Samsung SGH-N620: další novinka z východu

Samsung SGH-N620 je dalším low-endovým počinem korejského výrobce. Jde o nástupce modelu SGH-R210s, nedočkáme se tedy žádných novinek ve vzhledu, ale spíše zevnitř.
Samsung SGH-N620: další novinka z východu

Klepněte pro větší obrázekPřed pár dny jsme vám přinesli preview o mobilním telefonu z dílny Samsungu s označením SHG-N500. Na tento přístroj korejský výrobce konečně použil pilku a zbavil se tolik otravné antény. Z označení bychom logicky usoudili, že SGH-N620 bude vybavenějším bratříčkem SGH-N500, ovšem i zde platí stejně nerozumné označení jako u modelů SGH-R210S a SGH-220, kdy R210S je podstatně vybavenější než R220. Zajímalo by mne, jakým argumentem své prapodivné označení Samsung vysvětluje. Nuže – SGH-N620 je odlehčenou verzí modelu SGH-N500 avšak v kabátku modelové řady R2x0, tedy i se špalíkem antény. Škoda.

I když se vzhledem modely SGH-R210S a náš SGH-N620 příliš neliší, zmenšily se o trošku rozměry - aktuální velikost je 100 x 43 x 20 milimetrů. Hmotnost taktéž klesla na výborných 83 gramů. Změny se nedočkal displej svým rozlišením (128 x 64pixelů), ani barvou; proč ovšem naříkat - modrá teď frčí a ostudu svému majiteli určitě neudělá. Displej zobrazí až sedm řádků, jeden je však vyhrazen ikonkám a jeden napovídá funkce soft tlačítek. Nezmizí ani povedená ikonka na vršku přístroje. Ta umí blikat až šesti barvami, může vás upozornit na příchozí zprávu, ale také na konkrétní jméno ze seznamu. Stačí vybraným jménům přiřadit ty pravé barvy. Opravdu originální nápad v šedi dnešních novinek…

Klepněte pro větší obrázek  Klepněte pro větší obrázek

Funkcemi můžeme SGH-N620 zařadit někde mezi SHG-R210S a SGH-N500. Jelikož ke přístroj zaměřen do rukou teenagerů, začneme netypicky od her. Ty má N620 pouhé tři, „pouhé“ ve srovnání s jedenácti u N500. Na příchozí hovor budete upozorněni buď vibračním vyzváněním, výše zmíněnou diodou či jednou z pětadvaceti vyzváněcích melodií (20 přednastavených, dvě si vytvoříte v telefonu a zbylé tři si můžete zaslat textovkou). Ty jsou polyfonní stejně jako u dnešního Alcatelu 511 či Sony CMD-J5 (J6,J7/70), s písklavými zvuky se tedy pomalu rozloučíme; a proč ne - trpěli jsme je dlouho.

WAP browser dnes již nikoho ze židlí nezvedne, mnohem zajímavější by byla podpora GPRS a tudíž i rychlejšího, pohodlnějšího a levnějšího WAPování. A to i pro mladé, když už naši operátoři podporují paketový přenos dat i pro předplacenky. Dovedu si představit třeba on-line chat (tedy něco pro mladé) přes WAP, uznejte, že textová podoba má od té internetové hodně daleko. Myslím, že WAP má mladým co nabídnout, ovšem potenciál zůstane nevyužit minimálně do rozšíření levných telefonů podporujících GPRS (třeba i s jedním timeslotem pro download).

Klepněte pro větší obrázek  Klepněte pro větší obrázek

Přístroj bude podporovat i hlasové funkce a nutno říci, že slušně. Hlasem si vytočíme celých dvacet čísel a stejný počet bude vyhrazen pro ovládání funkcí. Neschází ani hlasový záznamník, který zaznamená tři záznamy po pětatřiceti sekundách. Myslím, že tyto hodnoty mu nemusí závidět snad jen Ericssony.

Bude česky?

Vyvstává také otázka, zda-li se konečně dočkáme podpory českého slovníku. Bude záležet na tom, jak si Samsung v naší zemi povede, ovšem zatím to není žádná sláva. A vzhledem k tomu, že se musí za slovník T9 pro každý model platit nemalá částka, rozmyslí si výrobce zda do něj investovat. Na druhou stranu – možná vám to přijde nepravděpodobné – v mém okolí drtivá většina majitelů mobilu s podporou české T9 své výhody nevyužívají. Marně se ptám proč.

Výrobce se nezdráhá uvést výdrž baterie, i když není nijak závratná. 90 hodin pohotovosti a půldruhé hodiny komunikace jsou pro mobil asijského původu jaksi typické. Baterie bude pravděpodobně typu Li-Ion, nebude jí tedy vadit časté nabíjení.

Samsung SGH-N620 se bude prodávat ve čtyřech barvách – červené, modré, černé a stříbrné. Bohužel, zatím není známá ani cena, ani datum uvedení na evropský trh (v Asii se již prodává). Můžeme však předpokládat, že přijde na trh v tu pravou dobu, aby zlevnil současně prodávaný model SGH-R210S a posadil se na jeho cenu. Možná se Evropa jeho premiéry dočká na březnovém CeBITu.

Ve zkratce:

  • Mobilní telefon Samsung SGH-N620
  • Rozměry: 100 x 43 x 19.9 mm
  • Hmotnost: 83 gramů
  • Baterie: Li-Ion, 800 mAh
  • Pohotovostní doba: 90 hodin
  • Doba hovoru: 1,5 hodiny
  • Sítě: 900/1800 MHz
  • Displej: 128 x 64 pixelů, modré podsvícení
  • Další funkce a vlastnosti: prediktivní vkládání textu T9 (zatím bez češtiny), Wap (verze 1.1), hodiny, datum, budík, kalkulačka, SIM Toolkit, EFR, organizér a kalendář, tři hry, polyfonní melodie, hlasové ovládání, hlasové vytáčení, hlasový záznamník

 

Diskuze (2) Další článek: Mobilní telefony a čísla: kdo je největší výrobce mobilů?

Témata článku: Samsung, Časté nabíjení, Novinka, Textová podoba, Východ


Určitě si přečtěte

RECENZE: Huawei P20 Lite — odlehčená verze letošní špičky láká vzhledem i cenou

RECENZE: Huawei P20 Lite — odlehčená verze letošní špičky láká vzhledem i cenou

** Osvědčený recept Huawei v trochu modernějším střihu ** Výřez v displeji neruší ani zdaleka, jak by se mohlo zdát ** Odemykání obličejem je návykové a překvapivě dobře funguje

Martin Herodek | 35

Xiaomi Mi 8 zatopí top Androidům. Má špičkový foťák a 3D odemykání obličejem

Xiaomi Mi 8 zatopí top Androidům. Má špičkový foťák a 3D odemykání obličejem

** Vyzkoušeli jsme novinku, která se prodává zatím jen v Číně ** Mi 8 se chlubí vysokým výkonem a velmi dobrým fotoaparátem ** Pokud bude česká cena rozumná, může to být hit

Jan Láska | 21

RECENZE: Honor View 10 — prvotřídní výkon za polovic

RECENZE: Honor View 10 — prvotřídní výkon za polovic

** Velmi zajímavý poměr cena/výkon ** Na špičku ztrácí jen v okrajových oblastech ** Správný mix užitečných technologií bez moderních výstřelků

Martin Herodek | 15