Samsung SGH-N100: uspěchané prvenství

Mezi nejproduktivnější výrobce mobilních telefonů zcela určitě patří korejský Samsung. Jaký je jeden z jeho nejlehčích wapových mobilů?
Samsung SGH-N100: uspěchané prvenství
Mezi nejproduktivnější výrobce mobilních telefonů zcela určitě patří korejský Samsung. Jaký je jeden z jeho nejlehčích wapových mobilů?

Nejnovější Samsung se může chlubit opravdu velkým a kvalitním displejem, který má rozlišení 128 x 64 obrazových bodů. Rozměry samotného těla telefonu jsou 105 x 42 x 17 mm a se svou hmotností 83 gramů díru v kapse skutečně neudělá. Kapacita standardně dodávané Li-Ion baterie je pouhých 500 mAh, což umožňuje být s telefonem 55 hodin na příjmu nebo uskutečnit 2,5 hodiny hovoru. Telefon je samozřejmě duální a obsahuje 11 her, vibrační vyzvánění, kalendář, úkolovník, textovky můžete psát rychleji pomocí technologie T9, hlasové vytáčení používat pro 20 jmen z telefonního seznamu, hlasový záznamník pro 90 sekund záznamu a skladatele vyzváněcích melodií.

Wapujeme

Samsung prohlašuje tento svůj telefon za nejmenší wapový telefon na světě. Jak je tedy tento přístroj s vlastností, ve které má vynikat – WAPem? Telefon obsahuje nejrozšířenější wapový prohlížeč od společnosti Phone.com a na displeji telefonu vypisuje informace na pěti řádcích. Vzhledem k rozlišení displeje to není mnoho – minimálně šest řádků textu by se na něj určitě vešlo. Největší nevýhodou vestavěného WAPu je absence paměti pro ukládání záložek. Své oblíbené stránky ukládáte na zvláštních stránkách výrobce a musíte se tedy připojovat k síti pokaždé, když se bude chtít rychle dostat k některé oblíbené stránce. V konečném důsledku to může rychlost navigace výrazně zpomalit – a samozřejmě i prodražit.

Chyba sem, chyba tam, copak s nimi udělám

Podle zahraničních zdrojů však měl prohlížeč WAPu pár chyb. Některé – bezpečně existující – stránky nebylo možné zobrazit a na displeji se objevila pouze hláška „404 HTTP Error“. Přitom na jiných wapových telefonech šla stránka bez problémů načíst. Při stisku tlačítka Zpět nás dokázal prohlížeč potěšit vtipným hlášením „Cannot locate server internal“. A to před několika málo vteřinami na tomto serveru byl a bez sebemenších problémů z něj načítal informace.

Uspěchané a pochybné prvenství

Mobilní telefon Samsung SGH-N100 je podle zahraničních zdrojů v hodně směrech nedotažený. Nejmenším wapovým telefon určitě také není – wap umí i Motorola V50 a její velikost je ještě menší. Pokud Samsung odstraní chyby wapového prohlížeče a přidá vnitřní paměť pro ukládání záložek, mohl by mít SGH-N100 úspěch.
Váš názor Další článek: Co se vaří v kuchyňce našich operátorů

Témata článku: Samsung, Motorola V50, Prvenství, Nejnovější samsung

Určitě si přečtěte