Samsung SGH-E700: technologický skvost míří k nám

Nové véčko s integrovanou anténou, OLED displejem, Bluetooth a 9 MB vnitřní pamětí zanedlouho zamíří i na náš trh. Technickému uživateli toho nabízí poměrně hodně.
Samsung SGH-E700: technologický skvost míří k nám

Běžný uživatel již dávno ztratil přehled o všech modelech v nabídce korejského výrobce mobilních telefonů Samsung. Ten totiž chrlí jednu novinku za druhou, které jsou navíc vzájemně podobné jako vejce vejci. Dnešní novinku si však s ostatními jen stěží popletete. 

Novinka, která by se měla objevit na pultech obchodů do konce tohoto roku, ponese označení SGH-E700. Trojice písmen v názvu napovídá, že je určena i pro evropského uživatele. Podpora tří pásem však dovolí použít přístroj třeba i v Americe. Mobil bude pravděpodobně představen na dnešní tiskovce ve německém Frankfurtu, stejně jako další dva telefony.

Klepněte pro větší obrázek
Zdroj: http://run.to/review

Anténa je fuč

Zásadní novinkou modelu E700 je integrovaná anténa. V nabídce Samsungu se tak objeví véčko bez anténky. Při podrobnějším zkoumání narazíte na mírnou vyvýšeninu – přesah spodní části telefonu nad tou horní. Správně, zde se ukrývá nová anténa. Od svých kolegů se liší nejen amputovanou anténou, ale také výrazným zbarvením. Kombinace tmavě modré se stříbrnou barvou je velmi kontrastní. Na přední straně lahodí oku malý barevný displej vyrobený technologií OLED. Podle prvních informací zobrazí 256 barev. Uvnitř telefonu se pak ukrývá plnohodnotný barevný TFT displej s rozlišením 128 x 160 pixelů, který zobrazí až 65 tisíc barev.

Klepněte pro větší obrázek
Zdroj: http://run.to/review

Při rozevření oceníte zajímavě řešenou klávesnici ve třech samostatných pruzích, rozdělených jen drobnými  chromovanými zrnky. Ovládání by mělo být až na menší odlišnosti stejné. Výbava nového véčka je bohatá a rozhodně uspokojí valnou většinu technicky zaměřených uživatelů.

Paměť je nutnost

V telefonním seznamu se ukrývá místo pro tisíc kontaktů (některé zdroje uvádějí dokonce až 2 tisíce míst). Celkově má uživatel k dispozici 9 MB paměti. Věřte, že se bude hodit. Ve hře je totiž integrovaná kamerka a podpora Java aplikací. Kamerka umí vykouzlit fotografie až do rozlišení 640 x 480 pixelů a ty přijdou vhod při práci s multimediálními zprávami MMS. Aby šla práce od ruky, nabízí Samsung kvalitní připojení pod záštitou GPRS třídy 10 v konfiguraci 4+2.

Klepněte pro větší obrázek
Zdroj: http://run.to/review

Spojení s okolním světem či synchronizaci kontaktů bude zajišťovat IrDA (na fotografiích jsem ale nikde sklíčko IrDA nenalezl.) a také Bluetooth. Výbava novinky je opravdu bohatá – nyní však záleží hlavně taky na ceně, zda se výrazněji prosadí i mezi českými uživateli. 

Poznámka: Obrázky mobilů sice neukazují popisovaný mobil, ale jeho CDMA verzi, která je takřka na chlup stejná. Naše vlastní fotografie telefonu najdete, pokud vše půjde jak má, na MobilManii zítra v reportáži Marka Lutonského.

Diskuze (17) Další článek: T-Mobile brzy spustí Wi-Fi

Témata článku: Samsung

Určitě si přečtěte