Samsung Ultra Edition II: boj o milimetry nekončí

Samsung představil novou čtveřici rekordmanů. Jde o novou sérii ultratenkých telefonů, všechny jsou ve svých kategoriích nejtenčí na světe.
Kapitoly článku

Tenké telefony jsou stále v módě, tlusté kvádry již nikdo ve svých kapsách nosit nechce. Jednotliví výrobci se k tomuto trendu staví různě. Zatímco někteří berou ztenčování svých telefonů jako přirozený vývoj, jihokorejský výrobce je touto módní vlnou přímo posedlý. Již v polovině loňského roku spustil anorektický závod ve všech kategoriích, a vznikla tak jeho první série ultratenkých telefonů pod názvem Ultra Edition.

Žádný telefon ale není tak tenký, aby jeho nástupce nemohl být ještě tenčí. Na 3GSM Congressu proto byla představena nová řada pod názvem Ultra Edition II. Telefony, které do ní patří, jsou kromě klasického označení pojmenovány také desetinným číslem udávajícím jejich tloušťku.

Ultra Edition 12.1 (U700): nejtenčí HSDPA vysouvák na světě

Nejtlustějším telefonem z této čtveřice je vysouvák s označením Samsung Ultra Edition 12.1 neboli U700. Jeho „velká“ tloušťka činící 12,1 mm je ale způsobena přímo špičkovou výbavou. Půdorysné rozměry telefonu pak dosahují hodnot 102,5 × 50 mm. O hmotnosti se bohužel specifikace nezmiňuje. Samsung Ultra Edition 12.1 navazuje na svého předchůdce s označením Z720, oproti kterému dokázal zhubnout o dalších 1,7 mm.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Samsung Ultra Edition 12.1

Za svou výbavu se novinka rozhodně stydět nemusí, i když k žádným výrazným vylepšením nedošlo. Hlavním tahákem funkční výbavy tak zůstává podpora sítí třetí generace s nadstavbou HSDPA. Díky ní dokáže telefon přijímat data na mobilní síť téměř neuvěřitelnou rychlostí až 3,6 Mb/s. U nás tuto technologii využijete prozatím jen na několika málo místech naší republiky, kde ji nabízí operátor O2. S podporou sítí UMTS úzce souvisí videohovory, která zajistí přední VGA kamerka. Na ostatních místech se budete muset spokojit s podstatně pomalejším EDGE, resp. GPRS ve třídě 10. Samsung U700 kromě sítí třetí generace pracuje i v GSM pásmech 900/1800/1900 MHz.

Nejen datová výbava ale stojí za povšimnutí. Aktivní TFT displej o úhlopříčce 2,2 palců s QVGA rozlišením, který dokáže zobrazit 262 tisíc barev, můžete využít jako hledáček třímegapixelového fotoaparátu. Funkce automatického zaostřování slibuje v porovnání s konkurencí velmi dobrou kvalitu fotografií, které půjde přímo v telefonu upravovat. Těšit se samozřejmě můžete i na hudební přehrávač, který si poradí s formáty MP3, ACC, eAAC+ a WMA a bude umět hrát i na pozadí. Nemusíte mít ani strach, že pro hudbu nebude dostatek místa. Vnitřní paměť o velikosti 20 MB snadno rozšíříte pomocí paměťových karet microSD.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek

Samsung U700 se bude ovládat čtyřsměrnou navigační klávesou s potvrzovacím středem, kterou bude možné použít i jako otočný ovladač. Pro spojení s blízkým okolím využijete bezdrátové Bluetooth ve verzi 2.0 nebo vysokorychlostní připojení kabelem přes konektor USB 2.0. Ostatní funkce jako Java nebo e-mailový klient již nepřekvapí. Potěší však prohlížeč NetFront 3.4, kterému nebudou dělat problémy wapové ani internetové stránky.

Samsung Ultra Edition 12.1 (U700) ve zkratce:

 • rozměry: 102,5 × 50 × 12,1 mm
 • sítě a datové přenosy: GSM (900/1800/1900 MHz), GPRS, EDGE, UMTS, HSDPA až 3,6 Mb/s
 • displej: rozlišení 240 × 320 bodů, 262 tisíc barev, aktivní TFT, úhlopříčka 2,2 palce
 • paměť: vnitřní paměť 20 MB, slot na paměťovou kartu microSD
 • fotoaparát: 3 Mpx, automatické zaostřování, editaci fotografií v telefonu, druhá VGA kamera pro videohovory
 • konektivita: Bluetooth 2.0, USB 2.0
 • multimédia: hudební přehrávač s podporou formátů MP3/ACC/eAAC+/WMA/WMDRM a reprodukcí na pozadí, přehrávač videa
 • další funkce: videohovory, e-mailový klient, Java, wap 2.0, internetový prohlížeč NetFront 3.4
 • dostupnost: 1. čtvrtletí 2007

Ultra Edition 10.9 (U600): ještě tenčí, ale bez 3G

Druhým telefonem s vysouvací konstrukcí je Samsung Ultra Edition 10.9 neboli U600. Je ještě o 1,2 mm tenčí než předchozí model. Nemůže se ale již pyšnit takovou výbavou. První informace o něm unikly na veřejnost již před pár týdny a mohli jste si je přečíst v naší bleskovce. Samsung U600 navazuje na model D900, který patřil do první ultratenké řady. Ani zde ale velké změny ve výbavě nečekejte. Novinka má rozměry 103,2 × 49,3 × 10,9 mm a bude se nabízet v několika barevných provedeních.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Samsung Ultra Edition 10.9

Místo sítí třetí generace se u tohoto telefonu musíte spokojit s technologiemi EDGE a GPRS. Telefon zato funguje ve všech čtyřech pásmech GSM sítí. Na displeji se také nic nezměnilo. Opět se tedy budete dívat na aktivní displej s QVGA rozlišením, který na ploše o úhlopříčce 2,2 palce vykouzlí 262 tisíc barev. Fotoaparát na zadní straně disponuje 3,2megapixelovým snímačem. O automatickém zaostřování ale tisková zpráva v tomto případě mlčí. Fotoaparát byl měl umět také rozpoznávat vizitky. Více o této funkci zatím nevíme, něco podobného však známe ze Sony Ericssonu P990i.

Fotografie i hudební soubory stejných formátů jako u modelu U700 se budou ukládat do vnitřní paměti o velikosti 60 MB nebo na paměťovou kartu microSD. Z telefonu je dostanete díky podpoře Bluetooth 2.0 a USB 2.0. V letadle oceníte letecký mód, při vyhledávání na internetu zase spolupráci s vyhledávačem Yahoo.

Samsung Ultra Edition 10.9 (U600) ve zkratce:

 • rozměry: 103,2 × 49,3 × 10,9 mm
 • sítě a datové přenosy: GSM (850/900/1800/1900 MHz), GPRS, EDGE
 • displej: rozlišení 240 × 320 bodů, 262 tisíc barev, aktivní TFT, úhlopříčka 2,2 palce
 • paměť: vnitřní paměť 60 MB, slot na paměťovou kartu microSD
 • fotoaparát: 3,2 Mpx, funkce pro rozpoznávání vizitek
 • konektivita: Bluetooth 2.0, USB 2.0
 • multimédia: hudební přehrávač s podporou formátů MP3/ACC/eAAC+/WMA
 • další funkce: e-mailový klient, Java, wap 2.0, spolupráce s vyhledávačem Yahoo, letecký režim
 • dostupnost: 1. čtvrtletí 2007

Témata článku: Samsung, Samsung U600, Samsung U700, Milimetr, Ztenčování, Edition, Velká tloušťka, Ultra, Stejný formát, Mil, Přirozený vývoj, Letecký režim


Určitě si přečtěte

RECENZE: Huawei P20 Pro — mistr nočního vidění

RECENZE: Huawei P20 Pro — mistr nočního vidění

** Špička portfolia Huawei nepřipouští žádné kompromisy ** Má atraktivní, zapamatovatelný design a spoustu výkonu ** Hlavním lákadlem je unikátní fotoaparát Leica se třemi objektivy

Jan Láska | 70

RECENZE: Xiaomi Mi Mix 2S — keramický umělec bez rámečků i kompromisů

RECENZE: Xiaomi Mi Mix 2S — keramický umělec bez rámečků i kompromisů

** Bezrámečkovost ve známé podobě se špičkovou výbavou i foťákem ** Vítanou novinkou je podpora bezdrátového nabíjení ** V neposlední řadě zaujme také svou lákavou cenou.

Martin Miksa | 39

Xiaomi Redmi Note 5A Prime: levný neznamená odbytý [recenze]

Xiaomi Redmi Note 5A Prime: levný neznamená odbytý [recenze]

** Překvapivě schopný mix parametrů s rozumnou cenovkou ** Slabší výkon kompenzuje HD rozlišením a dostatkem paměti ** Přítomná trojice slotů na karty a infraport se nevidí často

Martin Herodek | 11

Aplikace pro Android, bez kterých nedokážu žít [Jakub Vrbacký]

Aplikace pro Android, bez kterých nedokážu žít [Jakub Vrbacký]

** Donedávna jsem používal Windows 10 Mobile, změna bolela ** Co není na očích, neexistuje, takže mám jedinou plochu ** Důležitým pomocníkem je Nova Launcher s bohatým nastavením

Jakub Vrbacký | 31

RECENZE: Nokia 8 Sirocco — luxusně nepraktická

RECENZE: Nokia 8 Sirocco — luxusně nepraktická

** Vzhled na prvním místě, vše ostatní se musí podrobit ** Nejedná se však pouze o převlečenou Nokii 8, nabídne víc ** Za nevšední design platí samozřejmě jistou daň, a ne jednu **

Milan Měchura | 10

RECENZE: Honor View 10 — prvotřídní výkon za polovic

RECENZE: Honor View 10 — prvotřídní výkon za polovic

** Velmi zajímavý poměr cena/výkon ** Na špičku ztrácí jen v okrajových oblastech ** Správný mix užitečných technologií bez moderních výstřelků

Martin Herodek | 15