Samsung rád šokuje. Tolik novinek jsme nečekali

CeBIT 2004: Nejvíce nových mobilních telefonů měl na svém stánku asi korejský Samsung. Největší novinkou byl otáčecí model s megapixelovým fotoaparátem. Samsung ukázal i několik chytrých telefonů. Nechyběla ani ukázka 3G mobilů.
Samsung rád šokuje. Tolik novinek jsme nečekali
Kapitoly článku

Samsung SGH-P730

Největší novinku jihokorejského výrobce zastupuje tohle otáčecí véčko. Samsung vynaložil nemálo prostředků na jeho propagaci, celý CeBIT je v obležení reklam. Podobnou koncepci nabídnula i Motorola V80 nebo Sony Ericsson S700.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek 

Dnes zmíníme pouze nejzákladnější údaje, čeká nás toho ještě hodně. Rozměry telefonu jsou 94 x 45 x 25 mm a hmotnost 123 gramů. Ve výbavě nalezneme megapixelový fotoaparát, podporu paměťových karet, MP3 přehrávač nebo možnost práce s videem.

Vnější displej má sice "pouhých" 256 barev, ten vnitřní je v tomto o mnoho dále - celkem 262 144 barev zobrazí vnitřní displej. Telefon je jinak triální (GSM 900/1800/1900 MHz) a nabízí 64hlasé melodie, MMS, wap 2.0 a Javu.

  

Samsung SGH-X450

Tento Samsung bude patřit k těm levnějším véčkům. Postrádá totiž vnější displej, jeho rozměry jsou jinak 83 x 47 x 21 mm a hmotnost 79 gramů. Samsung X450 nabídne obvyklou výbavu v podobě MMS, Javy, wapu 1.2.1, 40hlasé polyfonie a displeje s 65 000 barvami.

  

Samsung SGH-E800

Model E800 následuje kroky vysouvacího Siemensu SL55, jedná se o drobný mobil se standardní výbavou zastoupenou VGA fotoaparátem a aktivním displejem s 65 000 barvami.

   

Samsung SGH-E810

Model 810 se liší malým rozdílem v umístění čočky fotoaparátu. Taky je o něco větší. Výbava obou modelů je jinak totožná.

  

Samsung SGH-C110

Omlazený následník modelu C100. Oproti němu přichází s jinými klávesami, jinak je velmi podobný.

  

Samsung SGH-X910

Multimediální véčko opravdu zvláštních tvarů. Dva reproduktory nabízí stereo poslech, za který můžeme poděkovat vestavěnému MP3 přehrávači. K dispozici je dále integrovaný VGA fotoaparát s otočným objektivem, podpora paměťových karet, Java, MMS, wap 2.0 a 64hlasé polyfonní vyzvánění. Oba displeje jsou aktivní. Zatímco ten vnější má 65 000 barev, vnitřní až 260 000 barev. Rozměry novinky jsou 105 x 48 x 23,5 mm a hmotnost 129 gramů.

  

Samsung SGH-X900

Model X900 má velmi podobnou výbavu jako X910. Velikostně je pouze menší. Ani zde nechybí dvojice reproduktorů.

   

Samsung SGH-E300

Stylové véčko s obvyklou výbavou a vestavěným VGA fotoaparátem. Externí i interní displej má 65 000 barev.

    

Samsung SGH-E610

Velmi dobře vybavené véčko s VGA fotoapátem a s dvěma barevnými displeji s podporou 260 000 barev. Dále bude k dispozici Java, GPRS třídy 10 a 64hlasé melodiemi.

  

Samsung SGH-P510

Tohle véčko se dokonce umí samovolně otvírat. Stačí zmáčknout tlačítko. Výbava modelu je jinak průměrná, viz obrázek vpravo.

 

Samsung SGH-E600

Nástupce Samsungu SGH-S300(m). Mezi hlavní vylepšení patří vestavěný fotoaparát a kvalitnější vnější displej.

  

Chytré telefony

Samsung SGH-D710

Tento model bychom mohli zařadit do kategorie manažerských telefonů. Je velmi podobný Nokii 7650, a to nejen vysouvací koncepcí, ale taky použitým operačním systémem Symbian. Velkým lákadlem je megapixelový fotoaparát, MP3 přehrávač, 260 000 barev na displeji, 64hlasé vyzvánění a další. Telefon má přesto docela příjemné rozměry - 101 x 51 x 24 mm při hmotnosti 110 g.

  

Samsung SGH-i700

Další chytrý telefon má operační systém Windows Mobile, svým vzhledem se spíše podobá kapesnímu počítači. Nechybí MP3 přehrávač, fotoaparát a třeba i WiFi.

Samsung SGH-i500

Tento přístroj je postaven na platformě Palm OS, svými schopnostmi se blíží možnostem PDA, vzhledem zase připomíná běžná véčka. Z pokročilých funkcí nabízí vestavěný VGA fotaparát nebo hudební přehrávač. Zbylé prvky výbavy jsou spíše standardní.

 

3G mobily

Samsung SGH-Z105

Nový 3G telefon, který se objeví v nabídce T-Mobilu. Podporuje videohovory, barevný displej má 260 000 barev a k dispozici je i vestavěný VGA fotoaparát.

  

Samsung SCH-V500

Další dvojice mobilů je určena pro korejské sítě. Tento kousek má kromě "širokoúhlého" displeje s 260 000 barvami také fotoaparát s rozlišením 1,3 megapixelu.

Samsung SPH-V4400

Tento kousek se chlubí dokonce dvěma megapixely a zároveň podporou paměťových karet.

 


V další kapitole naleznete kompletní galerii nových Samsungů.

Témata článku: Samsung, Motorola V80, Samsung X450, Nov


Určitě si přečtěte

RECENZE: Huawei Nova 3 — vysvitla cenově dostupná hvězda

RECENZE: Huawei Nova 3 — vysvitla cenově dostupná hvězda

** Nova 3 je smartphone pro mladé a náročnější uživatele ** Obsahuje špičkovou výbavu, nešetřilo se skoro nikde ** Potěší hlavně baterie s dobrou výdrží a 3,5mm jack

Jan Láska | 22

Vybrali jsme 11 smartphonů s nejvýhodnějším poměrem ceny a výkonu

Vybrali jsme 11 smartphonů s nejvýhodnějším poměrem ceny a výkonu

** Hledáme smartphone, který nestojí jmění, ale přitom je kvalitní ** Podle hlediska ceny a výkonu jsme vybrali 11 nejvýhodnějších modelů ** Připravte si šest až čtrnáct tisíc korun

Jan Láska | 53

RECENZE: Nokia 7 Plus — takhle se zadělává na bestseller

RECENZE: Nokia 7 Plus — takhle se zadělává na bestseller

** Nokia 7 Plus je smartphone vyšší třídy s rozumnou cenovkou. ** Lákadlem je čistý Android, skvělá výdrž i fotoaparát Zeiss ** Bonusem je dostatek výkonu i paměti

Martin Miksa | 62

Máme eSIM v hodinkách. Podívejte se, jak probíhala instalace

Máme eSIM v hodinkách. Podívejte se, jak probíhala instalace

** Konec teorie, často skloňovaná eSIM se v ČR konečně dostává do praxe ** eSIM jsme si poprvé vyzkoušeli u LTE verze hodinek Samsung Galaxy Watch (46mm) ** Jak eSIM vypadá, a jak probíhá její samotná „instalace“?

Martin Chroust | 45

Ani Samsung, ani Huawei. První skládací telefon na světě představila bezejmenná čínská firma

Ani Samsung, ani Huawei. První skládací telefon na světě představila bezejmenná čínská firma

** Rok 2019 má být rokem skládacích hybridů, Nová éra však načala trochu s předstihem ** Royole FlexPai je první skládací hybrid na světě, ale počítejte hned s několika kompromisy ** Tím hlavním je velká tloušťka zařízení při jeho složení...

Martin Chroust | 33

RECENZE: Xiaomi Redmi Note 5 je téměř bez chyby a má skvělou cenu

RECENZE: Xiaomi Redmi Note 5 je téměř bez chyby a má skvělou cenu

** Kvalitně zpracovaný telefon, na kterém se obtížně hledají chyby ** NFC je zejména v ČR klíčovým parametrem, který zde bohužel chybí ** Povedený mix funkcí si může držet přijatelnou cenovku

Martin Herodek | 75