Samsung SGH-E250: všechno a nic (test)

Mate vzhledem. Vypadá jako dospělý Samsung, ale můžete jej mít za čtyři tisíce. Je to jen plastový low-end, nebo opravdu dobrá koupě?
Samsung SGH-E250: všechno a nic (test)
Kapitoly článku

Foto? O berličce, hnáty křivé...

SGH-E250 sice fotí i natáčí video, tyto funkce má ale hlavně kvůli dalšímu řádku ve výčtu funkcí na reklamním letáku. VGA foťák se hodí tak maximálně pro MMS a fotky ke kontaktům. Přitom by stačilo jen vylepšit optiku, nastavení se nabízí celá řada. Kromě volby rozlišení, několika efektů, vyvážení bílé se nezapomnělo na možnost doplnit foto rámečkem. Nechybí samospoušť či uživatelsky nastavitelné zvuky, které je možné i zcela vypnout. I když výčet funkcí hlásá zoom, je samozřejmě pouze digitální. Jinými slovy umí akorát zvětšit část fotky a mizernému obrázku dodá viditelné čtverečky.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek 
Skvělé prostředí fotoaparátu kazí použitá optika a rozlišení snímače

Kromě jedné fotky umí Samsung i sekvence 6, 9 nebo 15 snímků. Komu to nestačí, natočí rovnou MP4 video. Vzhledem k popsaným kvalitám fotek je ale jistě všem jasné, jaký se dostaví výsledek. Oba režimy (foto i video) zobrazují na displeji pomocí ikon aktuální nastavení. To je možné měnit opakovaným stiskem jednotlivých kláves, každá cyklicky mění jednu funkci. Změna nastavení je tak dílem okamžiku, není třeba zdlouhavě procházet nabídkou. Překvapením je makro, které podává v rámci možností místy i použitelné výkony.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek 
Efekty – normální, černobílý, negativ, sépie
Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek 
Efekty – reliéf, výkres, voda
Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek 
Normální foto a zoom
Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek 
Zesvětlená, normální a ztmavená fotka
Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek 
Interiér, exteriér
Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek 
Makro
Klepněte pro větší obrázek
Sekvenci 15 snímků jsme pro pohodlnější prohlížení slepili do jednoho souboru

Stáhněte si ukázková videa pořízená Samsungem E250
Video1
Video2
 

Zábava také jen napůl

Ani Samsung nechce zaostat za konkurencí, proto vybavil E250 rádiem a mp3 přehrávačem. Jelikož telefon dorazil k testu pouze s nabíječkou, podělím se u rádia alespoň o papírové parametry. Do paměti lze uložit až 30 stanic, reprodukce může probíhat i přes reproduktor, je ale nutné mít připojená sluchátka plnící roli antény. Ta najdete jako součást balení, kvůli specifickému tvaru konektoru je připojení vlastních sluchátek nemožné.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek 
MP3 přehrávač neumí hrát na pozadí jiných aplikací, rádio neumí hrát bez sluchátek

Mp3 přehrávač zvládne čtyři seznamy skladeb po třiceti, náhodné přehrávání či opakování. Jako rádio může hrát přes sluchátka, nebo přes reproduktor (zde sluchátek netřeba). I zde se setkáváme s praktickým přiřazením jednotlivých funkcí přehrávače tlačítkům. Ještě kdyby se zbytečně neplýtvalo s místem a třetinu displeje nezabíraly vizualizace s nulovou informační hodnotou. Díky podpoře paměťových karet by mohl být přehrávač použitelný, mnozí se ale nepřenesou přes fakt, že nezvládne hru na pozadí. Maximum, které z něj dostanete, je vypnutí displeje a zamknutí klávesnice při zavření (hudba stále hraje). Na používání jiných aplikací rovnou zapomeňte.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek 
Vestavěný prohlížeč je spíše nouzový

Javu má dnes snad každý telefon, nejinak je tomu i u Samsungu. Už z výroby si nese osm her, další bude nutné stáhnout přes GPRS nebo EDGE třídy 10. Přes Bluetooth nebo na kartě je sice do telefonu dostanete, ten se k nim ale bude chovat jako k souborům, které nezná. Samsung lze podle návodu s instalovanou kartou použít i jako USB Mass storage zařízení, datový kabel bude ale stejně jako paměťovku potřeba dokoupit.

Smíšené pocity

Samsung SGH-E250 není špatný mobil, ale na své cestě skončil v půlce. Za cenu kolem čtyř tisíc nabídne řadu zajímavých funkcí, širokou paletu různých nastavení přímo dělaných pro hračičky, solidní displej a paměťovky. Bohužel zůstává řada detailů nedotažená a právě tyto nedodělky kazí celkový dojem. Přitom by stačilo část funkcí vypustit, zbytek doladit a hned by se s telefonem pracovalo lépe. Současný stav tak asi spíše uživatele odradí než přitáhne, málokdo dá přednost půlce jízdního kola před celou koloběžkou...

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Velice příjemné rozměry budou silnou zbraní Samsungu E250

Témata článku: Samsung, Recenze, Samsung E250, Sam, Test, Displej čitelný, Důležitý údaj, Reklamní leták, Barvička, Týdenní přehled, Plovoucí okno, Svižný telefon


Určitě si přečtěte

Tohle příslušenství musíte mít. Drobnosti pro smartphony, které překvapí i potěší

Tohle příslušenství musíte mít. Drobnosti pro smartphony, které překvapí i potěší

** I malá drobnost může udělat velkou radost ** Redukce, kabely, sluchátka, powerbanky, hračky a další gadgety ** Ceny se pohybují od stovky až po několik tisíc korun

Jan Láska | 7

RECENZE: Redmi Note 7 je skvělá volba s jedinou chybičkou

RECENZE: Redmi Note 7 je skvělá volba s jedinou chybičkou

** Ani Note 7 nezlomil kletbu chybějícího NFC ** Drobná vylepšení mezi generacemi přibližují Redmi Note dokonalosti ** 48 MPx nemusí automaticky znamenat marketingový výkřik do tmy

Martin Herodek | 27