Samsung SCH-V740: okopírovali jsme Razr (první pohled)

Samsung začal vyrábět extrémně tenký model s označením SCH-V740. Jde o véčko, které si svými rozměry v ničem nezadá s veleslavným Razrem V3 od Motoroly. Funkčně jej navíc ještě předčí. V Koreji se dokonce šušká, že Samsung bude svou „žiletku“ prodávat zanedlouho i v Evropě.
Samsung SCH-V740: okopírovali jsme Razr (první pohled)

Nový model SCH-V740 od Samsungu veřejnost shlédla již v květnu na veletrhu Expo Comm Wireless v Koreji a na našich stránkách v bleskovce. Podle slov Daniela Chunga, viceprezidenta marketingového týmu Samsungu, nebere výrobce vytvoření nového ultratenkého modelu jako útok na konkurenční americkou krásku Motorolu V3.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Motorola Razr V3

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Samsung SCH-V740

Motorolo, Razra umíme také

Hlavní pohnutkou prý byla ztráta povědomí veřejnosti o značce Samsung jako o výrobci, jehož telefony se vyznačují velmi malou tloušťkou. Novinka SCH-V740 by měla asijskou firmu vrátit na výsluní „hubeňourů“. Nemohu si ale odpustit drobný „rýp“ do manažerů z východu – obrovský komerční potenciál Razru nemohl být v rozhodování, zda zahájit výrobu podobně tenkého Samsungu jinde, než na prvním místě. Počáteční pohnutka byla jistě tady a až potom šlo o to, jak lidé značku vnímají.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Na čelní straně jsou tlačítka pro ovládání MP3 přehrávače

Nebude tak tenký...

My si ale nebudeme nic namlouvat a porovnání s Razrem provedeme. První na řadě jsou těla obou souputníků. Oba telefony mají na výšku 98 milimetrů. Širší v bocích je Motorola, a to o dva milimetry oproti Samsungovým jedenapadesáti. Nejdiskutovanější je ale tloušťka obou mobilů. Tady se Samsungu Motorolu trumfnout nepodařilo. Razr V3 pokořil SCH-V740 svými 13,9 milimetru. Korejcova třetí míra je 14,5 milimetrů. I na váze se před jazýčkem zastaví u Samsungu vyšší číslo – 98 gramů. Američanka má o tři gramy méně. To je sice váha v ruce nepostřehnutelná, ale tady se hraje o každou jednotku.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Motorola je tenčí o půl milimetru

... ale bude vybavenější

Motorola tedy vyhrála co se týče těla. Jak je to ale s hlavou, funkční základnou? SCH-V740 bude mít ohromných 256 MB interní paměti. Budeme jej tedy moci považovat za plnohodnotný přehrávač souborů MP3. U Razra tomu tak není, ten má paměť pouze necelých 6 MB.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek

Displeje mají u obou telefonů prakticky identickou úhlopříčku. Oba jsou aktivní TFT a oba zobrazí 262 tisíc barev. Zatímco ale z Ameriky připlulo „pouhých“ 176 × 220 obrazových bodů, SCH-V740 bude mít jemné QVGA rozlišení, tedy 240 × 320 pixelů. Jinak výborný displej V3 teď ostrouhá.

Samsung do útlého těla vměstnal fotoaparát s rozlišením 1,3 megapixelu. Motorola zvládá jen klasické VGA. U Samsungu je navíc objektiv otočný pro pohodlné pořizování autoportrétů. Snímání sama sebe je vhodné pro využití možností 3G sítí, například při videohovorech.

Poznámka: Motorola již dříve uveřejnila informace o upravené Motorole V3 pro CDMA. Ta má větší kapacitu paměti a 1Mpx fotoaparát. V článku ale srovnáváme s Razrem, který je v současnosti na trhu.

Novinka Samsungu umí natáčet videa ve formátu MPEG4, má infraport a Bluetooth. Velkou novinkou je implementace technologie GPS. Jestli se opravdu jedná o plnohodnotné zařízení a ne pouze o vestavěnou aplikaci, která nemá s klasických GPS nic moc společného, zatím nevíme. Když to bude pravé GPS, u tak tenkého mobilu klobouk dolů a máme se na co těšit.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Klávesnice Motoroly je designově zajímavější

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek

A možná přijde i k nám

Samsung stanovil cenu na 600 tisíc wonů, tedy asi 15 tisíc korun. To je daleko méně, než za kolik se u nás začínala prodávat Motorola Razr V3. Vůbec nejlepší zprávou je ale vyjádření Daniela Chunga, že Samsung hodlá tento model, který je zatím určen pro CDMA 1× EV-DO, začít prodávat i v modifikaci pro Ameriku a Evropu. V těchto lokalitách by měl být prodej zahájen navíc velmi brzo – ve čtvrtém čtvrtletí tohoto roku. Doufejme, že model bude dostupný i pro GSM sítě.

Poznámka: fotografie v článku pocházejí ze serveru www.cetizen.com

Diskuze (15) Další článek: Neonode N1m: švédský smartphone (test)

Témata článku: Samsung, Motorola Razr, Motorola Razr V3, První pohled, Oko, Pohled


Určitě si přečtěte

RECENZE: Xiaomi Redmi Note 5 je téměř bez chyby a má skvělou cenu

RECENZE: Xiaomi Redmi Note 5 je téměř bez chyby a má skvělou cenu

** Kvalitně zpracovaný telefon, na kterém se obtížně hledají chyby ** NFC je zejména v ČR klíčovým parametrem, který zde bohužel chybí ** Povedený mix funkcí si může držet přijatelnou cenovku

Martin Herodek | 82

Xiaomi Redmi Note 5A Prime: levný neznamená odbytý [recenze]

Xiaomi Redmi Note 5A Prime: levný neznamená odbytý [recenze]

** Překvapivě schopný mix parametrů s rozumnou cenovkou ** Slabší výkon kompenzuje HD rozlišením a dostatkem paměti ** Přítomná trojice slotů na karty a infraport se nevidí často

Martin Herodek | 11

Xiaomi Mi 8 zatopí top Androidům. Má špičkový foťák a 3D odemykání obličejem

Xiaomi Mi 8 zatopí top Androidům. Má špičkový foťák a 3D odemykání obličejem

** Vyzkoušeli jsme novinku, která se prodává zatím jen v Číně ** Mi 8 se chlubí vysokým výkonem a velmi dobrým fotoaparátem ** Pokud bude česká cena rozumná, může to být hit

Jan Láska | 21

RECENZE: Honor View 10 — prvotřídní výkon za polovic

RECENZE: Honor View 10 — prvotřídní výkon za polovic

** Velmi zajímavý poměr cena/výkon ** Na špičku ztrácí jen v okrajových oblastech ** Správný mix užitečných technologií bez moderních výstřelků

Martin Herodek | 15