Samsung SGH-D700: Symbian, véčko a otočný displej

Samsung při vývoji svých „chytrých“ telefonů použil snad všechny současné operační systémy. Model s označením D700 dostal přidělen Symbian a má tedy stejná střeva jako podobně vybavené Nokie. Tento model je opravdu špičkový.
Samsung SGH-D700: Symbian, véčko a otočný displej

Na letošním veletrhu CeBIT byly k vidění všechny chytré telefony od Samsungu. Ten si zatím nevyhranil svůj názor na téma nejlepší operační systém a raději využívá všechny dostupné, snad vyjma systému Linux. Na jeho stánku tak byl k dispozici smartphone na bázi PalmOS – model SGH-i500; na platformě Microsoft Pocket PC 2002 – "placka" s označením SGH-i700 a konečně taky přírůstek s operačním systémem Symbian – model SGH-D700. Ten by se měl dočkat své premiéry na pultech obchodů někdy během léta až podzimu.  

Všechny tyto chytré telefony či komunikátory můžete vidět v našem článku z CeBITu.

Samsung D700 má jako jediný telefon s platformou Series 60 konstrukci ve tvaru „vé“ a otočný displej. Použití této osvědčené konstrukce již na první pohled přináší úsporu místa a tím pádem i příjemnější rozměry. Ve srovnání s Nokií 3650 je D700 téměř poloviční. Vzhledově je novinka až přespříliš hranatá, což perfektně ladí se současnými trendy. Někomu se nový směr může líbit, ale všeho moc škodí. Kromě válcovitého kloubu je na telefonu totiž vše hranaté a to včetně kláves. Na druhou stranu jsou klávesy velice přehledné a zejména skutečnost, že středová klávesa, kterou Samsung často využíval pro spouštění WAPu, má nyní logickou funkci pro potvrzení akce – „OK“.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek

Neváhej a toč!

Samsung SGH-D700 je triální, což oceňuje stále více uživatelů, a jeho rozměry jsou 89 x 49 x 23 mm. Tedy více než přijatelné. Hmotnost telefonu sice převyšuje dnešní standard, ale s přihlédnutím ke kategorii smartphone je hmotnost 110 g bezkonkurenční. Důležitým prvkem je stále displej, ten má totožnou velikost jako Nokie 3650 a tedy i stejné rozlišení 176 x 208 pixelů. Dokáže však zobrazit až 65 tisíc barev. Displej je výjimečný svým upevněním na otáčecím kloubu. Lze jej otáčet podle potřeby, nicméně zatím nedokážeme říct, k čemu by tato vlastnost mohla být.

Mobil má integrovanou kamerku na otočném kloubu, takže lze snímat sama sebe i okolí. Stejně jako u Nokie 3650 s ní můžete nejen fotografovat, ale také pořizovat videosekvence. Pro jejich přehrávání je telefon hned z počátku vybaven patřičným softwarem RealOne. Kamerka má rozlišení 300 tisíc bodů pixelů a „polezou“ z ní fotografie až do velikosti 640 x 480 pixelů. S pamětí by také neměly nastat potíže. Telefon disponuje 4 MB vnitřní pamětí, kterou lze snadno rozšířit pomocí paměťových karet MMC. Přehráváním videa to začalo a přehráváním MP3 písniček to končí. K telefonu se totiž budou dodávat sluchátka, která můžete využít při poslechu hudby.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek

O ostatních parametrech není potřeba se rozepisovat, jsou totiž stejné jako u Nokie 3650, jen s tou výjimkou, že Samsung byl ochuzen o technologii Bluetooth. Musí se tedy spolehnout  jen na IrDA nebo USB spojení.

Telefon je vyzbrojen Li-Ion baterií o kapacitě až 1200 mAh (standardně však jen 800 mAh). Údaje o výdrži na jedno nabití dnes nejsou známy, budeme si muset počkat asi až do první recenze. 

Témata článku: Samsung, Véčko, Displej

Určitě si přečtěte

Týden mobilně 369: O zahnuté budoucnosti a budoucím bestselleru od Xiaomi

Týden mobilně 369: O zahnuté budoucnosti a budoucím bestselleru od Xiaomi

** Ohebné telefony nás patrně neminou. Chceme je vůbec? ** Představíme vám 4. řadu legendárních Xiaomi Redmi ** Po Mobilní pavlači dostanete malý ještě bezdrátový bonus

28.  1.  2017 | Kůžel Filip, Láska Jan | 28

Toto je první fotka Samsungu Galaxy S8

Toto je první fotka Samsungu Galaxy S8

** První reálně vyhlížející snímek ze spolehlivého zdroje ** Potvrzuje hlavní spekulace z minulosti ** Displej zabírá 83 % čelní plochy. Xiaomi pro Mi Mix uvádí 91 %

27.  1.  2017 | Kůžel Filip | 39

In memoriam: 13 tech-věcí, o které jsme přišli v roce 2016

In memoriam: 13 tech-věcí, o které jsme přišli v roce 2016

** Inovace zažily skvělý rok. ** Ale neplatí to pro všechny technologické vychytávky. ** Takto třináctku ne/šťastných sepsal server CNN.

3.  1.  2017 | E15.cz , Filipová Hana | 43

Podívejte se, proč byl mobilní rok 2016 tak skvělý

Podívejte se, proč byl mobilní rok 2016 tak skvělý

** Rok 2016 byl ve znamení evoluce ** Prosadila se spousta nových technologií ** Došlo i na smutné konce

1.  1.  2017 | Miksa Martin | 13

Největší úlety mobilního roku 2016

Největší úlety mobilního roku 2016

** Příběhy, které nás zvedly ze židle ** Produkty, které vystoupily z řady ** Otázky, na které už na konci roku známe odpovědi

29.  12.  2016 | Kůžel Filip | 12