Samsung M7600: audio bomba od Bang & Olufsen

Legendární Serenata má svého nástupce. Samsung připravuje luxusní hudební mobil ve spolupráci s Bang & Olufsen.

Samsung připravuje stylovou libůstku určenou pro nejnáročnější zákazníky. Po sérii uniklých fotografií lowendů a nového dotykového smartphonu se Symbianem S60 přichází ze serveru DailyMobile.se informace o blížící se premiéře modelu pro vyznavače nejkvalitnějších audio technologií. Vysoce stylový Samsung M7600 navazuje na model Serenata představený poprvé před půldruhým rokem ve spolupráci s výrobcem designové hi-end elektroniky Bang & Olufsen.

Klepněte pro větší obrázek  Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek


Zatímco Serenata byla silně atypická svou konstrukcí a o to hůře použitelná v praxi, Samsung tentokrát nedal excentrickým dánským návrhářům tak volnou ruku, a tak vznikl designový kompromis. M7600 je vyroben v klasické konstrukci, obsahuje velký dotykový displej a elegantně zakulacenou horní a spodní stranu do půlkruhu. Celkově telefon položený na šířku vzbuzuje iluzi kapesních stereo reproduktorů, k čemuž si designéři pomohli i roztočením linie funkčních tlačítek pod displejem a reproduktorové části na opačné straně do kružnice.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek

Samsung M7600 nedostane hardwarovou klávesnici, ovládat se bude pouze dotykem po 2,8" AMOLED displeji a třemi funkčními tlačítky (klávesy hovoru a návrat o úroveň výše). Jak je patrné z dostupných fotografií, telefon se svým uživatelským prostředím zařadí po bok například stylovce F480, Samsungu Pixon nebo připravované novince S8300 a bude vybaven stejně jako ony grafickým dotykovým prostředím TouchWiz s nastavitelnými widgety. Drobných změn dozná pouze výtvarné provedení ikon v nabídce.

I tentokrát se Bang & Olufsen podílel na zvukové části mobilního čipu. Ten bude vybaven známou technologií ICEpower pro křišťálovou čistotu zvuku. Ke kvalitnímu hlasitému poslechu by měla přispět dvojice stereo reproduktorů. Odlišné od ostatních Samsungů bude i vnitřní prostředí hudebního přehrávače. Ten se bude ovládat na široko a obsáhne pokročilé hudební funkce, jako vytváření efektů, scratchování a DJing nebo nahrávání vlastních koláží hudby.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek  Klepněte pro větší obrázek 

Ačkoli bude M7600 bude zastupovat v portfoliu Samsungu vyšší část hudebního segmentu (řada M jako Music), ochuzena nebude ani na dalších multimediálních komponentách. Z výbavy se sluší zmínit dnes už průměrný 3Mpx fotoaparát s automatickým ostřením a diodovým bleskem, vestavěný modul GPS, který však zřejmě nebude zatím použit k navigaci, ale ke značkování pořízených fotografií zeměpisnou polohou (geotagging). Surfaře po internetu zklame absence Wi-Fi a alespoň trochu uklidní podpora 3G sítí včetně HSDPA. Filmoví nadšenci ocení certifikaci pro video formát DivX.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek

Podle informací švédského webu bychom se s novým stylovým Samsungem měli na trhu setkat v květnu tohoto roku. Přesnější specifikace i dostupnost M7600 odhalí blížící se Světový mobilní kongres v Barceloně. O ceně lze ale už nyní říci, že rozhodně nebude nízká.

Diskuze (11) Další článek: Užitečné: Jaké kombinace balíčků použít s tarify T-Mobile

Témata článku: Samsung, Bang, Audio, Půldruhý rok, Olufsen, A/B, Audi, Bomba, Nejnáročnější zákazník


Určitě si přečtěte

Xiaomi Redmi Note 5A Prime: levný neznamená odbytý [recenze]

Xiaomi Redmi Note 5A Prime: levný neznamená odbytý [recenze]

** Překvapivě schopný mix parametrů s rozumnou cenovkou ** Slabší výkon kompenzuje HD rozlišením a dostatkem paměti ** Přítomná trojice slotů na karty a infraport se nevidí často

Martin Herodek | 11

RECENZE: Xiaomi Mi Mix 2S — keramický umělec bez rámečků i kompromisů

RECENZE: Xiaomi Mi Mix 2S — keramický umělec bez rámečků i kompromisů

** Bezrámečkovost ve známé podobě se špičkovou výbavou i foťákem ** Vítanou novinkou je podpora bezdrátového nabíjení ** V neposlední řadě zaujme také svou lákavou cenou.

Martin Miksa | 39