Samsung TV Phone – pro televizní maniaky

Chcete sledovat vysílání televize přímo na displeji mobilního telefonu? Pokud si pořídíte nový model od společnosti Samsung s vestavěným TV tunerem, neměl by to být žádný problém.
Samsung TV Phone – pro televizní maniaky

Klepněte pro větší obrázekAsijské firmy často připomínají věčné hračičky, kteří s nadsázkou dokáží dovybavit i obyčejné věci třeba o vodotrysk. Samsung k nim bezpochyby právem patří (vzpomeňme třeba jeho neutuchající laškování s mobilem v hodinkách, které nakonec dovedl do vítězného konce).

Třebaže si již dříve pohrával s myšlenkou sledování televize v mobilním telefonu (viz model Samsung SCH-M220), nebylo to stále to pravé. Nyní, přesněji 9. června, oficiálně představil svůj nejnovější mobilní telefon vybavený televizním tunerem. Jedná se o model Samsung SCH-X820. Již z typového označení novinky mnozí poznali, že se jedná o mobilní telefon, který v našich končinách nebude umět telefonovat. Jeho domovinou budou sítě CDMA.

Největší výhodou nového Samsungu oproti jiným telefonům, kteří se rovněž chlubí možností sledovat vysílání televize je cena za tuto službu. Zatímco ostatní sledují televizní obsah na telefonech pomocí streamované služby, kterou musí zaplatit, Samsung se dokáže naladit na nefalšované televizní vysílání jako vaše běžná televize. O čistotu signálu se stará velká teleskopická anténa a o kvalitní reprodukci velký barevný TFT displej, který zobrazí 262 tisíc barev.

Klepněte pro větší obrázekZajímavostí je, že anténa je společná jak pro televizní signál, tak i pro signál mobilních sítí. Televizní program můžete sledovat na displeji ve dvou variantách. Klasicky a naležato. Monofonní zvuk můžete poslouchat přímo z telefonu nebo skrze sluchátka (to proto, abyste nerušili okolí). Televize v telefonu pracuje v pásmu VHF/UHF a kromě samotného sledování televize nabízí i možnost ukládat si obrázky z vysílání (až padesát). 

V telefonu o rozměrech 91 x 50 x 25 mm a hmotnosti 121 gramů můžete sledovat televizi až 235 minut (s baterií o vyšší kapacitě 1560 mAh). Cena "televizního" telefonu je rovněž zajímavá - ta se pohybuje v rozmezí 550 až 600 dolarů.

Diskuze (30) Další článek: Oskar spouští velkou SMS hru o super telefony

Témata článku: Samsung, Phone

Určitě si přečtěte