Samsung SGH-T100: jedna barva k druhé

Přestože v Asii jsou barevné displeje již nějakou dobu naprosto běžnou záležitostí, v Evropě byl první vlaštovkou Ericsson T68 (nepočítáme první pokusy Siemensu). Konkurence však nespí a barevných kousků pomalu přibývá.
Samsung SGH-T100: jedna barva k druhé

Klepněte pro větší obrázekNové mobilní telefony s barevnými zobrazovači představují snad všichni velcí výrobci – nové modely má připraveny Nokia, Philips překvapil svým novým Fisiem 820, Trium, Sagem ani Samsung nemohou v žádném případě zůstat pozadu. Již je tomu tak, současný trend je nastaven na barevné displeje, které dokáží zobrazit více než 256 barev. A právě nově představený Samsung SGH-T100 přichází s novou generací kvalitnějších TFT displejů, které již dokáží zobrazit celý 4094 barev. Rozlišení jeho displeje je 128 x 160 obrazových bodů.

Japonská inspirace

Při pohledu na tento Samsung je velmi dobře vidět, že výrobce má zkušenost s výrobou mobilních telefonů pro japonskou síť iMode. Nejen že má barevný displej, ale má také rozvírací tvar a velmi slušivý design klávesnice a ovládacích tlačítek.

Ale nejen barvou živ je člověk – na Samsungu najdete také jeden černobílý displej, který informuje o příchozím hovoru, stavu baterie a síle signálu i v případě, že je telefon uzavřen. Přestože jsou véčka všeobecně poměrně malé telefony, Samsung SGH-T100 je o něco větší – jeho rozměry jsou totiž 88 x 50 x 23 milimetrů.

Zábava především

Tento mobilní telefon lze směle zařadit do kategorie entertainment zařízení – telefon podporuje šestnáctihlasé vyzváněcí melodie, kterých může být v telefonu uloženo celých čtyřicet. Plně podporuje multimediální textové zprávy EMS i MMS. Zajímavá je však skutečnost, že telefon nepodporuje rychlé datové přenosy GPRS.

Klepněte pro větší obrázek

Samsung SGH-T100 je zajímavý mobilní telefon, který sice má své mouchy, na druhou stranu však dokonale odráží potřeby trhu, který vyžaduje elegantní a reprezentativní telefon a jehož uživatelé nepotřebují datové přenosy a jiné vymoženosti.

Poznámka: S mobilem s barevným displejem by měl na CeBITu přijít i Siemens. Zatím ale není zcela jasné, jak se mobil bude jmenovat.

Témata článku: Samsung, Barva, Druh

Určitě si přečtěte

Týden mobilně 369: O zahnuté budoucnosti a budoucím bestselleru od Xiaomi

Týden mobilně 369: O zahnuté budoucnosti a budoucím bestselleru od Xiaomi

** Ohebné telefony nás patrně neminou. Chceme je vůbec? ** Představíme vám 4. řadu legendárních Xiaomi Redmi ** Po Mobilní pavlači dostanete malý ještě bezdrátový bonus

28.  1.  2017 | Kůžel Filip, Láska Jan | 28

Toto je první fotka Samsungu Galaxy S8

Toto je první fotka Samsungu Galaxy S8

** První reálně vyhlížející snímek ze spolehlivého zdroje ** Potvrzuje hlavní spekulace z minulosti ** Displej zabírá 83 % čelní plochy. Xiaomi pro Mi Mix uvádí 91 %

27.  1.  2017 | Kůžel Filip | 39

In memoriam: 13 tech-věcí, o které jsme přišli v roce 2016

In memoriam: 13 tech-věcí, o které jsme přišli v roce 2016

** Inovace zažily skvělý rok. ** Ale neplatí to pro všechny technologické vychytávky. ** Takto třináctku ne/šťastných sepsal server CNN.

3.  1.  2017 | E15.cz , Filipová Hana | 43

Podívejte se, proč byl mobilní rok 2016 tak skvělý

Podívejte se, proč byl mobilní rok 2016 tak skvělý

** Rok 2016 byl ve znamení evoluce ** Prosadila se spousta nových technologií ** Došlo i na smutné konce

1.  1.  2017 | Miksa Martin | 13

Největší úlety mobilního roku 2016

Největší úlety mobilního roku 2016

** Příběhy, které nás zvedly ze židle ** Produkty, které vystoupily z řady ** Otázky, na které už na konci roku známe odpovědi

29.  12.  2016 | Kůžel Filip | 12