Samsung SGH-A300: pořádný ... v ženské ruce

Samsung SGH-A300 je klasické Véčko obohacené druhým displejem. Článek není klasickou technickou recenzí, jaké se běžně můžete na MobilManii přečíst, ale ženský pohledem na hezký mobil.
Samsung SGH-A300: pořádný ... v ženské ruce

Pokud vás mobil opravdu zajímá, přečtěte si před tímto článkem ještě náš první pohled.

První, čím mě tento telefon zaujal, byl vzhled. Tohle malé stříbrné nic že by mohlo být funkční? Poté, co jsem se přesvědčila, že skutečně nejde jen o přívěsek na klíče, začala jsem jej zkoumat podrobněji. 

Až dosud jsem neměla praktickou zkušenost s Véčky, o kterých jsem zatím jen četla, jak jsou nepraktická, protože při zavřeném telefonu není možné identifikovat volajícího. Korejský výrobce problém vyřešil kulatým, modře podsvíceným třířádkovým displejem, umístěným v horním krytu přístroje. Tam se za normálního stavu zobrazí stav signálu a nabití baterie, čas a datum, příchozí hovor pak nahradí časové údaje číslem volajícího a ikonou telefonu. Ta zůstane na displeji i pokud hovor zmeškáte, v případě nekolika nepřijatých hovorů se pod ní navíc objeví i jejich počet. Podobně je tomu i při doručení SMS zprávy, kdy se počet doručených zpráv vypíše pod malou obálku, která jejich příchod oznamuje spolu s červeně blikající diodou v pravé části otvíracího kloubu - dobře viditelnou i z větší vzdálenosti nebo při pouhém pootevření kabelky či nahlédnutí do kapsy, aniž by člověk musel displej každou chvíli zkoumat.

Poznámka: Stejnou cestou jde i Motorola V.60, jejíž recenzi si můžete přečíst u nás na MobilManii.

Klepněte pro větší obrázek  Klepněte pro větší obrázek

Před otevřením přístroje bych ráda upozornila ještě na dvě malá tlačítka na jeho boku, která slouží nejen k aktivaci podsvětlení v případě špatné viditelnosti nebo k odmítnutí nežádoucího hovoru, ale také k nastavení hlasitosti v průběhu hovoru a regulaci vyzvánění.

Otevřením přístroje se vypne podsvícení vnějšího displeje a zeleně zazáří sedmiřádkový displej vnitřní, na kterém si můžete zvolit ze 20 stupňů kontrastu (osobně doporučuji 7-12). Displej je skutečně víc než dobře čitelný, všechny položky jsou navíc doprovázeny pěknými ikonkami; díky této kombinaci je, myslím, téměř nemožné se v menu nevyznat. V klidovém stavu zobrazuje opět stav baterie, signál, čas a datum včetne názvu dne. 

V horní části klávesnice je víceúčelové čtyřsměrové kurzorové tlačítko, kterým je možné nejen listovat a rozevírat podsložky menu, ale mimo horní části, přisouzené výrobcem pro WAP, se dá každému ze tří zbylých směrů přiřadit navíc ještě přímý vstup do jedné z funkcí menu. Dostávám se tak jedním kliknutím k textovým zprávám, úkolům a kalendáři. V horní části klávesnice se nacházejí ještě dvě tlačítka, jejichž momentální funkce je zobrazena nad nimi na displeji. Celkově je klávesnice obstojná, bohužel designově zajímavé zapuštění kláves psaní textovek příliš neusnadňuje.

Klepněte pro větší obrázek  Klepněte pro větší obrázek

A konečně k funkcím. Kalendář, úkoly, kalkulačka, budík, IrDA, WAP - není jich moc, ale s jejich provedením jsem spokojená, což platí zejména o kalendáři, který zobrazuje nejen celý měsíc najednou, ale v rámečku je ještě místo pro poznámky k vybranému dni. 

Milou vlastností tohoto „mrňouse“ je jeho přizpůsobivost uživateli, kterou dokazuje již při uvedení do provozu možností výběru ze dvou standardně dodávaných Li-Ion baterií: tenčí s kapacitou 570 mAh a silnější s 900 mAh. 

Rovněž zprávy je možné posílat podle pěti profilů a můžete si i přednastavit 5 nejčastěji používaných textovek, zrovna tak jako si můžete složit dvě vlastní melodie k těm 48 telefonkem nabízeným. Také si můžete vybrat způsob oznamování příchozích hovorů: světelné, jen vibrace, jen melodie nebo vibrace+melodie (v tom případě mobil dvakrát zavibruje a poté začne hlasitě zvonit). Budík vás vzbudí buď jednorázově, denně ve stejnou dobu či jednou v týdnu, samozřejmě alarmů se dá nastavit několik.

Odborným technickým detailům se jakožto laik raději takticky vyhnu, z pozice běžného uživatele, poměrně často volajícího a nesnášejícího různé bločky a diáře, ke kterým se samozřejmě v nejvíc akutních případech nevyskytuje nikde poblíž propiska, jsem s tímto mobilem víc než spokojená.

 

Diskuze (11) | Sony Ericsson bude vyrábět více mobilů než doposud

Témata článku: Samsung, Normální stav

Určitě si přečtěte

Týden mobilně 369: O zahnuté budoucnosti a budoucím bestselleru od Xiaomi

Týden mobilně 369: O zahnuté budoucnosti a budoucím bestselleru od Xiaomi

** Ohebné telefony nás patrně neminou. Chceme je vůbec? ** Představíme vám 4. řadu legendárních Xiaomi Redmi ** Po Mobilní pavlači dostanete malý ještě bezdrátový bonus

28.  1.  2017 | Kůžel Filip, Láska Jan | 28

Toto je první fotka Samsungu Galaxy S8

Toto je první fotka Samsungu Galaxy S8

** První reálně vyhlížející snímek ze spolehlivého zdroje ** Potvrzuje hlavní spekulace z minulosti ** Displej zabírá 83 % čelní plochy. Xiaomi pro Mi Mix uvádí 91 %

27.  1.  2017 | Kůžel Filip | 39

In memoriam: 13 tech-věcí, o které jsme přišli v roce 2016

In memoriam: 13 tech-věcí, o které jsme přišli v roce 2016

** Inovace zažily skvělý rok. ** Ale neplatí to pro všechny technologické vychytávky. ** Takto třináctku ne/šťastných sepsal server CNN.

3.  1.  2017 | E15.cz , Filipová Hana | 43

Podívejte se, proč byl mobilní rok 2016 tak skvělý

Podívejte se, proč byl mobilní rok 2016 tak skvělý

** Rok 2016 byl ve znamení evoluce ** Prosadila se spousta nových technologií ** Došlo i na smutné konce

1.  1.  2017 | Miksa Martin | 13

Největší úlety mobilního roku 2016

Největší úlety mobilního roku 2016

** Příběhy, které nás zvedly ze židle ** Produkty, které vystoupily z řady ** Otázky, na které už na konci roku známe odpovědi

29.  12.  2016 | Kůžel Filip | 12