Samsung Omnia 7: nebojácný pionýr (megatest)

Omnia 7 je jedním z prvních mobilů, které pohání nový systém Windows Phone 7. Ten má ještě své mouchy, sám telefon je ale velmi povedený.
Samsung Omnia 7: nebojácný pionýr (megatest)

Windows Mobile měl oproti ostatním mobilním platformám vždy jednu unikátní výhodu – Office. Kancelářský balík je samozřejmě i ve Windows Phone 7, je ale zcela odlišný oproti Windows Mobile. Zatímco WP7 je plně orientovaný na kapacitní displej, WM stále přepokládá použití stylusu a může si tedy dovolit i detailní lištu s formátováním textu. To je na nových kapacitních telefonech nemožné, Office na Omnii 7 tedy vypadá zdánlivě velmi jednoduše.

Jedna z nejlepších mobilních kanceláří

Po spuštění se dostanete do společného prostředí, odkud můžete pracovat s poznámkami programu OneNote a dokumentovými formáty Word a Excel (PowerPoint pouze pro čtení). Firemní zákazník může ocenit napojení na SharePoint intranet (SharePoint Workspace), ze kterého může otevřít libovolný podporovaný dokument.

V mobilním Wordu provedete základní formátování pomocí kontextové nabídky a dokument můžete rovnou odeslat. Chybí ovšem napojení na SkyDrive, takže dokument nemůžete rychle sdílet na webu. To je takový malý paradox, fotky z kamery se totiž mohou automaticky na SkyDrive posílat hned po pořízení snímku. Stačí jen v nastavení zapnout tu správnou volbu.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek

Použitelný je na kapacitním displeji kupodivu i Excel a to nejen pro čtení. V zásobě máte několik desítek matematických, statistických a ekonomických funkcí, mobilní Excel tedy může posloužit i jako trošku pokročilejší kalkulačka.

Naprosto jednoduchý kalkulátor nechybí ani v základní výbavě telefonu. Z dalších aplikací pro správu času nechybí budík s opakováním, který ovšem nefunguje při vypnutém telefonu, a kalendář. Stopky, úkolovník a další programy hledejte na Marketplacu – tedy na nákupním tržišti pro Windows Phone 7.

Trošičku vylepšený kalendář

Kalendář je další aplikací, která od dob Windows Mobile prošla dramatickou změnou, stále tomu ale ještě pár věcí chybí. K dispozici máte měsíční a denní pohled a agendu. Chybí týdenní pohled. Z designového hlediska je kalendář stejně jednoduchý jako před deseti lety, používá totiž efektní grafiku drátěného modelu – monochromatické mřížky. Někomu se to líbit bude, jinému zase nikoliv.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek

Na úkoly se zde nehraje – zakládat můžete pouze klasické události. Při napojení na Exchange můžete nastavit i určení dostupnosti (zaneprázdněný, mimo kancelář aj.), nechybí ani nastavení upozornění na událost a opakování. Škoda jen, že systém neumí vytáhnout události ze seznamu kontaktů, do kalendáře se tedy automaticky nezapíšou třeba narozeniny přátel.

Slabší je také podpora samotných kalendářů, použít totiž můžete u každé služby pouze jeden – ten základní. Sice tedy načtete kalendář z Exchange, Windows Live nebo Googlu, ale pokud jich třeba právě na Googlu používáte více, máte smůlu.

Témata článku: Samsung, Recenze, Windows, Smartphony, Apple iPhone 4, Apple iPhone 4 16GB, Apple iPhone 4 32GB, Apple iPhone 4GB, Google Nexus One, HTC Desire, HTC Desire HD, HTC HD2, Samsung Galaxy, Samsung Galaxy S, Samsung Omnia, Samsung Omnia 7, Stejný scénář, Aktivní displej, Stejný přístup, Současný majitel, Sam, Běžná praxe, Obnovovací frekvence, Speciální program, Nejrůznější informace


Určitě si přečtěte

Jak na platby mobilem a chytrými hodinkami? Vše, co potřebujete vědět

Jak na platby mobilem a chytrými hodinkami? Vše, co potřebujete vědět

** V Česku máme mnoho možností, jak platit bezkontaktně ** Na výběr jsou různé platformy i typy zařízení ** Co je potřeba udělat, abyste mohli platit taky?

Jan Láska | 73

RECENZE: Garmin Forerunner 945 jsou hodinky nabušené k dokonalosti. Umí téměř vše!

RECENZE: Garmin Forerunner 945 jsou hodinky nabušené k dokonalosti. Umí téměř vše!

** Tohle je vrchol mezi sportovními hodinkami. ** Forerunner 945 umí prakticky vše, co se sportovního měření týká. ** Navíc jsou lehké a potěší i výdrž kolem 30 hodin při zapnuté GPS.

Pavel Tomek | 24

Samsung Galaxy Note 10: Legendární náčrtník se rozdvojil a dostal duhová záda

Samsung Galaxy Note 10: Legendární náčrtník se rozdvojil a dostal duhová záda

** Samsung představil dva modely řady Galaxy Note 10 ** „Náčrtník“ dostal chytřejší S Pen, displej s průstřelem i ToF kameru ** Éra 3,5mm jacku končí, základní Note 10 nemá ani slot pro microSD.

Martin Chroust, Filip Kůžel, Jakub Michlovský | 157