Samsung SGH-P705: první TV mobil pro sítě GSM

Uživateli vysněnou funkcí v mobilu je příjem obyčejného televizního signálu. Samsung včera tento sen splnil, když představil svůj „našlapaný“ mobil s televizním tunerem pro sítě GSM.
Samsung SGH-P705: první TV mobil pro sítě GSM

Nápad s využitím dostatečně velkých displejů současných mobilů ke sledování televize není nejnovější. Již delší dobu firmy předvádějí své prototypy na toto ožehavé téma, některé dokonce uvádějí i funkční výrobky do své nabídky. Vždy se však jednalo o mobily, které si se sítí GSM příliš nerozuměly. Z našich dřívějších článků jsme se tomuto tématu věnovali například tady.

Samsung poté, co představil telefon s TV tunerem pro sítě CDMA, včera v New Yorku uvedl nový model, který funguje i v síti GSM. Model s označením SGH-P705 pracuje na frekvencích 900/1900 MHz, tudíž si s ním zavoláte i na evropském kontinentu. V tiskových materiálech není ani zmíňka o tom, že by se pro telefony prodávané v Evropě měl změnit také rozsah podporovaných pásem.

Již tradiční véčko má rozměry 92 x 51 x 26.4 mm a váží 130 gramů. Od ostatních nových modelů z dílny Samsung se odlišuje pevnou teleskopickou anténou, která není integrována. Vzhledem k přítomnosti TV tuneru je velikost telefonu více než příjemná. Celkově nový model vychází z dřívějšího modelu Samsung SCH-X820, který jsme vám představili v tomto článku.

 Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek

Samsung v novém modelu opět nabízí vyspělý TFT displej (176 x 220 pixelů), ale tentokrát s barevnou paletou 262 144 barev. Pro sledování televizního programu tedy ty nejlepší předpoklady. Televizní tuner však nepodporuje u nás rozšířený standard PAL, ale pouze NTSC. V tomto formátu nešíří svůj program žádná evropská televizní stanice. Jde o běžný formát v Latinské a Severní Americe. Kompletní seznam zemí, kde se vysílá v NTSC naleznete zde. Na vnější straně se nachází malý OLED displej podporující 16 barev.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek

Pokud však televize v mobilu funguje, může uživatel ukládat obrázky z vysílání a následně je rozesílat pomocí multimediálních zpráv MMS. Kromě MMSek umí nový Samsung také zprávy EMS a rozumí si i s elektronickou poštou. Vestavěný emailový klient podporuje protokoly SMTP, POP3 a IMAP4. Spojení s okolním světem zaručuje GPRS třídy 8 a wapový prohlížeč (2.0) schopný zobrazit i stránky xHTML. Chybějící aplikace snadno doinstalujete díky podpoře MIDP Java 2.0. Poslední funkcí je tradiční chlouba telefonů Samsung - kvalitní polyfonní vyzvánění, tentokrát 40hlasé.

V telefonním seznamu si najde místo až tisíc záznamů. Telefonní seznam je vícepoložkový. Organizační funkce zastupuje již tradiční kalendář s pohledným grafickým výstupem a jednoduchý úkolovník. Nechybí ani konvertor a světový čas. Chybějící Bluetooth částečně supluje IrDA port. Uživatel bude mít na výběr ze dvou baterií různé kapacity - 780 mAh nebo 1560 mAh. Verze pro sítě CDMA dokázala se silnější baterií bavit uživatele televizním programem až 235 minut. Cena CDMA verze je 550 až 600 dolarů, není žádný důvod předpokládat jinou cenu u verze pro sítě GSM. 

Klepněte pro větší obrázek

Nový mobilní telefon s televizním tunerem se svého uvedení dočká do konce roku. Do Evropy by měl podle tiskových materiálů dorazit v prosinci.

Prezentaci nového telefonu s TV tunerem naleznete zde. Všechny představené mobily Samsung naleznete na této adrese.

Témata článku: Samsung, GSM, Mobil

Určitě si přečtěte

Týden mobilně 369: O zahnuté budoucnosti a budoucím bestselleru od Xiaomi

Týden mobilně 369: O zahnuté budoucnosti a budoucím bestselleru od Xiaomi

** Ohebné telefony nás patrně neminou. Chceme je vůbec? ** Představíme vám 4. řadu legendárních Xiaomi Redmi ** Po Mobilní pavlači dostanete malý ještě bezdrátový bonus

28.  1.  2017 | Kůžel Filip, Láska Jan | 28

Toto je první fotka Samsungu Galaxy S8

Toto je první fotka Samsungu Galaxy S8

** První reálně vyhlížející snímek ze spolehlivého zdroje ** Potvrzuje hlavní spekulace z minulosti ** Displej zabírá 83 % čelní plochy. Xiaomi pro Mi Mix uvádí 91 %

27.  1.  2017 | Kůžel Filip | 39

In memoriam: 13 tech-věcí, o které jsme přišli v roce 2016

In memoriam: 13 tech-věcí, o které jsme přišli v roce 2016

** Inovace zažily skvělý rok. ** Ale neplatí to pro všechny technologické vychytávky. ** Takto třináctku ne/šťastných sepsal server CNN.

3.  1.  2017 | E15.cz , Filipová Hana | 43

Podívejte se, proč byl mobilní rok 2016 tak skvělý

Podívejte se, proč byl mobilní rok 2016 tak skvělý

** Rok 2016 byl ve znamení evoluce ** Prosadila se spousta nových technologií ** Došlo i na smutné konce

1.  1.  2017 | Miksa Martin | 13

Největší úlety mobilního roku 2016

Největší úlety mobilního roku 2016

** Příběhy, které nás zvedly ze židle ** Produkty, které vystoupily z řady ** Otázky, na které už na konci roku známe odpovědi

29.  12.  2016 | Kůžel Filip | 12