Samsung SPH I300: nový barevný smartphone

Korejský výrobce (nejen) mobilních telefonů představil nový chytrý telefon s velkým barevným dotykovým displejem a datovými přenosy. Uvnitř najdete operační systém kapesních počítačů třídy Palm.
Samsung SPH I300: nový barevný smartphone

Klepněte pro větší obrázekSamsung SPH I300 je zařízení s mnoha užitečnými schopnostmi. Tomu bude určitě odpovídat i zatím nestanovená cena, ale na tuto skutečnost ukazují také rozměry, které rozhodně nejsou zanedbatelné. Přestože SPH I300 není největší, do kapsičky košile jej asi neskryjete. Stejně jako je tomu u všech kombinovaných zařízení kombinuje i tento Samsung výhody nejrozšířenějšího kapesního počítače s mobilním Internetem a možností hlasové komunikace.

Barva se přehlédnout nedá

Ač se to na první pohled nezdá, tento Samsung disponuje hned dvěma displeji: velký barevný displej s nezvyklým rozlišením 160 x 240 obrazových bodů slouží pro práci a malý černobílý displej (112 x 32 bodů) najdete na vrcholu telefonu a informuje o síle signálu a baterie, o příchozím hovoru, apod. Hlavní displej je ve spodní části rozšířený o plochu pro zadávání znaků speciální technologií a čtyři funkční ikony.

Oproti běžnému programovému vybavení kapesních počítačů Palm najdete v Samsungu vybavení pro pohodlnou práci s textovými zprávami, můžete také odesílat a přijímat faxy či elektronickou poštu.

A protože toto zařízení pochází od Samsungu, je hlasové ovládání, hlasové vytáčení i kvalitní hlasité hands-free samozřejmostí. Jednoduchý je také přístup k Internetu: přímou součástí balení je wapový prohlížeč od společnosti Openwave, na web se dostanete prostřednictvím kvalitního a rychlého prohlížeče AvantGo nebo můžete využít plnobarevný Blazer od konkurenčního Handspringu. Aplikace operačního systému můžete používat i v průběhu hovoru – můžete si tak prohlížet prezentace nebo pročítat tabulky v tabulkovém kalkulátoru v době, kdy hovoříte s druhou stranou.

Chystá se i GSM!

Až doposud jsme si povídali o samých výhodách, teď však přijde na řadu nevýhoda největší: zařízení nepracuje v GSM sítích a prodává se pouze ve Spojených státech. Podle vyjádření tiskového odboru Samsungu se však pracuje na GSM verzi, která bude nejdříve uvedena na čínský trh – a pokud zde bude úspěšná, dočkáme se jí i v Evropě. Těšíte se?

 

Diskuze (8) Další článek: Vyplatí se v říjnu koupit dotovaný telefon?

Témata článku: Samsung

Určitě si přečtěte

Týden mobilně 369: O zahnuté budoucnosti a budoucím bestselleru od Xiaomi

Týden mobilně 369: O zahnuté budoucnosti a budoucím bestselleru od Xiaomi

** Ohebné telefony nás patrně neminou. Chceme je vůbec? ** Představíme vám 4. řadu legendárních Xiaomi Redmi ** Po Mobilní pavlači dostanete malý ještě bezdrátový bonus

28.  1.  2017 | Kůžel Filip, Láska Jan | 28

Toto je první fotka Samsungu Galaxy S8

Toto je první fotka Samsungu Galaxy S8

** První reálně vyhlížející snímek ze spolehlivého zdroje ** Potvrzuje hlavní spekulace z minulosti ** Displej zabírá 83 % čelní plochy. Xiaomi pro Mi Mix uvádí 91 %

27.  1.  2017 | Kůžel Filip | 39

In memoriam: 13 tech-věcí, o které jsme přišli v roce 2016

In memoriam: 13 tech-věcí, o které jsme přišli v roce 2016

** Inovace zažily skvělý rok. ** Ale neplatí to pro všechny technologické vychytávky. ** Takto třináctku ne/šťastných sepsal server CNN.

3.  1.  2017 | E15.cz , Filipová Hana | 43

Podívejte se, proč byl mobilní rok 2016 tak skvělý

Podívejte se, proč byl mobilní rok 2016 tak skvělý

** Rok 2016 byl ve znamení evoluce ** Prosadila se spousta nových technologií ** Došlo i na smutné konce

1.  1.  2017 | Miksa Martin | 13

Největší úlety mobilního roku 2016

Největší úlety mobilního roku 2016

** Příběhy, které nás zvedly ze židle ** Produkty, které vystoupily z řady ** Otázky, na které už na konci roku známe odpovědi

29.  12.  2016 | Kůžel Filip | 12