Samsung SCH-V300: krása se snoubí s rychlostí

Nejen automobily mohou být krásné a přitom rychlé. Důkazem je nový mobilní telefon ze stáje Samsung s označením SCH-V300. Toto véčko je prostě nepřehlédnutelné a hned vám prozradím, v jakém ohledu je tak pekelně rychlé.
Samsung SCH-V300: krása se snoubí s rychlostí

Samsung představil nový mobilní telefon s označením SCH-V300 určený pro sítě CDMA 2000; v našich končinách se s ním tedy jen těžko setkáme, byla by to však nedbalost se alespoň krátce o tomto výjimečném telefonu nezmínit.

Stříbrnomodrá elegance

Mrkněte na obrázek: Samsung opět zvolil zavedenou a velmi oblíbenou koncepci véčka, jinak by to vlastně ani nešlo. Jedině tyto „přelomené telefony“ umožňují zabudování opravdu velikých a detailních displejů, aniž by se to negativně projevilo na velikosti celého přístroje. Jedna polovina obsahuje displej (vlastně dva displeje – jeden vnější a jeden vnitřní), celou druhou půlku si ukousne klávesnice a ovládací prvky, ergonomii je tedy učiněno za dost. Barevné vyvedení přístroje se povedlo. Stříbrný základ v kombinaci s modrou dělá toto véčko opravdu elegantní. A kdo by nechtěl být výjimečný?

Do kloubu spojující obě části je zabudovaná malá kamera s rozlišením sto tisíc pixelů, což není ve světě počítačů nijak mnoho, v branži mobilních telefonů však stačí. Displej Samsungu zobrazí při rozlišení 176 x 192 bodů až dvanáct řádků textu vybarvených jednou z 260 tisíc barev. Tato kombinace přímo volá po multimédiích: MMS? Obrázky? Video? Žádný problém. Samsung však posouvá hranice dnešních mobilů ještě dál.

Zařaďme dvaapůltý rychlostní stupeň

Stále se zmiňuji o rychlosti. Nemám však na mysli rychlost pohybu v menu, vyhledávání kontaktů či psaní textových zpráv, ale rychlost přenosu dat. Ty umí Samsung SCH-V300 prohánět rychlostí až 2,4Mbit za sekundu! Touto rychlostí se honosí i LG-KH5000, o kterém jsme již psali. Stejně jako LG, vytvořil Samsung přístroj, pro nějž streamové video či videokonference nebudou žádný problém.

Klepněte pro větší obrázek

Samsung také přichází s úplně novou generací hlasového ovládání telefonu. Ta umožňuje vytočit číslo z telefonního seznamu bez předchozího uložení vzoru, jak je tomu dnes. A co víc, přístroj poslechne jakýkoli hlas. Neuvěřitelné? Počkejme si, jak spolehlivý bude tento systém v praxi.

Bolístkou všech barevných véček je výdrž baterie. SCH-V300 vydrží dle výrobce se standardní baterií o kapacitě 900 mAh zhruba 120 hodin, doba hovoru či datové komunikace je pouhé půldruhé hodiny. Skutečnost bude jistě ještě horší.

Hezká budoucnost

To, co je dnes na dálném východě skutečností, je pro nás bohužel jen hudbou budoucnosti. Tyto telefony jsou vskutku zajímavé a daly by se o nich psát dlouhé romány. Některé zdejší mobily dneška se snaží dosáhnout funkcí japonských a korejských telefonů, na tu pravou konkurenci si však musíme ještě chvíli počkat. Těšíte se na „videomobilování“?

V kostce:

  • Mobilní telefon Samsung SCH-V300
  • Síť: CDMA 2000
  • Rozměry: 95 x 50 x 22.5 milimetrů
  • Hmotnost: 110 gramů
  • Baterie: 990 mAh
  • Udávaná pohotovostní doba: 150 hodin
  • Udávaná doba hovoru: 1,5 hodiny
  • Zvonění: 40 polyfonní
  • Displej: vnitřní: 176 x 192 pixelů až dvanáct řádků textu, 260 tis. barev vnější: 96 x 64 pixelů, čtyři řádky
  • Vlastnosti a funkce, které přístroj obsahuje nebo podporuje: přenos videa (VOD/AOD), kamera o rozlišení 100tis. bodů, MMS, datové přenosy až 2,4Mbit/s, nezávislé hlasové vytáčení, další manažerské funkce jsou předpokládány
Diskuze (16) Další článek: Fotka pod displej mobilu – zázrak nebo sebevražda?

Témata článku: Samsung, Krása, Rychlost


Určitě si přečtěte

RECENZE: Xiaomi Redmi Note 5 je téměř bez chyby a má skvělou cenu

RECENZE: Xiaomi Redmi Note 5 je téměř bez chyby a má skvělou cenu

** Kvalitně zpracovaný telefon, na kterém se obtížně hledají chyby ** NFC je zejména v ČR klíčovým parametrem, který zde bohužel chybí ** Povedený mix funkcí si může držet přijatelnou cenovku

Martin Herodek | 82

RECENZE: Huawei P20 Lite — odlehčená verze letošní špičky láká vzhledem i cenou

RECENZE: Huawei P20 Lite — odlehčená verze letošní špičky láká vzhledem i cenou

** Osvědčený recept Huawei v trochu modernějším střihu ** Výřez v displeji neruší ani zdaleka, jak by se mohlo zdát ** Odemykání obličejem je návykové a překvapivě dobře funguje

Martin Herodek | 39