běžné recenzi. V následujícím videu se zaměříme zejména na zpracování a design, porovnáme velikost s konkurenčními přístroji a jen lehce nahlédneme pod pokličku dotykovému prostředí Symbian S60 s tradiční efektní grafickou nástavbou Samsung TouchWiz s personalizovatelnými widgety.

Klepněte pro větší obrázek 

Kapacitní dotekový displej telefonu opravdu stojí za pozornost. Nejen že chválíme jeho ostrost a jemnost, ale po dlouhé době držíme v ruce mobil, který netrpí nepříjemnými prodlevami při ovládání dotykem. Velmi pohodlné je na i8910 psaní SMS zpráv. Využít můžeme tradiční numerické rozložení klávesnice, k dispozici je i QWERTY nebo zadávání znaků psanými symboly. Díky velkým ikonám i dobře přizpůsobené kontextové nabídce je stejně pohodlný pohyb v menu.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek

I když firmware i8910 HD jistě dozná do uvedení telefonu dalších změn a vylepšení, přesto jsme vyzkoušeli integrovaný 8Mpx fotoaparát. Na první pohled podává slušné výsledky ve venkovních prostorách i v interiéru. Fotografie v maximálním rozlišení pořízené na automatický režim si můžete prohlédnout v následující galerii.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek

Multimediální Samsung se podle slov českého zastoupení objeví na našem trhu na přelomu měsíců května a června a prodávat se začne za cenu lehce nad 17 tisíc korun. Za tuto sumu dostane zájemce kompletně vybavený špičkový multimediální telefon, včetně GPS, elektronického kompasu a možnosti navigace. Aplikace pro navigování nebyla v prototypu instalována, proto ji otestujeme až u finálního vzorku.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek

TIP: Podrobněji se všemi parametry Samsungu i8910 HD jste se mohli seznámit při jeho oficiálním uvedení

Samsung i8910 Omnia HD
Klepněte pro větší obrázekKomunikátor s bezkompromisní datovou i multimediální výbavou, kterou doplňuje kapacitní dotykový AMOLED displej s rozlišením QHD. Druhá Omnia má systém Symbian S60 páté edice a 8MPx fotoaparát se schopností natáčet video o rozlišení HD.rozměry a hmotnost: 123 × 58 × 13 mm, 149 g
displej: 3,7'', aktivní OLED, 360 × 640, 16 mil. barev
sítě: GSM (850/900/1 800/1 900 MHz), 3G, GPS
data: GPRS tř. 12, EDGE tř. 12, UMTS, HSDPA, HSUPA
konekt.: USB, Bluetooth (A2DP), Wi-Fi
paměť: 8 000 MB, paměťové karty microSDHC
baterie: Li-Ion 1 500 mAh, procesor: 600 MHz
operační systém: Symbian 9.4 S60 5th Edition
hudba: přehrávač hudby, rádio, 3,5mm jack, stereorep.
fotoaparát: 8MPx (3 264 × 2 448), video (1 280 × 720), autofocus, diodový blesk
94 %
(1. místo z 1092)
katalogpreviewinfo výrobce
cena: 13 480 Kč (koupit)
 

Diskuze (103) Další článek: O2 Stream Music: Legální videoklipy zdarma

Témata článku: Samsung, HD, Samsung i8910 HD, Red, Sam, Reda, Venkovní prostor, Kuriózní situace


Určitě si přečtěte