Samsung SGH-N300: co je kulaté, to je milé

Mobilní telefony korejského Samsungu jsou připraveny vyrazit do boje s konkurencí. Nově představované mobily již nejsou nudně hranaté jako všechny Samsungy, začínají se nám trošku zakulacovat. Mají tedy konečně alespoň trošku jiný vzhled než dosud.
Samsung SGH-N300: co je kulaté, to je milé

Klepněte pro větší obrázek Samsung SGH-N300 je dalším z pokračovatelů mobilních telefonů řady N.Přestože je o nějaký ten milimetr větší než konkurenční mobilní telefony, váží pouhých 85 gramů. Jeho vzhled je na první pohled příjemný a trošku jej kazí jen externí anténa, která je poměrně dlouhá. Jako u všech ostatních mobilů této značky má i N300 velký a kontrastní černobílý displej s úctyhodným rozlišením 128 x 128 obrazových bodů, který však dokáže zobrazit až čtyři odstíny šedé barvy a je podsvícen světle zelenou barvou.

Tento model je uváděn jako wapový telefon pro každého, přesto však umí některé nadstandardní funkce: wapovat totiž můžete na osmi řádcích a navigace po stránkách se děje prostřednictvím velkého čtyřsměrového kurzorového tlačítka. Rychlost připojení k mobilnímu Internetu je však pouze 9,6 kb/s, chybí také GPRS.

Pro mnoho mobilních uživatelů je důležitou vlastností při nákupu nového mobilního telefonu hlasové ovládání. N300 jej nabízí pro 20 telefonních čísel i pro 20 funkcí telefonu, a navíc i 140 vteřin hlasových poznámek. Do paměti mobilního telefonu můžete uložit až 100 telefonních čísel. Také výdrž na baterie je dostatečná – 120 hodin v pohotovosti nebo až tři hodiny hovoru jsou poměrně slušné hodnoty.

Nový Samsung SGH-N300 je další kvalitní mobilní telefon, který je určen především mladé generaci. Pokud i jeho cena bude stejně příjemná jako jeho vzhled, není co řešit. Ještě jednu drobnost bych zapomněl – zda se někdy objeví také u nás je prozatím ve hvězdách.

Ve zkratce:

  • Mobilní telefon Samsung SGH-N300
  • Síť: 900/1800 MHz
  • Rozměry: 112 x 42 x 19 milimetrů
  • Hmotnost: 85 gramů
  • Pohotovostní doba: 120 hodin
  • Hovorová doba: až 180 minut
  • Další funkce: WAP, hlasové ovládání, hlasové vytáčení, záznamník, kalendář, 11 her, aktivní kryt kláves
Diskuze (1) Další článek: Téměř devadesát procent wapových stránek má chyby

Témata článku: Samsung, Mil


Určitě si přečtěte

RECENZE: Nokia 8 Sirocco — luxusně nepraktická

RECENZE: Nokia 8 Sirocco — luxusně nepraktická

** Vzhled na prvním místě, vše ostatní se musí podrobit ** Nejedná se však pouze o převlečenou Nokii 8, nabídne víc ** Za nevšední design platí samozřejmě jistou daň, a ne jednu **

Milan Měchura | 10

RECENZE: Xiaomi Redmi Note 5 je téměř bez chyby a má skvělou cenu

RECENZE: Xiaomi Redmi Note 5 je téměř bez chyby a má skvělou cenu

** Kvalitně zpracovaný telefon, na kterém se obtížně hledají chyby ** NFC je zejména v ČR klíčovým parametrem, který zde bohužel chybí ** Povedený mix funkcí si může držet přijatelnou cenovku

Martin Herodek | 80

RECENZE: Xiaomi Redmi 5 Plus — znovu trefa do černého

RECENZE: Xiaomi Redmi 5 Plus — znovu trefa do černého

** Redmi 5 Plus nabízí velký 6palcový FullHD+ displej i dostatečný výkon ** Oproti minulé generaci dokázalo Xiaomi zapracovat na fotoaparátu ** Celková vyváženost vč. rozumné ceny ho předurčuje k úspěchu

Milan Měchura | 34