Samsung TV Phone – pro televizní maniaky

Chcete sledovat vysílání televize přímo na displeji mobilního telefonu? Pokud si pořídíte nový model od společnosti Samsung s vestavěným TV tunerem, neměl by to být žádný problém.
Samsung TV Phone – pro televizní maniaky

Klepněte pro větší obrázekAsijské firmy často připomínají věčné hračičky, kteří s nadsázkou dokáží dovybavit i obyčejné věci třeba o vodotrysk. Samsung k nim bezpochyby právem patří (vzpomeňme třeba jeho neutuchající laškování s mobilem v hodinkách, které nakonec dovedl do vítězného konce).

Třebaže si již dříve pohrával s myšlenkou sledování televize v mobilním telefonu (viz model Samsung SCH-M220), nebylo to stále to pravé. Nyní, přesněji 9. června, oficiálně představil svůj nejnovější mobilní telefon vybavený televizním tunerem. Jedná se o model Samsung SCH-X820. Již z typového označení novinky mnozí poznali, že se jedná o mobilní telefon, který v našich končinách nebude umět telefonovat. Jeho domovinou budou sítě CDMA.

Největší výhodou nového Samsungu oproti jiným telefonům, kteří se rovněž chlubí možností sledovat vysílání televize je cena za tuto službu. Zatímco ostatní sledují televizní obsah na telefonech pomocí streamované služby, kterou musí zaplatit, Samsung se dokáže naladit na nefalšované televizní vysílání jako vaše běžná televize. O čistotu signálu se stará velká teleskopická anténa a o kvalitní reprodukci velký barevný TFT displej, který zobrazí 262 tisíc barev.

Klepněte pro větší obrázekZajímavostí je, že anténa je společná jak pro televizní signál, tak i pro signál mobilních sítí. Televizní program můžete sledovat na displeji ve dvou variantách. Klasicky a naležato. Monofonní zvuk můžete poslouchat přímo z telefonu nebo skrze sluchátka (to proto, abyste nerušili okolí). Televize v telefonu pracuje v pásmu VHF/UHF a kromě samotného sledování televize nabízí i možnost ukládat si obrázky z vysílání (až padesát). 

V telefonu o rozměrech 91 x 50 x 25 mm a hmotnosti 121 gramů můžete sledovat televizi až 235 minut (s baterií o vyšší kapacitě 1560 mAh). Cena "televizního" telefonu je rovněž zajímavá - ta se pohybuje v rozmezí 550 až 600 dolarů.

Témata článku: Samsung, Phone

Určitě si přečtěte

Týden mobilně 369: O zahnuté budoucnosti a budoucím bestselleru od Xiaomi

Týden mobilně 369: O zahnuté budoucnosti a budoucím bestselleru od Xiaomi

** Ohebné telefony nás patrně neminou. Chceme je vůbec? ** Představíme vám 4. řadu legendárních Xiaomi Redmi ** Po Mobilní pavlači dostanete malý ještě bezdrátový bonus

28.  1.  2017 | Kůžel Filip, Láska Jan | 28

Toto je první fotka Samsungu Galaxy S8

Toto je první fotka Samsungu Galaxy S8

** První reálně vyhlížející snímek ze spolehlivého zdroje ** Potvrzuje hlavní spekulace z minulosti ** Displej zabírá 83 % čelní plochy. Xiaomi pro Mi Mix uvádí 91 %

27.  1.  2017 | Kůžel Filip | 39

In memoriam: 13 tech-věcí, o které jsme přišli v roce 2016

In memoriam: 13 tech-věcí, o které jsme přišli v roce 2016

** Inovace zažily skvělý rok. ** Ale neplatí to pro všechny technologické vychytávky. ** Takto třináctku ne/šťastných sepsal server CNN.

3.  1.  2017 | E15.cz , Filipová Hana | 43

Podívejte se, proč byl mobilní rok 2016 tak skvělý

Podívejte se, proč byl mobilní rok 2016 tak skvělý

** Rok 2016 byl ve znamení evoluce ** Prosadila se spousta nových technologií ** Došlo i na smutné konce

1.  1.  2017 | Miksa Martin | 13

Největší úlety mobilního roku 2016

Největší úlety mobilního roku 2016

** Příběhy, které nás zvedly ze židle ** Produkty, které vystoupily z řady ** Otázky, na které už na konci roku známe odpovědi

29.  12.  2016 | Kůžel Filip | 12