Samsung SGH-P705: první TV mobil pro sítě GSM

Uživateli vysněnou funkcí v mobilu je příjem obyčejného televizního signálu. Samsung včera tento sen splnil, když představil svůj „našlapaný“ mobil s televizním tunerem pro sítě GSM.
Samsung SGH-P705: první TV mobil pro sítě GSM

Nápad s využitím dostatečně velkých displejů současných mobilů ke sledování televize není nejnovější. Již delší dobu firmy předvádějí své prototypy na toto ožehavé téma, některé dokonce uvádějí i funkční výrobky do své nabídky. Vždy se však jednalo o mobily, které si se sítí GSM příliš nerozuměly. Z našich dřívějších článků jsme se tomuto tématu věnovali například tady.

Samsung poté, co představil telefon s TV tunerem pro sítě CDMA, včera v New Yorku uvedl nový model, který funguje i v síti GSM. Model s označením SGH-P705 pracuje na frekvencích 900/1900 MHz, tudíž si s ním zavoláte i na evropském kontinentu. V tiskových materiálech není ani zmíňka o tom, že by se pro telefony prodávané v Evropě měl změnit také rozsah podporovaných pásem.

Již tradiční véčko má rozměry 92 x 51 x 26.4 mm a váží 130 gramů. Od ostatních nových modelů z dílny Samsung se odlišuje pevnou teleskopickou anténou, která není integrována. Vzhledem k přítomnosti TV tuneru je velikost telefonu více než příjemná. Celkově nový model vychází z dřívějšího modelu Samsung SCH-X820, který jsme vám představili v tomto článku.

 Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek

Samsung v novém modelu opět nabízí vyspělý TFT displej (176 x 220 pixelů), ale tentokrát s barevnou paletou 262 144 barev. Pro sledování televizního programu tedy ty nejlepší předpoklady. Televizní tuner však nepodporuje u nás rozšířený standard PAL, ale pouze NTSC. V tomto formátu nešíří svůj program žádná evropská televizní stanice. Jde o běžný formát v Latinské a Severní Americe. Kompletní seznam zemí, kde se vysílá v NTSC naleznete zde. Na vnější straně se nachází malý OLED displej podporující 16 barev.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek

Pokud však televize v mobilu funguje, může uživatel ukládat obrázky z vysílání a následně je rozesílat pomocí multimediálních zpráv MMS. Kromě MMSek umí nový Samsung také zprávy EMS a rozumí si i s elektronickou poštou. Vestavěný emailový klient podporuje protokoly SMTP, POP3 a IMAP4. Spojení s okolním světem zaručuje GPRS třídy 8 a wapový prohlížeč (2.0) schopný zobrazit i stránky xHTML. Chybějící aplikace snadno doinstalujete díky podpoře MIDP Java 2.0. Poslední funkcí je tradiční chlouba telefonů Samsung - kvalitní polyfonní vyzvánění, tentokrát 40hlasé.

V telefonním seznamu si najde místo až tisíc záznamů. Telefonní seznam je vícepoložkový. Organizační funkce zastupuje již tradiční kalendář s pohledným grafickým výstupem a jednoduchý úkolovník. Nechybí ani konvertor a světový čas. Chybějící Bluetooth částečně supluje IrDA port. Uživatel bude mít na výběr ze dvou baterií různé kapacity - 780 mAh nebo 1560 mAh. Verze pro sítě CDMA dokázala se silnější baterií bavit uživatele televizním programem až 235 minut. Cena CDMA verze je 550 až 600 dolarů, není žádný důvod předpokládat jinou cenu u verze pro sítě GSM. 

Klepněte pro větší obrázek

Nový mobilní telefon s televizním tunerem se svého uvedení dočká do konce roku. Do Evropy by měl podle tiskových materiálů dorazit v prosinci.

Prezentaci nového telefonu s TV tunerem naleznete zde. Všechny představené mobily Samsung naleznete na této adrese.

Diskuze (28) Další článek: Samsung SGH-E715: v prostoru a nadživotní velikosti

Témata článku: Samsung, GSM, Mobil


Určitě si přečtěte

Aplikace pro Android, bez kterých nedokážu žít [Jakub Vrbacký]

Aplikace pro Android, bez kterých nedokážu žít [Jakub Vrbacký]

** Donedávna jsem používal Windows 10 Mobile, změna bolela ** Co není na očích, neexistuje, takže mám jedinou plochu ** Důležitým pomocníkem je Nova Launcher s bohatým nastavením

Jakub Vrbacký | 16

RECENZE: Nokia 8 Sirocco — luxusně nepraktická

RECENZE: Nokia 8 Sirocco — luxusně nepraktická

** Vzhled na prvním místě, vše ostatní se musí podrobit ** Nejedná se však pouze o převlečenou Nokii 8, nabídne víc ** Za nevšední design platí samozřejmě jistou daň, a ne jednu **

Milan Měchura | 4

RECENZE: Nokia 6.1 a Android One mají trumfy, které z tabulky nevyčtete

RECENZE: Nokia 6.1 a Android One mají trumfy, které z tabulky nevyčtete

** Výrazně vyšší výkon ve srovnání s předchůdcem ** Čistý Android není pro každého, má ale svoje kouzlo ** Moderní pojetí klasiky bez zbytečných módních výstřelků

Martin Herodek | 4

RECENZE: Asus Zenfone 5 — výborná vyšší třída, kterou nezazdila ani cena

RECENZE: Asus Zenfone 5 — výborná vyšší třída, kterou nezazdila ani cena

** Asus se nechal zlákat na design s vykousnutým displejem ** K tomu přidal velmi slušnou výbavu s minimem kompromisů ** Vznikl Zenfone 5, který konečně dokáže konkurovat i cenou

Jan Láska | 8

RECENZE: Honor 10 drtí konkurenci nejen duhovými odlesky, ale i výbavou a cenou

RECENZE: Honor 10 drtí konkurenci nejen duhovými odlesky, ale i výbavou a cenou

** Honor 10 opět přichází se skvělým poměrem ceny a výkonu ** Za přijatelnou cenu nabízí bohatou ochutnávku ze světa nejlepších ** Nastávající tuctovost displejů s výřezem zahání zády s odlesky duhy

Jakub Vrbacký | 11