Samsung SGH-D700: Symbian, véčko a otočný displej

Samsung při vývoji svých „chytrých“ telefonů použil snad všechny současné operační systémy. Model s označením D700 dostal přidělen Symbian a má tedy stejná střeva jako podobně vybavené Nokie. Tento model je opravdu špičkový.
Samsung SGH-D700: Symbian, véčko a otočný displej

Na letošním veletrhu CeBIT byly k vidění všechny chytré telefony od Samsungu. Ten si zatím nevyhranil svůj názor na téma nejlepší operační systém a raději využívá všechny dostupné, snad vyjma systému Linux. Na jeho stánku tak byl k dispozici smartphone na bázi PalmOS – model SGH-i500; na platformě Microsoft Pocket PC 2002 – "placka" s označením SGH-i700 a konečně taky přírůstek s operačním systémem Symbian – model SGH-D700. Ten by se měl dočkat své premiéry na pultech obchodů někdy během léta až podzimu.  

Všechny tyto chytré telefony či komunikátory můžete vidět v našem článku z CeBITu.

Samsung D700 má jako jediný telefon s platformou Series 60 konstrukci ve tvaru „vé“ a otočný displej. Použití této osvědčené konstrukce již na první pohled přináší úsporu místa a tím pádem i příjemnější rozměry. Ve srovnání s Nokií 3650 je D700 téměř poloviční. Vzhledově je novinka až přespříliš hranatá, což perfektně ladí se současnými trendy. Někomu se nový směr může líbit, ale všeho moc škodí. Kromě válcovitého kloubu je na telefonu totiž vše hranaté a to včetně kláves. Na druhou stranu jsou klávesy velice přehledné a zejména skutečnost, že středová klávesa, kterou Samsung často využíval pro spouštění WAPu, má nyní logickou funkci pro potvrzení akce – „OK“.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek

Neváhej a toč!

Samsung SGH-D700 je triální, což oceňuje stále více uživatelů, a jeho rozměry jsou 89 x 49 x 23 mm. Tedy více než přijatelné. Hmotnost telefonu sice převyšuje dnešní standard, ale s přihlédnutím ke kategorii smartphone je hmotnost 110 g bezkonkurenční. Důležitým prvkem je stále displej, ten má totožnou velikost jako Nokie 3650 a tedy i stejné rozlišení 176 x 208 pixelů. Dokáže však zobrazit až 65 tisíc barev. Displej je výjimečný svým upevněním na otáčecím kloubu. Lze jej otáčet podle potřeby, nicméně zatím nedokážeme říct, k čemu by tato vlastnost mohla být.

Mobil má integrovanou kamerku na otočném kloubu, takže lze snímat sama sebe i okolí. Stejně jako u Nokie 3650 s ní můžete nejen fotografovat, ale také pořizovat videosekvence. Pro jejich přehrávání je telefon hned z počátku vybaven patřičným softwarem RealOne. Kamerka má rozlišení 300 tisíc bodů pixelů a „polezou“ z ní fotografie až do velikosti 640 x 480 pixelů. S pamětí by také neměly nastat potíže. Telefon disponuje 4 MB vnitřní pamětí, kterou lze snadno rozšířit pomocí paměťových karet MMC. Přehráváním videa to začalo a přehráváním MP3 písniček to končí. K telefonu se totiž budou dodávat sluchátka, která můžete využít při poslechu hudby.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek

O ostatních parametrech není potřeba se rozepisovat, jsou totiž stejné jako u Nokie 3650, jen s tou výjimkou, že Samsung byl ochuzen o technologii Bluetooth. Musí se tedy spolehnout  jen na IrDA nebo USB spojení.

Telefon je vyzbrojen Li-Ion baterií o kapacitě až 1200 mAh (standardně však jen 800 mAh). Údaje o výdrži na jedno nabití dnes nejsou známy, budeme si muset počkat asi až do první recenze. 

Diskuze (9) Další článek: Placené textovky z internetu: kde, jak, za kolik

Témata článku: Samsung, Véčko, Patřičný software, Displej


Určitě si přečtěte

RECENZE: Xiaomi Redmi Note 5 je téměř bez chyby a má skvělou cenu

RECENZE: Xiaomi Redmi Note 5 je téměř bez chyby a má skvělou cenu

** Kvalitně zpracovaný telefon, na kterém se obtížně hledají chyby ** NFC je zejména v ČR klíčovým parametrem, který zde bohužel chybí ** Povedený mix funkcí si může držet přijatelnou cenovku

Martin Herodek | 80

Aplikace pro Android, bez kterých nedokážu žít [Jakub Vrbacký]

Aplikace pro Android, bez kterých nedokážu žít [Jakub Vrbacký]

** Donedávna jsem používal Windows 10 Mobile, změna bolela ** Co není na očích, neexistuje, takže mám jedinou plochu ** Důležitým pomocníkem je Nova Launcher s bohatým nastavením

Jakub Vrbacký | 31

RECENZE: Huawei P20 Pro — mistr nočního vidění

RECENZE: Huawei P20 Pro — mistr nočního vidění

** Špička portfolia Huawei nepřipouští žádné kompromisy ** Má atraktivní, zapamatovatelný design a spoustu výkonu ** Hlavním lákadlem je unikátní fotoaparát Leica se třemi objektivy

Jan Láska | 70

RECENZE: Xiaomi Mi Mix 2S — keramický umělec bez rámečků i kompromisů

RECENZE: Xiaomi Mi Mix 2S — keramický umělec bez rámečků i kompromisů

** Bezrámečkovost ve známé podobě se špičkovou výbavou i foťákem ** Vítanou novinkou je podpora bezdrátového nabíjení ** V neposlední řadě zaujme také svou lákavou cenou.

Martin Miksa | 39

RECENZE: Nokia 8 Sirocco — luxusně nepraktická

RECENZE: Nokia 8 Sirocco — luxusně nepraktická

** Vzhled na prvním místě, vše ostatní se musí podrobit ** Nejedná se však pouze o převlečenou Nokii 8, nabídne víc ** Za nevšední design platí samozřejmě jistou daň, a ne jednu **

Milan Měchura | 10