Samsung SCH-i201: asijský Ericsson R380

Asijský Samsung SCH-i201 je velmi podobný Ericssonu R380. Právě se chystá jeho verze pro sítě GSM a brzy se jej dočkáme dokonce i u nás.
Samsung SCH-i201: asijský Ericsson R380
Korejský Samsung slaví na asijském trhu úspěchy s „chytrým telefonem“ SCH-i201. Právě se chystá jeho verze pro sítě GSM a brzy se jej dočkáme dokonce i u nás.

Jen za šestnáct tisíc

Samsung SCH-i201 je dalším přístroje kombinujícím mobilní telefon s kapesním počítačem. Výhodou těchto telefonů je velký a většinou dotekový displej, který s sebou přináší jednoduché a uživatelsky přívětivé ovládání. Také počet funkcí těchto telefonů je výrazně vyšší než u běžných mobilů. Na našem trhu si můžete zvolit jeden ze dvou telefonů této nejvyšší třídy – Motorolu Accompli nebo Ericsson R380. Jejich cena je však prozatím příliš vysoká – pohybuje se mezi 30 až 40 tisíci korunami. Výhodou SCH-i201 by tak mohla být právě jeho cena, protože na korejském trhu se v přepočtu na české koruny prodává za necelých 16 tisíc.

Podobný Ericssonu R380

Telefon je vybaven dotykový displejem. Ten má rozlišení 120 x 240 bodů a zabírá většinu přední plochy telefonu. V pohotovostním stavu je většina displeje schováná pod krytem. Na rozdíl od Ericssonu R380 tento kryt neobsahuje tlačítka. Pro volbu volaného čísla musíte kryt odklopit a použít dotykového pera; potřebujete zkrátka obě ruce. Telefon má rozměry 118 x 50 x 26 mm a hmotnost 167 g. Baterie jsou k dispozici v kapacitách 1000mAh a 1600 mAh. S výkonnější baterií vydrží telefon 320 hodin v pohotovosti nebo 260 minut hovoru.

Telefon obsahuje vestavěný e-mailový klient, prohlížeč plnohodnotného webu (evropská verze pravděpodobně jen prohlížeč WAPu ve verzi 1.1), synchronizaci s PC, adresář, úkolníček a poznámky. Pro zadávání dat můžete použít klávesnici přímo na displeji nebo systém rozpoznávání písma. Zajímavostí je možnost hlasového ovládání nebo on-line hry a chatování.

        

        

Chytrý kukuč

Samsung SCH-i201 je opravdu zajímavým telefonem, který si – pokud o něj projeví zájem čeští operátoři – určitě získá své příznivce. Kromě nízké ceny by jeho výhodou mohlo být také bohaté příslušenství či dlouhá doba výdrže na baterie.
Diskuze (12) Další článek: PS/2 klávesnice k Palmům z Čech

Témata článku: Ericsson, Samsung, Ericsson


Určitě si přečtěte

RECENZE: Nokia 8 Sirocco — luxusně nepraktická

RECENZE: Nokia 8 Sirocco — luxusně nepraktická

** Vzhled na prvním místě, vše ostatní se musí podrobit ** Nejedná se však pouze o převlečenou Nokii 8, nabídne víc ** Za nevšední design platí samozřejmě jistou daň, a ne jednu **

Milan Měchura | 10

RECENZE: Nokia 6.1 a Android One mají trumfy, které z tabulky nevyčtete

RECENZE: Nokia 6.1 a Android One mají trumfy, které z tabulky nevyčtete

** Výrazně vyšší výkon ve srovnání s předchůdcem ** Čistý Android není pro každého, má ale svoje kouzlo ** Moderní pojetí klasiky bez zbytečných módních výstřelků

Martin Herodek | 14

RECENZE: Xiaomi Mi Mix 2S — keramický umělec bez rámečků i kompromisů

RECENZE: Xiaomi Mi Mix 2S — keramický umělec bez rámečků i kompromisů

** Bezrámečkovost ve známé podobě se špičkovou výbavou i foťákem ** Vítanou novinkou je podpora bezdrátového nabíjení ** V neposlední řadě zaujme také svou lákavou cenou.

Martin Miksa | 39

RECENZE: Xiaomi Redmi 5 Plus — znovu trefa do černého

RECENZE: Xiaomi Redmi 5 Plus — znovu trefa do černého

** Redmi 5 Plus nabízí velký 6palcový FullHD+ displej i dostatečný výkon ** Oproti minulé generaci dokázalo Xiaomi zapracovat na fotoaparátu ** Celková vyváženost vč. rozumné ceny ho předurčuje k úspěchu

Milan Měchura | 34