Samsung SPH I300: nový barevný smartphone

Korejský výrobce (nejen) mobilních telefonů představil nový chytrý telefon s velkým barevným dotykovým displejem a datovými přenosy. Uvnitř najdete operační systém kapesních počítačů třídy Palm.
Samsung SPH I300: nový barevný smartphone

Klepněte pro větší obrázekSamsung SPH I300 je zařízení s mnoha užitečnými schopnostmi. Tomu bude určitě odpovídat i zatím nestanovená cena, ale na tuto skutečnost ukazují také rozměry, které rozhodně nejsou zanedbatelné. Přestože SPH I300 není největší, do kapsičky košile jej asi neskryjete. Stejně jako je tomu u všech kombinovaných zařízení kombinuje i tento Samsung výhody nejrozšířenějšího kapesního počítače s mobilním Internetem a možností hlasové komunikace.

Barva se přehlédnout nedá

Ač se to na první pohled nezdá, tento Samsung disponuje hned dvěma displeji: velký barevný displej s nezvyklým rozlišením 160 x 240 obrazových bodů slouží pro práci a malý černobílý displej (112 x 32 bodů) najdete na vrcholu telefonu a informuje o síle signálu a baterie, o příchozím hovoru, apod. Hlavní displej je ve spodní části rozšířený o plochu pro zadávání znaků speciální technologií a čtyři funkční ikony.

Oproti běžnému programovému vybavení kapesních počítačů Palm najdete v Samsungu vybavení pro pohodlnou práci s textovými zprávami, můžete také odesílat a přijímat faxy či elektronickou poštu.

A protože toto zařízení pochází od Samsungu, je hlasové ovládání, hlasové vytáčení i kvalitní hlasité hands-free samozřejmostí. Jednoduchý je také přístup k Internetu: přímou součástí balení je wapový prohlížeč od společnosti Openwave, na web se dostanete prostřednictvím kvalitního a rychlého prohlížeče AvantGo nebo můžete využít plnobarevný Blazer od konkurenčního Handspringu. Aplikace operačního systému můžete používat i v průběhu hovoru – můžete si tak prohlížet prezentace nebo pročítat tabulky v tabulkovém kalkulátoru v době, kdy hovoříte s druhou stranou.

Chystá se i GSM!

Až doposud jsme si povídali o samých výhodách, teď však přijde na řadu nevýhoda největší: zařízení nepracuje v GSM sítích a prodává se pouze ve Spojených státech. Podle vyjádření tiskového odboru Samsungu se však pracuje na GSM verzi, která bude nejdříve uvedena na čínský trh – a pokud zde bude úspěšná, dočkáme se jí i v Evropě. Těšíte se?

 

Diskuze (8) Další článek: Vyplatí se v říjnu koupit dotovaný telefon?

Témata článku: Samsung

Určitě si přečtěte