Samsung SCH-i201: asijský Ericsson R380

Asijský Samsung SCH-i201 je velmi podobný Ericssonu R380. Právě se chystá jeho verze pro sítě GSM a brzy se jej dočkáme dokonce i u nás.
Samsung SCH-i201: asijský Ericsson R380
Korejský Samsung slaví na asijském trhu úspěchy s „chytrým telefonem“ SCH-i201. Právě se chystá jeho verze pro sítě GSM a brzy se jej dočkáme dokonce i u nás.

Jen za šestnáct tisíc

Samsung SCH-i201 je dalším přístroje kombinujícím mobilní telefon s kapesním počítačem. Výhodou těchto telefonů je velký a většinou dotekový displej, který s sebou přináší jednoduché a uživatelsky přívětivé ovládání. Také počet funkcí těchto telefonů je výrazně vyšší než u běžných mobilů. Na našem trhu si můžete zvolit jeden ze dvou telefonů této nejvyšší třídy – Motorolu Accompli nebo Ericsson R380. Jejich cena je však prozatím příliš vysoká – pohybuje se mezi 30 až 40 tisíci korunami. Výhodou SCH-i201 by tak mohla být právě jeho cena, protože na korejském trhu se v přepočtu na české koruny prodává za necelých 16 tisíc.

Podobný Ericssonu R380

Telefon je vybaven dotykový displejem. Ten má rozlišení 120 x 240 bodů a zabírá většinu přední plochy telefonu. V pohotovostním stavu je většina displeje schováná pod krytem. Na rozdíl od Ericssonu R380 tento kryt neobsahuje tlačítka. Pro volbu volaného čísla musíte kryt odklopit a použít dotykového pera; potřebujete zkrátka obě ruce. Telefon má rozměry 118 x 50 x 26 mm a hmotnost 167 g. Baterie jsou k dispozici v kapacitách 1000mAh a 1600 mAh. S výkonnější baterií vydrží telefon 320 hodin v pohotovosti nebo 260 minut hovoru.

Telefon obsahuje vestavěný e-mailový klient, prohlížeč plnohodnotného webu (evropská verze pravděpodobně jen prohlížeč WAPu ve verzi 1.1), synchronizaci s PC, adresář, úkolníček a poznámky. Pro zadávání dat můžete použít klávesnici přímo na displeji nebo systém rozpoznávání písma. Zajímavostí je možnost hlasového ovládání nebo on-line hry a chatování.

        

        

Chytrý kukuč

Samsung SCH-i201 je opravdu zajímavým telefonem, který si – pokud o něj projeví zájem čeští operátoři – určitě získá své příznivce. Kromě nízké ceny by jeho výhodou mohlo být také bohaté příslušenství či dlouhá doba výdrže na baterie.
Diskuze (12) Další článek: PS/2 klávesnice k Palmům z Čech

Témata článku: Ericsson, Samsung, Ericsson

Určitě si přečtěte